Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bizonyos életkorokban mennyibe...

Bizonyos életkorokban mennyibe kerül havonta a gyerek?

Figyelt kérdés
Nincs nagyon olyan a környezetemben akitől megkérdezhetném. Megköszönöm, ha leírjátok, hogy mennyi idős a gyereketek és havonta nagyságrendileg mennyi kiadással jár.
2012. nov. 20. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem 2 fiam van 8 éves és 4 hónapos.Szerintem mindkét fiam ugyan annyiba kerül havonta.Nagynak az Iskola picinek a tápszer vitaminok pelenka st..kb.. 35 ezer forint ami minden hónapban a szükséglet ez csak alap, mellette ruházkodás és ha betegek + tízezer forint.Minél nagyobb annál többe kerül.
2012. nov. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Húúú,hát nálunk azért nem kerül ennyibe,pedig nem szűkölködünk.Kisfiam most 10 hónapos (anyatejes) és elmondható,hogy havonta 10-15 e Ft-nál nem költünk többet az ő dolgaira (pelus,tejpép,stb.).
2012. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Átlag 20 ezerben van a gyerkőc.

Kezdetben tápszer, az nagyon sok.

Ahogy nő, elkezdjük kiváltani az étkezéseket, kevesebb tápszer fogy, de akkor ott a csirkemell, gyümölcs, zöldség, üveges bébikaja, tejpép.

Egy éves kora után már nem muszáj a tápszer, de általában közösségbe kerül (játszótér, játszóház, kis barátok) óhatatlanul is beteg lesz. Stabil, strapabíró cipők kellenek a lábára.

Később a bölcsi, ovi is pénz, több ruha kell, és vannak méretek, amikből egyszerűen nem kapsz jó állapotú használtat.

2012. nov. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2 fiam van, 6 és 3 évesek, ovisok.

Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem mindennel együtt havi 60-80 Ft-ot csak rájuk költünk, pedig nem élünk luxusban.

Az ovis étkezés 16e, a tisztasági csomag és a gyümölcs kb. 4e, a nagynak az úszás és a torna 10e, a különböző ovis programokra (kirándulás, színház stb) havi 2e mindig elmegy és a közös családi programok költsége is min. 10e Ft.

Kajából nem veszem meg a legolcsóbb sz.rokat, csakis minőségi ételeket adok nekik, erre havi 10-20e simán elmegy.

A havi vitamin (probiotikumot és immunerősítőt kapnak kúraszerűen) is min. 5e Ft-ba kerül.

És akkor még ott van a ruházkodás, 2 gyerekre szinte minden hónapban kell venni valamit, bár a kicsi szerencsére sok mindent örökölt, de így is sok, havi 10e általában erre is elmegy.

A rezsink is több, szerintem az is kb. 10e plusz.


Természetesen ezekből sok mindent le lehetne faragni, de mi úgy vagyunk vele, hogy minőségi életet szeretnénk biztosítani a gyerekeinknek.

2012. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2 gyerkőc, 4,5 éves ovis, és 2 éves (ő még itthon)

Hát mindennel együtt és is olyan 30-40 ezerre saccolom. Ovis kaja, külön foglalkozások, tisztasági, hetente gyümölcs, minden hónapban van valami bábszívház, kirándulás, alapítványi bál stb, a kicsinek a pelus, a vitaminok, ruházkodás, ha betegek iszonyú drágák a gyógyszerek, szóval simán a 30 ezer az tuti elmegy!

És mivel a kicsit nem vették fel bölcsibe, nekem meg mennem kel vissza dolgozni, így ez az összeg megugrik januártól 50 ezerrel, a magánbölcsi árával! :(

2012. nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 gyerek van. 14 év, 6 év, 3 év. Havi átlagra lebontva mindegyik kb 10 ezer Ft. Vagy még annyi se. Ebben a rezsi is benne van, most építkeztünk és kandallóval fűtünk, így a gázszámlánk 2600 Ft kb. Az étkezésük ingyenes hétközben, csak a vacsi van itthon. Nálunk elég jó az önkormányzat, az ovi és suli támogat mindent, nem kell bevinni se tisztasági csomagot, se gyümölcsöt. A nagynak ingyenes a tankönyve. Ruháikat aukciós oldalakról szerzem be vagy bababörzékről és mindig megtalálom azt a minőséget nagyon olcsón amit keresek. Negyedévente arra az adott évszakra egyszerre veszem meg a ruhatárukat, fejenként kb 15-20 ezer Ft értékben. A többi hónapban erre sem kell költeni. Csak a cipőt, az mindig új. Bár bevallom se tápszerre se tejpépre nem volt szükség, kizárólag anyatejesek voltak, üveges babakaját sem vettem.

A 3 gyerekre járó 48 ezer Ft családi pótlék bőven fedezi a velük járó kiadásokat, ha már anyagi oldalról nézzük a gyerkőcöket.

2012. nov. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: szó volt a különfoglalkozásokról. Néptáncra jár a középső és majd a kicsi, azt is támogatja az önkorm., így ingyenes. A nagynak is az lenne ha végre szeretne elmenni. :) Nem is tudok olyan foglalkozásról ami pénzbe kerülne, még a német és angol nyelvoktatás sem.

Szerencsére itt már 2,5 évesen felveszik őket az oviba, mindig van hely.

2012. nov. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, Ti merre laktok, én is oda akarok költözni!


Szerintem nagyon kevés az a hely, ahol ezeket mind támogatja az önkormányzat.

2012. nov. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

:) A Balaton partján. :) Ahol mi lakunk az Természetvédelmi Terület, az utcánk végén a strand, gyönyörű itt és valóban egészséges környezetben, vidéken neveljük a gyerekeinket. Nemrég költöztünk egy nagyvárosból, Bp agglomerációjából.

Az idegenforgalom itt fellendíti a településeket és szerencsére igyekeznek azon kevés gyerek megtartásáról/itt tartásáról gondoskodni akik itt élnek. Pl az iskolában is a legmodernebb felszerelés van. (digitális tábla, lift a félemeletes épületben, viszik őket nagyon kedvezményesen mindenhova.) Most pl Bécsbe az adventi vásárba.

Miután írtam délelőtt foglalkoztatott később is a kérdés és az egyik válaszadó válasza. Mert vajon mi is a minőségi, egészséges étel adása a gyereknek? Nem értem, hogy mire gondolt aki írt. Csak például: ha a csirkét pl piacon egyes helyeken vagy hipermarketben veszi meg, az nem egészséges. Tápos, sanyarú sorsú csirke volt, akit ki tudja hogy tartottak, mivel etettek. Viszont ha falura elmegy érte egy nénikéhez aki kukoricán és zöldségeken neveli azt a háziállatot, akkor azt mondom, hogy igen, minőségi ételt ad a gyerekének. A tojás szintén. Vagy az összes gyümölcs és zöldség. De virsliből pl nincs egészséges, hiszen tudjuk mindannyian hogyan készül és a felvágottak is. Szóval vajon mire is gondolt a minőségi táplálás alatt és honnan szerzi be?

2012. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Füred lesz az, a leírás alapján, nyáron jártam ott :)
2012. nov. 26. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!