Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik szobaelosztást válasszu...

Melyik szobaelosztást válasszuk, miután megszületik a babánk?

Figyelt kérdés

A lakás az alábbi helységekből áll:

Előtér,wc,fürdő,konyha,nagyobb és kisebb szoba.

1. a nagyobb szoba a nappali,a másikban pedig alszunk mi,illetve a gyerkőc babasarkot kap.

2. a kisebb szoba a babáé,a nagyobb pedig a mi szobánk,ahol összetolván az ágyat napközben a nappalink lenne.


Indokot is légyszi!


2012. nov. 19. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az 1. megoldás volt/van.
2012. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elsőt válaszd. Nálunk is babasarok van, nagyon szeretem, pedig nálunk lenne hely, van egy teljesen üres használatlan szoba, de semmi pénzért nem raknám oda a csöppséget még egy darabig.
2012. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is az első választottam. Teljesen jó így.
2012. nov. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam is nagy a dilemma, mert a nappaliból nyílik a másik szoba, ahol alszunk. Mi úgy terveztük, hogy a mi szobánkban alakítjuk ki a babasarkot. Később, mikor nagyobb lesz, akkor megint átalakítjuk a szobák berendezését, és külön szobában alszunk. De az is lehet, hogy addigra elköltözünk. Szóval nálunk az 1. megoldás lesz érvényben, nekem így tűnik praktikusnak, amíg a baba kicsi.
2012. nov. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nappali a mi szobánk, hálo a babáé.

A baba szobájában van minden vele kapcsolatos dolog, játékok, fürdetés, pelenkázo... hogy nő a gyerek, nálunk egyre több dolga lett, kellett neki egy gész szoba, nem lett volna elég egy sarok.

A nappaliban alszunk, kihúzhatos kanapén, a valaki jön, a nappali rendben van, be van ágyazva, a játékok a gyerek szobájában, ott lehet kupi, így nincs rendetlenség a nappali konyhában ha valaki beállít.

2012. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt a felállás. 6 hónapos korig egy szobábn aludtunk, aztán mi kijöttünk a nappaliba, a hálószoba meg gyerekszoba lett.

Indok: azért jöttünk ki, mert négyen aludtunk (ikrek) egy 12 nm-es szobába. Éjszaka szinte már fuldokoltunk. 4 lélegző ember egy kis helységben. Szerintem nem egészséges.

+ a gyerekeknek egyre több cuccuk lett, kellett a hely.

2012. nov. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mindkettőnek van előnye is és hátránya is. Nekünk eddig egyetlen szobánk volt, alig vártam (és most nagyon örülök neki), hogy legyen még egy szobánk, ahol alszunk mind, míg a másikban viszonylag rend van, és nem két szoba szalad folyamatosan. Imádom, hogy van saját nappalim. De nekünk lesz még 2 szobánk hamarosan, így idővel külön költözünk a gyerekektől és azt is alig várom már. De most elvagyok vele, hogy 2 hete van önálló, saját nappalim. Én a helyetekben babasarkot alakítanék ki, és ha nő a gyerek, esetleg lesz még egy baba is, akkor átköltözhettek a nappaliba. A változatosság gyönyörködtet, nem kell azonnal végleges megoldásokban gondolkozni.
2012. nov. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire fog tudni a babától aldni a család. főleg apa, aki melózni megy.

én is az elsőt választanám, de lehet, zavarni fogja nagyon .

Mi egy szobában vagyunk a gyerekkel, de vannak hátrányai is...

2012. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző lakásomban a 2. verzió volt. Nekem semmi bajom nem volt vele. Szerettem ott élni, csak adódott egy olyan, hogy eggyel nagyobba költözhessünk. Most a kislánynak is és nekem is megvan a külön szobánk, plusz egy nappali.

Ha az első pár hónapban még nincs a gyereknek külön szobája az nem baj, de később már sztem fontos.

2012. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!