Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyósom mindenbe bele akar...

Anyósom mindenbe bele akar szólni. Tényleg ilyen rosszul gondolkodom?

Figyelt kérdés

Ma azzal fogadott, hogy gumizzam be a gyerek haját, mert egész nap a szájába fog lógni, pedig felül be volt gumizva, csak hátul kiengedtem, mert olyan szép hosszú már a haja. Ez volt az utolsó beszólása, és ha megpróbálom neki megmagyarázni, rögtön vissza kontrázik, hogy amikor rövid volt gumiztam ész nélkül, most meg amikor be kéne gumizni, akkor meg nem.

A másik, hogy milyen tornára járassam, persze, hogy mást mond amire én szeretném. Hogy menjek vissza dolgozni, a du. műszakot ne vállaljam, inkább keressek egy másik munkahelyet, ahol de. lehet dolgozni 6 órában. Itt nem a gyerekeket félti, hanem a fiacskáját, hogy neki kell majd gondoskodni róluk. Persze a férjemnek ezzel nincs semmi baja, ha nem mennék du-ra, csak is a gyerekeim miatt, mert akkor egész héten nem látnám őket, csak reggel. És még sorolhatnék ide csomó mindent. Kiakasztó nagyon. Hálás vagyok neki, hogy ilyen sokat foglalkozik velük, meg nem az a baj, hogy elmondja a véleményét, hogy ő mit gondol. Csak én ezeket mind támadásnak érzem, és szerintem azok is akarnak lenni.


2012. szept. 6. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a kedves mamának, hogy "Az én házam, az én váram!" Majd Te, mint a kislány ÉDESANYJA eldöntöd, hogy be akarod e gumizni a haját, ill Ti mint SZÜLŐK eldöntitek, hogy milyen foglalkozásra járjon a kislány! :) Tudod, csak határozottan!
2012. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tudsz tenni hogy elengeded a füled mellett a beszólásait, ne reagálj rájuk, ne szállj vitába és akkor hamarabb nyugtod lesz, aztán szépen mindent úgyis úgy csinálj, ahogy Te jónak gondolod.
2012. szept. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Volt, hogy a kisfiamra rá jött a hiszti és sehogy sem tudtam elcsitítani, erre ő, lehet, hogy kéne vele csinálni valamit, hogy ne mindenki minket figyeljen. Ekkor volt, hogy mondtam Neki, hogy én vagyok az anyukája és majd én eldöntöm, hogy mit csináljak. Erre ő kikérte magának, hogy ő meg a nagymamája. Besértődött természetesen. Jah, és a férjem válasza, hogy én mindent túl reagálok. Sajnálom, hogy nekem nincs védelmezőm, jó lenne, ha értem is ki állna néha valaki.
2012. szept. 6. 13:11
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem gondolod, hogy neked is valtoztatni kellene?

Gondolj csak bele, a gyerekeid ugy fognak felnoni, hogy az anyjuk folyton askalodik, majd ugyanez var rad, mert ez lesz szamoukra a normalis.

2012. szept. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már bocsi, de én nem áskálódom!!!
2012. szept. 6. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!