Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyermekes anyukák! Ti mit...

Többgyermekes anyukák! Ti mit dolgoztok és mégis hogyan oldjátok meg 2,3,4 gyermek mellett? Mégis ki vállal minket mondjuk 2 gyermekkel dolgozni, ha nincs apuka, mert dolgozik reggeltől estig, nincs papa-mama.

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 10:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 gyerek mellett dolgoztam 3 szakban, nagyon nehéz volt. Férjem 6-18-is dolgozik.Ha reggeles voltam, reggel velünk nyitott ovi, bölcsi, ha éjjeles voltam, apa vitte őket reggel, szintén velük nyitottak. Ha délutános voltam, akkor később vittem őket, viszont nehezen, de meg tudtuk oldani, hogy valaki ment értük. Most itthon vagyok, 3. babát várom, a tervem az, hogy le szeretnék rakni egy olyan sulit, amivel 1 szakban tudok dolgozni. Nagyon nehéz ebben a világban. Érettségi meg semmit nem ér már.
2012. nov. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk ez segített a döntésben, hogy bevállaljunk-e egy harmadik gyereket. Így 8 évig még otthon maradhatok (ha szükség lesz rá). Nagyszülők messze, meg aztán már öregek is.

El sem tudom képzelni, hogyan viszem és megyek a gyerekekért, ha dolgozom, plusz otthon főzés, mosás, takarítást stb... és akkor még nem is foglalkoztam semmit a gyerekekkel... én már nem csodálkozom, hogy ennyi depressziós van ebben az országban!

Mi szerencsére megtehetjük, hogy itthon maradjak. De aki nem, hát annak nagyon nehéz! Szerintem sokan megkérik a szomszéd nénit (némi pénzért), hogy hozzák el a gyereket, mert nekem is 8 órás a munkaköröm, de hogy mindig az enyém az első és az utolsó az oviban, azt biztos! Én sem értem, mások hogyan csinálják! És rám néznek ferde szemmel! De ha nem dolgozol, az is baj!

2012. nov. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Könyvelő vagyok. Az első gyermekem 3 éves volt, mikor munkahelyet kerestem, mert a korábbi munkáltatóm nem kívánt visszavenni. Szerencsém volt. Találtam egy emberséges főnökasszonyt, igaz, a belemet is kidolgoztam. Fél évig egy 70 éves néni hozta el az oviból a fiam délután 4 körül. Mi meg rohantunk haza a párommal, hogy este hatkor végre mi is a fiunkkal legyünk. De bizony hetente egyszer előfordult, hogy 7-re,8-ra értem haza. Ez egy ilyen szakma. Bevallások, határidők, ügyfelek. A nénit meg persze fizettük, de nem volt más választásunk.

Még 3 hetem van a szülésig, s még mindig dolgozom. Szeretnék már pihenni, de akit felvettek helyettem, nem áll épp a helyzet magaslatán, így az ügyfelek továbbra is engem találnak meg. Igaz, a főnöknőm is visszavár épp emiatt. Ez alatt az egy év alatt, míg nála dolgoztam, sikerült magam úgymond bedolgozni, letenni az asztalra valamit. Látja, hogy lelkiismeretes vagyok és fát lehet vágni a hátamon. Hogy két gyerekkel hogy fogjuk tudni megoldani a napi 8 órás munkát? Egyelőre nem tudom. Én napi 1,5 órát utaztam, a párom 2,5-t. Főzés, mosás, takarítás? Vicceltek? Hétvégén, éjszaka, hajnalban. Szerencsére a főzést a párom elintézi, illetve a hétvégi nagybevásárlást is. Így van segítségem. Illetve ha beteg a fiam, anyukám 100 km-ről felutazik (persze csak akkor, ha épp ő vagy apukám nem beteg, nincs nagy hó vagy fagy, s otthon meri hagyni az aput egyedül), s olyankor van egy kis házimunkamentes pár napom, mert míg alszik a fiam, kivasal, elmosogat stb. De ő is egyre idősebb lesz, így bizony néha már neki is pihennie kell(ene). Nem egyszerű, s igen, van, hogy én is kiborulok.

2012. nov. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Kedves 13as.Nem mindenki olyan,mint te és én sem szeretnék belegebedni,"butára" hajtani magam,hogy aztán 5év múlva kapjak egy infarktust,vagy begolyózzak.Bizonyos keretek közt gondolkodni.Sajnos elég beteges vagyok és nekem ez nem menne.
2012. nov. 19. 13:19
 15/16 anonim ***** válasza:
73%

kulfoldon elek. Az ovi csak 12-ig van, alt suli max. 2-ig.

Itt van szieszta is. Tehat kb8-2 es kb 5-9 dolgoznak. Tehat akinek nincs nagyszulo a kozelben, az nem fog dolgozni. (vannak meregdraga maganovik persze, ahova mar 8 honapos kortol be lehet adni a gyereket.)

4-6 oras mnkat szinte lehetetlen talalni.

2012. nov. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

9-21-ig dolgozom, vagy 15-től hajnalig. Reggel el tudom vinni kölyköt az oviba, Apa 6-14-ig dolgozik, ő érte tud menni fél 4 körül.

Ha beteg a gyerek délelőtt vele vagyok, éjjelre megyek dolgozni, rohadtul nem könnyű, de ez van jelenleg. Szabadnapokon meg a család az első, és nem érdekel, ha van 3 tányér a mosogatóban.

2012. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!