Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Ha nem lenne gyes, nem...

"Ha nem lenne gyes, nem születne ennyi gyerek" - mit reagáltál volna ha egy barát (? ) ilyet mond neked?

Figyelt kérdés

Én teljesen ledöbbentem, nem jutottam szóhoz.


Persze megmondtam hogy gyes nélkül is megszültem volna a fiam (dolgoztam, védekezés mellett fogant).


2012. nov. 15. 15:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Azt, hogy nem a GYES miatt szültem gyereket, de persze mindenki önmagából indul ki :) <-- én ezt mondtam volna neki.
2012. nov. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Igaza van, sok olyan gyerek születik, akit gyesre vállalnak. Ha te nem ilyen vagy, nem kell magadra venned, de tény, hogy rengeteg gyerek születik csak GYES es csaladipotlek miatt.
2012. nov. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

A GYES bevezetésével annak idején emelkedett a születési szám. Ez tény, ezen kár megsértődni.

[link]

Azt persze nem tudom, hogy milyen szövegkörnyezetben, mennyire bántó éllel mondta ezt az a bizonyos barát...

2012. nov. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Arra utalt, hogy ha nem lenne a gyes akkor elvetettük volna.
2012. nov. 15. 15:33
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Akkor viszont nem a kijelentés tartalma, hanem a mögötte húzódó sértő feltételezés miatt haragudhatsz meg rá...

Remélem kibírja ezt a barátságotok...

2012. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

25 ezer ft szerintem sza@rra sem elég...nem hiszem hogy épp eszű ember csak erre szülne...persze jó h van de apró pénz úgy mond a mai világban..


gondolom nincs gyereke ??? !!!

azok szoktak ilyen okosakat mondani

2012. nov. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Márpedig igaza van. Rengeteg a megélhetési gyerekvállaló, akik csak a gyes+csp miatt vállalják a sok gyereket, akiknek majd nem jut télikabátra, csizmára, reggeli kiflire.


Ezen a mondáson csak az sértődik meg, aki magára veszi. Márpedig ok nélkül senki se veszi magára más ingét, nem?


Ja, amúgy mi 1 gyereket tervezünk és azt az egyet mindenféle támogatás nélkül is fel tudjuk nevelni.

2012. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
ó aki lepontozott gondolom mégis erre szült ezért volt neki bántó amit írtam :))....ne is sértődj meg a barátodra, látod van itt is aki erre vállal......
2012. nov. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, kicsit túlérzékeny vagyok. Talán a hormonok :-)


Még nem voltam 2 hónapja a munkahelyemen amikor pozitívat teszteltem. Mivel a férjem jól keres nem vagyunk rászorulva a gyesre. Ezért is döntöttünk úgy, hogy nem megyek abortuszra. Nem gondoltam, hogy ilyen jellegű beszólásokat fogok kapni :-(

2012. nov. 15. 16:02
 10/22 anonim ***** válasza:
46%
ha tudná mennyi az összege a gyesnek, nem mondott volna ilyet :(
2012. nov. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!