Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek lehet valami gond...

Szerintetek lehet valami gond az 5 hetes kisbabámmal?

Figyelt kérdés
5 hetes, délelőtt 3 óránként ébresztem fel szopizni, fel is ébred. Délután rendszeresen nem lehet felébreszteni, etetés közben elalszik, és ébreszthetetlenné válik. A napirendet nem tudjuk tartani, egyre kevesebbet eszik, pedig eddig szépen gyarapodott.

2012. nov. 8. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

miért ébresztgeted?eszik,amikor éhes lesz.nem hiszem,hogy egy pár hetes gyereknek pontos napirend kéne.

nem hinném,hogy te azonnal elkezdenél zabálni,ha a legszebb álmodból felvertek volna

és soha egyetlen egyszer sem ébresztettem fel a fiam,hogy egyen,pedig kis súllyal, 2,5 kilóval született.Ehhez épest két hónapos korától végig aludta az éjszakát,addig csa egyszer kel enni.napközben sokszor kért.Így is havi egy kilókat hízott,szépen gyarapodott.Egy éves koráig 6,3 kilót hízott,ez teljesen jó.

próbáld meg,hogy nem ébresztgeted

2012. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ébreszted? Van specifikus oka?

Milyen napirend?

Mennyivel született, mennyire fogyott, hol tart a testsúlya?

2012. nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

5hetesen napirend? Felébreszted???

jajjjjjj neeeee,ki mondta neked ezeket a butaságotat?

2012. nov. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
5 hetesen még korai a napirend, majd néhány hónap múlva kialakul magától vagy egy kis rásegítéssel. Az én fiamon 3 hónaposan vettem észre, hogy mutat valamiféle hajlandóságot egy bizonyosfajta rendszer iránt. Akkor sokat figyeltem őt, és mindent az igényeihez alakítottam, pikk-pakk volt saját, jól működő napirendünk, ami mindkettőnknek bevált. Te is ráérsz még, majd ő megadja a startjelet. Ha megfelelően gyarapszik, és nincs semmi panasz, akkor nem gond, ha nem pontosan 3 óránként eszik. Nyugodtan hagyhatod aludni, neki még rengeteg alvásra van szüksége, ez is nélkülözhetetlen ahhoz, hogy jól fejlődjön pl: az agya ilyenkor rendszerezi az ingereket, amik érték, ez a tanulás egyik fontos mozzanata.
2012. nov. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugodtam, bár szerintem ahhoz, hogy éjszaka aludhasson napközben kell megennie az adagját, de sajna ő napközben sem kéri csak nagyon ritkán. Azért szerintem a naponta 3-4 óránkénti kajálás az fontos, én ezt nevezem napirendnek. Egyébként ő is 1 hónap alatt 1 kg-ot hízott, 3750-nel született,visszafogyott a kórházban 3420-ra, most 4450. Köszi a válaszokat.
2012. nov. 8. 17:35
 6/7 xStefix ***** válasza:
100%

Nem az a normális, ha egy baba átalussza az éjszakát! Akinek ilyen a babája, rendben van, de ha nem, az sem gond, sőt! Az éjjeli szoptatás sokban segíti a tejtermelés fennmaradását.


Sok babának van délután egy hosszabb, akár 4-5 órás egybefüggő alvása, ez teljesen természetes. Kérdező, szerintem próbáld ki, hogy pár napig hagyod aludni és inkább azt figyeled, hogy ő mit hogyan szeretne. Lehet, hogy nem sokkal a tervezett ébresztő után magától is kelne; viszont ha ő ébred fel, akkor enni is szívesebben fog szerintem, mert nem muszájból kellene.


Napirend... Emlékezz majd rá, hogy az első évben, mire kialakul egy rendszer az életetekben, biztosan történni fog valami, ami felrúgja azt, és kezdheted a "szervezést elölről"...

Nem érdemes különösebben foglalkozni vele - jobban jársz, ha mindenkor a babád jelzéseire hagyatkozol, elvégre egyedül ő tudja , mikor mire van szüksége.

2012. nov. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsot :-) Éppen ezt tettem, kipróbáltam, hogy mikor ébredne fel, másfél óra múlva kelt. Végül jól jött ki még így is a napunk. Nem ragaszkodunk túl szigorúan a "napirendhez" mi sem, csak figyelem, hogy azért egy 24 óra alatt lehetőleg 6szor egyen, és ne négyszer. Bár egyszer előfordult még ilyen is, és másnap meg 8szor evett. Egyet értek veled, hogy a babára kell hagyatkozni. De néha úgy ránk ijeszt, mert teljesen elhagyja magát, de lehet,hogy csak a hosszúra sikerült séta meríti ki néha. Minden nap meglepi vele, imádom!!!!!!!
2012. nov. 14. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!