Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szólnak meg sokan...

Miért szólnak meg sokan amiatt, hogy nagyobb korkülönbség lesz a gyerekeink között? Miért akar mindenki rábeszélni a 2-2,5 évre?

Figyelt kérdés

1 éves a lányunk, napirende van a 'mikor jön a kistesó?' kérdés. Mi még nem tudjuk, de biztos nem 2-3 éven belül.

Erre lényegében mindenki azt mondja hogy majd megbánjuk, nem fogják szeretni egymást, kib.szunk magunkkal és a gyerekkel is stb.

Tegnap a nővérem azt mondta, hogy milyen önző vagyok amiért tönkreteszem a gyerekeim életét...


Miért kötelező a kis korkülönbség?


2012. nov. 8. 08:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

hát ez teljességgel a magánügyetek szerintem. Mindenki akkor vállaljon gyereket amikor ŐK A FÉRJÉVEL készen állnak rá, milyen hülyeség ez hogy majd akkor fogják szeretni egymást...nem is értem. Több ismerősöm is van akik között 1.5 meg 2 év van max és hát semmivel se jobb testvérek (sőt legtöbbször azt hallom hogy nagy a féltékenység köztük) mint azok akiknél 4-5 év is van.

Én mindkét végletet megtapasztaltam mert a bátyám 12 évvel idősebb nálam, hát mondanom se kell, sok kapcsolatunk nem volt amíg felnőtt nem lettem.

A hugom pedig 1 évvel fiatalabb. Valahogy kevésbé fértünk össze személyiség ügyileg:) Persze szeretem meg minden de sok konfliktusunk volt.

Nekem is 2 év van a gyerekeim között, ugyanúgy szeretik egymást és harcolnak is egymással mint más velük egykorú.

ha még egyszer kezdeném és mindegy lenne az anyagi vonal akkor én is inkább 3-4 évet vártam volna köztük.

2012. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 3,5 éves, én most vagyok 6,5 hetes terhes.

Lányom már elég nagy, eljátszik, lefoglalja magát, tudtam csak rá koncentrálni, itthon lenni vele.

Most kezdik érekelni a pici babák, kisgyerekek, most kezd Anyáskodni, úgy veszem észre, pont jókor jön a kistesó, mert nem mint konkurencia fog rá nézni, hanem mint kistestvér!

Akiknek 1-2 év van a gyermekei között, csak panaszkodni hallom, hogy ilyen nehéz, olyan nehéz a kettőhöz éjjel kelni, nappal mindd a kwttő igényelné, a két gyerek veszekszik nem játszanak együtt...

Nekem ez nem kell!

Nálunk is mindig kérdezték mikor jön a kistesó, én megmondtam ha nagyobb lesz az első gyerek, önállóbb, mert nincs segítségem, mindent magamnak kell megoldanom!!!

2012. nov. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz lehet. Nálunk a szomszéd nőnek van egy gyereke, kislány jó kis aktív, nem egyszerű eset. Őt is mindenki piszkálja, a nagyszülőktől kezdve a férje mindenki, hogy miért nem vállal már másodikat (3 éves lesz most a lánya) de ő mindig elmondja hogy még nem akar, nem szeretne stb. Aztán utólag nekem is mondta hogy az a veszély áll fenn, hogy ahogy egyre nagyobb lesz a lánya, egyre kevésbé akarja rászánni magát egy újabb kicsi babára.
2012. nov. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mi azért várunk, mert "csak" két gyereket szeretnénk és így a másodikkal is szeretném kiélvezni a terhességet, a babázást. Úgy látom, ez kis korkülönbséggel nem nagyon megoldható.
2012. nov. 8. 09:24
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mi is rengetegszer megkaptuk ezt, sőt, mikor már 4 évs volt a lányom, akkor azzal piszkáltak a "kedves" szomszédok, hogy : Nem jön össze a baba? Sajnálom! Hát nem nem jön össze, csak nem akartunk. Gyerekeim között 6 év van. Imádják egymást, a nagy lány, a kicsi fiú. Nem volt testvér féltékenység, nem volt bántás, sem hiszti! Mi igy láttuk jónak, és pont azért, amiért te. Hogy ki tudjuk élvezni ezt a terhességet is. És a lányom Nagyon sokat segit, igyekszik, néha tulságosan is :) :) :) Nővéreméknek 2 év a különbség, de nagyon bánják, hogy korán jött a tesó, mert nem birtak a naggyal, mikor meglett a pici. Nekem, nekünk igy a legjobb, és szeretnénk még egy harmadikat is, azt sem előbb, mint 6 év. Most vagyok 26, férjem 28, nem vagyunk elkésve :) :)
2012. nov. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindig mindenki mindent jobban tud. Igaza van a többieknek, akkor szülj, ha mindketten másik babát is szeretnétek a férjeddel!

Nálunk 2,5 év van, akartuk is és munka miatt is így jött jól ki. De mindenkitől azt hallom, hogy ez milyen ideális. Hogy miért? Azt nem tudom :) Tesóm meg közöttem 8 év van, imádom, nem ettől függ!

2012. nov. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ne is mondd, én is hányszor megkaptam ezt. Szerintem a kis korkülönbség csak később jó, amikor már nagyobbak akkor együtt tudnak játszani. De az elején nagyon szívás. Én ismerem magamat, tudom hogy kikészültem volna két pici gyerekkel. Szóval ezért is vártam. Meg azért is mondják, mert később sokkal nehezebb visszazökkenni a babázásba, ez igaz is, de van akinek meg örömet jelent, hogy van egy kis "pihenő" a két babázás között.
2012. nov. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak és kizárólag a Ti döntésetek. Ne is foglakozz mással.

Nekünk vagy kis korkülönbséggel lesz 2. gyerek, vagy sehogy, mert a korom miatt nem tudom majd halogatni, illetve nem is szeretnék visszamenni dolgozni a két gyerek között.

Neked biztos, hogy kényelmesebb lenne nagyobb korkülönbséggel, az más kérdés, hogy a gyereknek mi a jó.

Nekem egy öcsém van, aki majdnem 5 évvel fiatalabb. Soha, semmilyen korunkban nem volt közös érdeklődési körünk. Ő még kisautókat tologatott, amikor én már a fiúkat nézegettem. Én emiatt egy kicsit a kisebb korkülönbséget részesítem előnyben.

2012. nov. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát ezek hülyék, már elnézést! Nővérem és köztem 9 év korkülönbség van és teljesen megértjük egymást. Úgy felcseszi az agyam, mikor ilyen hozzá nem értő emberek okoskodnak. Mondd csak meg nekik, hogy 1. mi közük hozzá? 2. inkább nézzenek utána mielőtt marhaságokat fecsegnek. B@sszus én sem kezdek értekezni a kvantum fizika lényegéről, mert fogalmam sincs róla, akkor ők se adjanak olyannal kapcsolatban kéretlen tanácsot, amiről halvány lila fogalmuk sincsen.

Bocsánat, ha kicsit vulgáris vagyok, de tényleg nagyon fel tud az ilyen idegesíteni, főleg mivel élő példa vagyok rá, hogy nem igaz, amit mondanak :S

2012. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Lényegében azt mondják, amit a 8-as válaszoló leírt: a kis korkülönbség a jó a gyerekeknek, így BIZTOSAN jó testvérek lesznek. Aki nem így szül az önző dög, és persze TÉNY, hogy a gyerekek rossz testvérek lesznek.
2012. nov. 8. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!