Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 kisgyermekkel,16 éves...

2 kisgyermekkel,16 éves szakmai múlttal milyen esélyeim vannak a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Tudom naívnak tűnik a kérdés, de gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi. Van olyan, aki diplomával, nyelvtudással, ellenben 2 picivel könnyen el tudott helyezkedni?
2012. nov. 23. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat: 3 pici gyerekem van. Ahhoz a céghez mentem vissza dolgozni, ahol a szülés előtt is dolgoztam. A korábbi munkakörömbe a válságra és létszámstopra hivatkozva nem tudtak visszavenni, de a cégen belül egy másik területen találtam állást. 6 órás munkát nem tudtak biztosítani, a papíron 8 órás munka pedig inkább napi 9-10 a valóságban, de ez nem panaszkodás, csak tény. Nagyon tetszik, de a gyerekekre így hétköznap kevés az idő és az egész hetünk egy óriási szervezés (ki viszi-hozza a gyerekeket, kinél lesz az autó, nagyi besegít, nélküle nem is lehetne megoldani). Közgazdász vagyok, 15 év munkaviszony, 4 nyelvből van ugyan nyelvvizsgám, de csak az angolt használom a munkában.
2012. nov. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyan nincs diplomám és nyelvvizsgám, de viszonylag könnyen elhelyezkedtem.

Ahhoz a céghez mentem vissza, ahonnan 6 éve eljöttem gyes-re, viszont helyileg máshová, mert időközben elköltöztünk, így idegennek számítottam.

Ezért majdnem ugyanúgy interjúztattak az osztályvezetővel és az igazgatóval is, mintha külsős lennék.

Területi képviselő vagyok amúgy, ebben a munkakörben nem a tanult évek és a megszerzett papírok száma számít, hanem a gyakorlati tapasztalat és a rátermettség.

2012. nov. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!