Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vásárolnál babaholmit még a...

Vásárolnál babaholmit még a teherbeesés előtt?

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vettem elötte semmit, az első vásárlással is a 18.hétig vártunk, mibel akkor tudtuk meg, hogy kisfiúnk lesz. De hallottam már olyat, hogy valaki már az egész babakelengyét megveszi teherbeesés elött.:)


33hetes pocis

2009. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, márcsak babonából sem, igaz, hogy nem hiszek a babonákban.
2009. aug. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2009. aug. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 1-2 könyvet vettem jó előre, évekig állt a polcon. Ruhaneműt nem vettem előre, csak kaptam néhányat, de azok is kivárták türelemmel a kisgazdi érkezését.

Babonákban nem hiszek, már a 3.-4. hónapban elkezdünk mindent kinézni és lassacskán beszerezni, mikor mit találtunk akciósan...

2009. aug. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az első terhességemet nem terveztem, így ezen el sem gondolkodtam előtte. De amúgy tervezett babavárás előtt sem hiszem, hogy vásárolnék, mert ismerem magam, tudom, hogy ha valami nem sikerül azonnal (legyen szó bármiről), akkor nagyon dühbe tudok gurulni, lehet, hogy jól fehúznám magam és kivágnék valamit az ablakon, akkor meg kár volt megvenni :)
2009. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két plüss állatot, de azok sokáig a szekrény mélyén lapultak.
2009. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem!Míg állapotos voltam a kisfiammal,minden napom aggódásban telt és ebből kifolyólag nem szerettem volna magam -akár- az első hetekben sem körülvenni babaholmikkal.Nem babona,de mégis szörnyű lett volna,ha valami rossz történik én meg ott csücsülök a bébiruhák meg cumik között.Ezt mind "feltételes módban" írtam,szerencsére nem volt gond végül.

A következő babánál sem szeretném elkapkodni,ha esetleg szüksége lenne újabb dolgokra.

2009. aug. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

én a teherbeesés előtt, még jó 6 évvel, mikor még férjem sem volt férjként a láthatáron, turiból összeszedtem egy csomó plüssállatot (mindenfélét, hogy a gyerek majd ne csak kutyával meg macival találkozzon), néhány oktató játékot, pár csörgőt, meg néhány cumisüveget. A saját ruháimból el volt téve már vagy 15-20 éve néhány nagyon szép, ma is aktuális darab, még anyukám kötötte nekem annak idején (egyberuhácska, rózsaszín szvetter iszonyúan jó állapotban) és évekkel ezelőtt vettünk egy nagy kék törölközőt, amit a végén egyáltalán nem használtunk, szóval a babóé lesz az is.


Az előző terhességemnél anyósom hozott egy csomó babarucit, de közben elvetéltem, így azokat elraktam, a napokban vettem elő összeszámolni, hogy mi van benne

2009. aug. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Én biztosan nem. Szerintem várni kell vele. Viszont ha teherbe esel nem árt elsőnek mindenhol szét nézni, mert az árak különbözőek, s ha valamit nagyon jó árban találsz nem árt ha megveszed, mert később bánni fogod. Ráadásul ha megpróbálod félrerakni a pénzt a babaholmikra, mindíg hozzányúlsz, pláne ebben a válságban, s a végén rádöbbensz, hogy még nem vettél semmit, de a pénzed sem olyan sok. A sok kis apróság is sokba kerül, ha összerakod az összegket.
2009. aug. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem.

Egyrészt babaosztályon dolgoztam hurrá akciók!), másrészt 5 évet vártunk, mire sikerült a baba (lombik). Én így vártam őt.

De csak apróságokat, pár ruhácskát, vagy ha a párommal megláttunk 1-2 jópofa könyvecskét, ilyeneket.A kelengyét csak félidőnél kezdtük beszerezni.

2009. aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!