Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rota virus elleni vakcinát...

Rota virus elleni vakcinát kéritek? Bizonytalan vagyok. Érveket és ellenérveket szeretnék, köszike.

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Én kértem, mert 1. a gyerekorvos javasolta, 2. a keresztfiam 1 hétig volt rota vírussal kórházban 2 és fél éves korában, és a szívem majd megszakadt, amikor láttam, hogy szenvedett. Úgy döntöttünk, hogy mi ettől megkíméljük a babánkat.
2010. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképp kérd! Sokkal több a rotavírusos gyerek, mint az elmúlt pár évben. Ha van ellene védőoltás, akkor miért ne adatnánk be!
2010. jún. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem kértük. Több védőnőt és gyerekorvost, szülőket megkérdeztem. A döntő többség nem adatta be, nem ajánlotta.


Van olyan is az ismeretségünk között, aki beadatta és mégis elkapta a gyermeke.

2010. jún. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Tesóm Pesten lakik,Ő beadatta.Én vidéken nem.A kiszáradás veszélyesebb 1 pici babának,de a rota vírus is folyamatosan mutálódik és 1 gyerek többször is elkaphatja.A tesóm gyerekei is megkapták már,de mivel nagyok voltak könnyebben viselték.Ha vmi miatt ti veszélyeztettek vagyok(városon sok ember...)érdemes beadatni.
2010. jún. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
De ha tudunk ellene tenni, hogy kevesebb legyen az esélye, hogy elkapja, akkor miért ne adassam be. Nem szabad ezen spórolni.
2010. jún. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

A rotavírusnak rengeteg fajtája van, a védőoltás alig néhány ellen véd, tehát egyáltalán nem vagy kibiztosítva, hogy nem kapja el a pici. Viszont feleslegesen van terhelve a szervezete a védőoltással, ami sok gyerekorvos szerint károsabb, mint maga a betegség.

Rotavírus fertőzést mi is kaptunk el gyerekkorunkban - a hányásos, hasmenéses betegségek többségét a rotavírus okozza - mégis alig néhányan kerültek kórházba miatta. De tudok olyan esetről is (ismeretségi körünkben) akinek a babája megkapta a védőoltást, mégis kórházba került rotavírus miatt.

Én nem oltattam, nem is fogok, az biztos.

2010. jún. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Szia !

Én a gyermekorvos javaslatára oltattam be , mert a nagyobb testvérei hazahozhatják az iskolából , óvodából , így nagyobb veszélynek van kitéve , mint az egyedüli babák.

2010. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Én biztos ami biztos beadattam, nem akarom, hogy szenvedjen, talán ha el is kap valami rota félét, abban bízok,h nem lesz annyira súlyos. Nagyon drága, de megéri.
2010. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Én kértem a kicsinél, a nagynál még nem volt, ha lett volna akkor kérem.

Eléggé drága, eü pénztárra vettem

2010. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én mindkét lányomat beoltattam. Nem ezen fogok spórolni. A keresztlányom 2 hétig volt kórházban Rota miatt 2 évesen. És nem nagyvárosban lakunk. (7000 fő)

volt a bölcsiben Rota járvány, a fele gyerek kórházban kötött ki, a többi kb. 3-4 napig hányt otthon. És igen, az enyémek is elkapták DE:

egy éjszakát hánytak végig, másnap délben csak abból lehetett tudni, hogy betegek voltak, hogy nagyon sok ruha volt a szárítóra terítve :-D

Nekünk megérte.

A doktornő szerint is, ha elkapja valamelyik változatát, akkor is sokkal gyengébb lefolyású, mint alapesetben.

2010. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!