Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha apuka munka mellett megigén...

Ha apuka munka mellett megigényli a gyest és beteg lesz, akkor mennyi lesz a betegszabija és a táppénze, mi lesz az alapja?

Figyelt kérdés
Van jelentősége, hogy az első 180 napban lesz beteg vagy utána?
2009. szept. 28. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Gyes melletti munkavégzéskor saját jogán annyi napot lehet táppénzen amennyit a gyes folyósítása mellett dolgozott.

2009. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha apuka dolgozott 15 évet 300ezerért mondjuk és megigényli a gyest és rá egy hétre valami baja lesz,akkor kap egy hét táppénzt?

Ez hol fair?

2009. szept. 28. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:

"Nem jár táppénz:

a gyermekgondozási segély folyósításának idejére, (ide nem értve a gyermekgondozási segély mellett végzett munka alapján járó táppénz)"


Ezt az első válaszoló linkjén található pdfben olvastam. Nekem ennek alapján úgy tűnik, hogy ez 2 különböző dolog... vagy rosszul értelmeztem?

2009. szept. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha a beteg ugyanazon biztosítási jogviszony alapján egyidejűleg táppénzre vagy baleseti táppénzre, terhességi gyermekágyi segélyre, gyed-re is jogosult lenne, akkor csak az egyik – saját választása szerinti – ellátást veheti igénybe. Ha az ellátás folyósítása alatt újabb ellátásra válik jogosulttá, vagy eredeti választásától eltérően más ellátást kíván igénybe venni, akkor az új ellátást a választásnak a munkáltatónál való írásbeli bejelentése napjától, a korábbi ellátás folyósításának beszűntetésével lehet megállapítani és folyósítani.

Ha a szülő egyidejűleg terhességi gyermekágyi segélyre/gyermekgondozási segélyre/gyermeknevelési támogatásra és táppénzre/baleseti táppénzre/gyedre is jogosult lenne, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe, kivéve aki gyermekgondozási támogatás igénybevétele mellett munkát vállal és keresőképtelenségére tekintettel táppénzre vagy baleseti táppénzre jogosult.



Szerintem ez is a fentieket támasztja alá. Mindnek a lényege, hogy csak az egyik alapján lehet igénybe venni ellátást. Szerintem.

2009. szept. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sziasztok! ilyen esetben jogosult a táppénzre mert az előző hozzászólásban betett idézet gyedről és nem gyesről beszél. Igenis jár a táppénz. ha nincs meg a 180 nap, mert .... szóval oka van, akkor a szerződés szerinti munkabér lesz a számfejtés alapja
2009. szept. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a munkaszerződés szerinti munkabér alapján jár a táppénz, ha nincs meg a 180 nap. ha megvan, akkor annak az átlaga alapján.


semmi köze a gyesnek az oep-hez azt ugyanis a MÁK folyósitja és egész más lapra tartozik mint a gyed és tgyás, amik táppénzszerű ellátások, és mellette gyakorlatilag munkát vállalni nem lehet.

2009. szept. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!