Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gond, ha férjem aktívan...

Miért gond, ha férjem aktívan besegít a baba körüli dolgokban?

Figyelt kérdés

Tényleg nagyon jó férjem van. Szenzációs apja az egy éves fiunknak.

Mindenben segít, megfürdeti, ha kell. Ha dolog van, rá tudom hagyni, szinte mindent meg tud csinálni, amit én.

Sőt,van,hogy ha éjjel fel kel a pici, szól,hogy majd ő megy hozzá!

Erre két ismerős anyukától azt kaptam,hogy a pasinak nem kell ennyi mindent tenni a gyerek körül, meg dolgozik, fáradt, vannak női-férfi dolgok stb.

De nálunk a férjem igényli,hogy a gyerekkel foglalkozzon. Nyilván ha este 9-re érne minden nap haza, megérteném,hogy fáradt, de nem így van.

Én büszke vagyok rá, hogy ilyen. Nekem is sokat segít,hogy néha elküld barátnőzni egy órára, vagy vásárolni,hogy ne szűküljek be.

Tényleg vannak tipikusan női dolgok a gyereknevelésben?


2012. nov. 15. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Irigyek :) Az apák a szoptatáson kívül mindent meg tudnak csinálni a gyerek körül, örülj neki, hogy ilyen jó apa a férjed!
2012. nov. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne gond? Örülj neki. Az én férjem is ilyen. Nem segít, hanem részt vesz a gyereknevelésben. A mi babánk tápszeres, így még az etetést is sokszor Ő csinálja.

A többiek irigyek és kész.

2012. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gond, sőt nagyon jó. Sokkal jobban fog kötődni a gyermekéhez.
2012. nov. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon a szoptatáson kívül mindent meg tud csinálni egy apa is. Ha ez mellett rendesen dolgozik is akkor nagyon jó dolgod van és csak irigyelnek.
2012. nov. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem dettó. :) Nálunk a kicsi tápszeres a kezdetektől, így az esti 9 és 24 órakor lévő etetést is bevállalta simán, nekem csak a hajnali 3-as és 6-os etetésre kellett felkelnem.


Most már 3 éves a gyerek és le sem lehet őket vakarni egymásról. Persze a férjemtől sok apuka kérdezi a munkahelyén, hogy mit csinált, mert ők valahogy nem boldogulnak a sajátjukkal, elég elutasítóak. Erre apjuk mindig azt válaszolja, hát hogy már baba korától foglalkozni kellett volna vele. :)


Akik meg beszólnak emiatt azok irigyek.

2012. nov. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Régebben volt ilyen, mert a férfiak végezték a nehéz fizikai munkákat, és igy a nökre maradt a háztartás emg a gyerekek - ez volt az abban az idöben szükséges munkamegosztás, másként nem lehetett volna mindent elvégezni.


Ma, amikor minden sokkal könnyebb, mert vannak gépek, meg sok minden készen beszerezhetö, már nem.

2012. nov. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Nálunk is így van, a barátaink többségénél is, nekem ez a normális.

Elsőre én is rá akartam vágni, hogy a két ismerősöd irigy, de lehet, hogy csak máshogy szocializálódtak. Aki abban nő fel, hogy a nő helye a konyha-gyerekszoba (és időnként a franciaágy, ha az ura úgy kívánja), annak nyilván ez lesz a normális. Ilyen párt is választ, aki a hagyományos női-férfi szerepekben hisz. Egyébként, ha mélyen belegondolunk, ez egyszerűbb, mert mindenkinek pontosan körülhatárolt szerepe van, nem kell elgondolkodni, kompromisszumokat kötni, a nőknek nem kell „önmegvalósítani”, „csak” a családi tűzhely melegét és a gyerekeket vigyázni (ami nem kis feladat persze).

Ne értsetek félre, nem „nézem le” konzervatívabb anyatársaimat, szerintem tök jó, hogy ma már mindenkinek megvan a lehetősége nőként is úgy élni, ahogy szeretne.

2012. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nálunk is tápszeres volt, tehát az etetésben tudott segíteni!

A másik dolog, amit megkaptam,hogy az apát már mondja, nem félek-e,hogy hozzá fog kötődni jobban. Na ezen kiakadtam!

Miért félnék? Ez számomra nem verseny,hogy verjem a mellem,hogy jaj a gyereknek csak én vagyok. Örülök,hogy imádja az apukáját!

2012. nov. 15. 20:50
 9/16 A kérdező kommentje:

Na mondjuk nálunk ilyen sincs,hogy férfi-női szerep.:) A férjem simán elmosogat, vagy berak egy mosást,ha kell.

Ahogy én is minden szívfájdalom nélkül lenyírom a füvet!

Ő mindig is azt vallotta (még a gyerek előtt), hogy mindketten ugyanannyit dolgozunk, nem kell,hogy automatikus legyen,hogy akkor még a háztartás teljes egész is otthon rám maradjon!

2012. nov. 15. 20:54
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így van és én imádom érte a férjemet. Szenzációs apa. Azt külön szeretem benne, hogy a kisfiunk nem csak akkor a gyereke, amikor büszkélkedni kell vele, hanem akkor is, ha beteg, ha hisztizik, ha lehányja a kanapét, vagy nyakig kakálja magát.

Imádom nézni, amikor együtt játszanak, a gyerkőc imádja az apját! Szerintem sem verseny, hogy a gyermekek kit szeressenek jobban egy családban. Örülök, hogy ennyire kötődik az apukájához, mert tőle fog felnőtt, férfi, apa mintát kapni. És ha ezt a mintát viszi tovább, mint amilyen a férjem, biztos vagyok benne, hogy remek ember lesz belőle! :)

2012. nov. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!