Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 hónapja dolgozom és 5 hetes...

5 hónapja dolgozom és 5 hetes terhes vagyok? Mi fog járni szülés után?

Figyelt kérdés
5 hónapja dolgozom és 5 hetes terhes vagyok előtte gyesen voltam 3 évig. Ha minden rendben lesz szeretnék 5-6 hónapig dolgozni vagy ahogy birom. Mi fog járni Csak a gyes vagy más is? És ha baj lesz és kiír az orvos akkor mi jár majd? Köszi a válaszokat!
2012. nov. 19. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
GYES es csaladipotlek, meg az egyszeri anyasági. Minimum 365 nap munkaviszonybol származó biztosított nap kell a gyedhez.
2012. nov. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

180 bérétezett nap kell, szóval még 2 hónapot minimum kell dolgoznod!

Ezek után még jólenne ha dolgoznál, hogy minél több be dolgozott napod legyen, és ha még dolgozol 7-8 hónapot, akkor meglesz az 1 év munkaviszonyod, és akkor jár majd a Tgyás, GYED!

Ha dolgozok még 2-3 hónapot, és utánna mész el betegre, akkor nem biztos hogy megkapod majd a gyedet

2012. nov. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"gyesen voltam 3 évig."

Gyes alatt élt a munkaviszonyod???


Ha igen, akkor még 1-2 hónapot érdemes dolgozni hogy ne a minimálbér 70%-a legyen a tgyás alapja hanem a minimálbér kétszeresének 70%-a.

2012. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem ez egy másik munkahely még csak 5 hónapja dolgozom itt. Remélem minden rendben lesz mert csemege pultos vagyok és nem szeretném ha bármi baj lenne.

2012. nov. 20. 09:58
 5/5 A kérdező kommentje:
jah és még mielött bárki is arra gondolna nem célom a elmenni beteg állományba.
2012. nov. 20. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!