Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kis korkülönbséget tényleg...

Kis korkülönbséget tényleg csak túlélni lehet? És tényleg jobb utána?

Figyelt kérdés

2 év korkülönbséget terveztünk. A fiam 1,5 éves tehát erről már lecsúsztunk :) De nem érzem úgy, hogy tudnék két gyerekkel foglalkozni. A kisfiammal sokat jövünk-megyünk, játszunk, nagyon jól elvagyunk. Soha nem éreztem még azt hogy teher lenne. (Persze amikor kisebb volt, nem aludtam napokig, nem voltam mindig vidám:)) Nem tudom, hogy be merjem e vállalni a másodikat most. Sokan azzal biztatnak, hogy csak az első 1-2 évet kell túlélni utána jobb lesz. De én nem akarom túlélni. Ugyanúgy megakarom adni a kicsinek is amit a nagynak. És a nagyot sem elhanyagolni. Azt sem tagadom, hogy én sem akarok sajáát magam miatt sem kibukva lenni. Azért vállalok gyereket, hogy nekem is jó legyen, öncélból. Két kisgyerek mellett is meg lehet élni így a napokat? Vagy erről ne álmodjak és várjak inkább? Mindenképpen akarunk majd még egyet, de akkor sem baj, ha azután érkezik a kicsi amikor a fiam iskolát kezd. Az az egyetlen gondom, hogy a kis korkülönbséggel talán jobb lenne a kapcsolatuk, mint naggyal. Ez mennyire törvényszerű?

(Bocs a hülye kérdésekért, csak szeretném hallani mások tapasztalatát)



2012. nov. 15. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

miért nem választod a köztes megoldást. azaz ha 3-4év van köztük akkor már sokkal könnyebb.és mégsem olyan sok a korkülönbség hogy ne játszanának együtt.


az én gyerekeim közt 2,5év van.és tényleg nem volt könnyű.most hogy már a kicsi 2lesz,-kezd egy kicsit könnyebb lenni!

2012. nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik már nem kicsi korkülönbség. Az iskola kezdést csak egy példának írtam. De lehet egy csak 4 év is. Amikor a fiam már oviba jár, beszokik. Viszont mint írtam. Így nem tudom mennyire lennének összenőve (6-10 vagy 10-14 éves gyerek mennyire megy inkább egymás agyára mint kisebb vagy nagyobb korkülönbséggel, amikor még vagy egyforma az érdeklődési körük vagy már a nagy türelmesebb). Ha most kezdenénk a babaprojektbe még nekünk is 2,5 év körüli lenne a korkülönbség. Ezt viszont elég nehéz kornak látom még, ha körbenézek az ismerős gyerekek között
2012. nov. 15. 19:07
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha ezt még megkérdezhetem: A nagynak mennyire volt nehéz amikor a kicsi született? Mennyit változott a viselkedése? A kicsinek hány százalék jutott abból ami anno a nagynak?
2012. nov. 15. 19:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha másfél a kisfiad, már úgysem lesz 2 év a korkülönbség, inkább 3.


Nekem 18 hónap van a kettő között, ugyanígy csinálnám. Most lesz 1 éves a kicsi, az első 4 hét volt nagyon durva, utána egyre könnyebb lett.

Nem tudom, mi ugyanúgy mászkálunk továbbra is a naggyal, csak vettünk egy tesókocsit:)

Nálunk a nagynak iszonyat jó természete van, és a kicsinek is, szóval ilyen szempontból könnyű a dolgom. Mellettük is tudom csinálni a hobbijaimat, néha még olvasni is tudok:) tény, hogy sokkal kevesebb idővel kell gazdálkodnom, és sokkal fáradtabb vagyok, mint egy gyerek mellett, de azt hiszem, boldogabb:)

Amikor csak a fiam volt, éreztem, hogy hiányzik valami, most kerek minden.

2012. nov. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is az a tapasztalatom, hogy ahol kicsi a korkülönbség ott már nem nagyon lehet "babázni". Az egész csak egy megoldandó feladat. Én szeretném a kicsivel is kiélvezni az első hónapokat, összebújva aludni a déli szoptatás után, foglalkozni vele napközben stb. A legtöbb ismerősömnél nincs igény szerinti szoptatás, alkalmazkodnak a nagy napirendjéhez.

Délután pedig a naggyal lennék, akkor a teljes figyelmem az övé lesz, nem fogja azt érezni napi többször hogy a kicsi a fontosabb.


Én úgy tervezem hogy amikor 2 lesz a nagy visszamegyek dolgozni, ő bölcsibe és utána pár hónappal abbahagyjuk a védekezést.

2012. nov. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is szerettem "babázni" csak feküdni, nézegetni, tanítgatni. Bár nem tudom miért írom múltidőben, még most is egy nagy baba, akivel sokat kell foglalkozni. Én is ettől félek, hogy lemaradok róla. Viszont még bölcsibe sem akarom adni kétévesen. Majd csak három éves korától kezdené az ovit. Szerencsére anyagilag is belefér, hogy kevesebb pénzt kapjak. Nem tudom, hogy dolgozni vissza akarok e menni két gyerek között. Ha nem akkor már lehetnék terhes a kicsivel mikor a nagy ovit kezd. Lehetne 3-4 év a korkülönbség. Bár az már nagyobb. Nem járnának pl. együtt oviba, talán már nem lenne olyan nagyon közös az érdeklődésük, mintha pár hónapon belül teherbe esnék.
2012. nov. 15. 19:25
 7/12 anonim ***** válasza:

első vagyok.nálunk nagyon féltékeny lett a nagy a picire.persze szerette is nagyon a hugát,de ha látta hogy szoptatom,v. vele foglalkozok akkor hisztis lett,stb


persze ez nem törvényszerű,hogy mindenkinél így lesz!

és az volt még a nehéz,hogy amikor ment volna a nagyobbik ide-oda csavarogni,akkor nem értette meg,hogy most nem lehet,mert: altatnom kell/szoptatnom kell/ stb


de most már,hogy 2 és 4évesek már kezd rendeződni a dolog és kevesebb a probléma.

2012. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 3,5 év a korkülönbség,lehetett volna több vagy kevesebb,a a nagyobbik teljesen kifordult magából. A mai napig rettenetes, pedig eltelt 1 év!!! Minden a nagy gyerek habitusán múlik, nekünk nem jött be. Szóval, így is baromi nehéz, meg úgy is az lett volna, ha 2,5 év van köztük.

2012. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szia a lányom 2.5 lves úgy szeretném ha majd elsöbe megy suliba lehet nagy a korkülönbség de én és tesom közt is 7 év van :)
2012. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk 2,5 hónapos a kicsi, 2 éves múlt a nagy (2 év és 2 hét különbség van köztük). Én nem érzem úgy, hogy csak túlélném/túlélnénk a napokat, egyre jobb 2 gyerekes anyukának lenni. :-) Én részben azért is szerettem volna így, hogy a naggyal még tovább lehessek itthon, annyira jó vele. Igaz, hogy ő sokkal jobban leterhelt minket, mint most a pici, mert pl 21 hónapos volt, mikor elkezdte átaludni az éjszakákat. A picuri már hetek óta szépen alszik éjjel, este 9-10-kor elalszik, 5-kor kel egy rövid szopira és alszik tovább reggel 7-ig. Napközben is nagyon jól elvan, mindig ott van, ahol mi, vagy a kezemben, vagy a pihenőszékben. Ugyanúgy leülök a lányommal olvasni, könyvet nézegetni, játszani, rajzolni, gyurmázni. Még a napközbeni alvás is megy többé-kevésbé, és még a pici is alszik valamikor, úgyhogy sokszor előfordul, hogy éppen csak egy gyerek van ébren.

Minket a féltékenység is elkerült, kislányom simán elfogadta, hogy lett egy kisbaba, tőlem abszolút elfogadja a gondoskodást, ha viszont apja (vagy nagyapja, nagyanyja) szeretné felvenni a picurit, amikor sír, akkor rögtön odapattan a kislányom, hogy "föl!", és akkor őt kell felvenni, nem a picit. :-)


Egyébként úgy vagyok, ahogy te, nekem is akkor jött a második baba, amikor már annyira élveztem a nagy társaságát, és hidd el, hogy ez 2 éves kor körül még inkább fokozódik. Hihetetlen okossá válnak, kezd előjönni minden, amit a 2 év alatt tanult és megfigyelt tőled. Annyira fantasztikus!


Én nagyon igyekszem pont emiatt a lányommal is nagyon sokat foglalkozni, rengeteg könyvet veszek neki, most kezdtünk el gyurmázni, próbálgatjuk az ujjfestést, sokat rajzgolgatunk, játszunk. Igyekszem kihasználni, hogy ennyire okoska most. Talán az is segít a jó kapcsolatban, hogy a sétáink sem változtak, picikét magamra kötöm, és tulajdonképpen csak a nagyra figyelek. Nem az lett, hogy ő háttérbe szorult volna. Egyelőre itt tartunk, nem tudom milyen lesz később, amikor a kicsinél is beindul a mozgásfejlődés, valamiért azt hiszem, hogy még jobb, még könnyebb lesz, mert akkor már őt is be lehet vonni a közös játékokba. Nálunk most mindent, amit a kicsi kap vagy fog kapni, kipróbál újra a kislányom is, nagyon élvezi. :-)


Én magamat ismerve gondolom azt, hogy nem lettem volna képes hosszabb kihagyás után újra bevállalni egy terhességet, szülést, éjszakázást stb. Nekem jobb, hogy így időzítettük, és van az életemben egy 4 év gyerekezős korszak, utána megint lehet a munkáé a főszerep. Nagyon tetszik az itthon-lét. De nálunk a kor is bejátszott, mert én 32 vagyok most, a férjem 38, szóval nemigen lett volna érdemes húzni-halasztani a dolgokat.

2012. nov. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!