Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik jobb/könnye...

Szerintetek melyik jobb/könnyebb/kényelmesebb az anyának: 2,5 vagy 3 év korkülönbség?

Figyelt kérdés
Vagy az a fél év ide vagy oda teljesen mindegy?
2012. nov. 24. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy. Két és fél évesen már nem kisbaba, nincs sok gond, már kezd alakulni a szobatisztaság, beszéd,lassan oviba is megy.
2012. nov. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem attól is függ, hogy milyen a gyerekek habitusa...

nálunk amúgy 17 hónap van köztük, és annak ellenére, hogy mostmár hogy nagyobbak (4 és 2,5 évesek) látom az előnyöket is, harmadikat mégsem akartam ilyen kis korkülönbséggel, majd ha már a kisebbik is kb másodikos lesz talán bevállalok egy harmadikat...

2012. nov. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a két nagy között 2.5 év van, pontosan. Nagyon jól összenőttek, már egész kiskoruktól nagyon jól eljátszanak, elvannak. 10.5, 8 évesek, fiú, lány. Igaz, vannak kemény balhék is, de pár pillanat múlva úgy folytatnak mindent, mintha nem is veszekedtek volna...
2012. nov. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Sziasztok! Most biztos, sokan elítéltek majd, de én nem vállalnám be sem 2,5, sem pedig 3 év különbséggel a 2. babát. Véleményem szerint, eleve nagyon megvisel lelkileg egy ilyen pici gyereket, hogy kistestvére érkezik, ha ezután rögtön közösségbe is viszik, pláne nehéz neki, értheti ezt úgy is, hogy rá most már nincs szükség, őt napközben lepasszolják, csak este mehet haza, míg Anya vígan babusgat egy idegent... Jön a testvérféltékenység, esetleges fizikai bántalmazás, nagyobb korban is megmarad az erőfitogtatás a nagyobb testvér részéről. Hatalmas szerencséje van annak az anyukának itt, akinek egy percig nem voltak ilyen problémája, és mint mondja, rögtön összenőtt a két gyerkőc. 4 év korkülönbség már ideális lehet, én pl. 3 és fél évesen állítólag napi szinten mondogattam anyukámnak, hogy kistestvért szeretnék, és miután megérkezett, el sem lehetett vinni mellőle, meséltem, énekeltem neki egész nap, és nem volt szó féltékenységről sem. A kisfiam 3 éves, de el sem tudnám képzelni, hogy ilyen helyzetbe hozzam őt. Bár ez is egyénfüggő, de amit hallok és tapasztalok a környezetemben, az eddig 100%-ban ezt igazolja. Még a legszelídebb kislány is, harapós-verekedős lett az óvodában. Minden jót és jó döntést kívánok.
2012. nov. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nekünk egyébként 13 hónap a korkülönbség a két gyerek között, és konkrétan nem ismerjük a testvérféltékenységet. A nagy szó szerint rajongott a kicsiért, első pillanattól. Na de azért nekem nem volt egy könnyű menet, és most sem az. A kicsi most másfél éves. Harmadik babát is szeretnénk, és azon gondolkodunk, hogy a kicsi 2,5 éves korában szülessen (már,amennyire rajtunk múlik), vagy várjuk meg, míg 3 éves lesz. Kicsit én most már szeretnék a "kisebb ellenállás felé húzni", szóval azt választani, ami nekem könnyebb.
2012. nov. 25. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!