Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Aki nem ítéli el az abortuszt...

"Aki nem ítéli el az abortuszt, az nem lehet jó anya" - egyetértesz ezzel?

Figyelt kérdés

Baráti körben beszélgettünk, az egyik ismerősöm mondta ezt.


Ti mit gondoltok?


2012. nov. 27. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Hülyeség. Aki elítéli az abortuszt, az meg nem volt kényszerhelyzetben.
2012. nov. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.3 gyerekem van,soha nem volt abortuszom(szerencsére missed ab sem),ám nem ítélek el senkit.Se jogom,se közöm nincs hozzá,hogy ki mit tesz a testével.Csak bízom benne,hogy ezt a kis időt már kivédekezzük(40 éves vagyok,már beadtam a kérelmet a petevezeték elkötésre,pár hónapot várni kell)
2012. nov. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Jégtánc ***** válasza:
63%
Mindenki másképp gondolja,mondjuk szerintem ez eléggé beszűkült látásmódra utal.Szóval én nem értek vele egyet.A jó anyaság nem azon múlik hogy valakinek volt e abortusza vagy sem.15 évesen volt nekem,azóta eltelt jó pár év,van 3 gyermekem,abból kettő kamasz,és még sosem mondták hogy szar anya lennék.
2012. nov. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet. Nekem még szerencsére nem kellett átesnem abortuszon, de akkor sem értek egyet. Van, amikor a nő ezt látja az egyetlen megoldásnak. De ha már felkészült az anyaságra, és tudja vállalni a babáját, akkor attól még, hogy egyszer elvetetett egy babát, még lehet belőle jó anya.
2012. nov. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dzsani válasza:
82%
két gyerekem van én ha ismét terhes lennék elvetetném mert szerintem annak nincs értelme hogy megszüljem és ne tudjam eltartani szerintem aki az abortusz ellen van annak nem kell gondolkodnia hogy mit adjon enni a gyerekének
2012. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom erről, hogy „aki ilyesmit bír mondani, abban nyilván nem teng túl az empátia, vagyis nem lehet jó anya”. :)
2012. nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én szótáramban eleve nincs olyan kifejezés, hogy "jó anya", vagy "rossz anya", csak olyan, hogy "Anya". Mindenki úgy csinálja, ahogy tudja, és van ami jól sikerül, és van, ami nem. Nem vagyunk tökéletesek. Én sem, és számomra ez nem is cél.


Az abortusszal kapcsolatban:

Szerintem itt megoszlanak az emberek. Vannak hívők és vannak nem hívők, általában a két csoport máshogy viszonyul a kérdéshez. (De nem akarok általánosítani, ismerek nem hívőt is, aki teljesen elutasítja az abortuszt!)

Én magam hívőként jelen állapotomban nem lennék rá képes úgy érzem, de még sose kerültem olyan helyzetbe, hogy egyáltalán felmerült volna a kérdés. (3 egészséges gyereknek lehetek az anyukája) Azt remélem, hogy ha nem tervezett babám lesz, annak megtanulok majd örülni, és felneveljük, mit a többit, ha pedig esetleg kiderülne hogy lehetséges, hogy beteg, akkor megpróbálunk rákészülni, hogy hogyan lehet egy beteg gyereket felnevelni. Én azt reméltem, és remélem, hogy ha Isten megenged nekem egy beteg gyereket, akkor erőt is ad, hogy megküzdjek a feladattal.


Ami másokat illet:

azt gondolom, hogy az abortuszt választó anyák NAGYON SOKFÉLE OKBÓL teszik ezt, és nem lehet általánosítani. Azt gondolom, hogy születnek rossz és önző döntések, és kétségbe esett döntések egyaránt. Azt megítélni, hogy melyik nő melyik csoportba tartozik, nem az én feladatom.


Személyes ismeretségi körömben nincs ilyen nő, vagy legalábbis nem tudok róla, hiszen ez egy olyan dolog, amit nem szoktak "kiplakátolni" az emberek.


Én a felelős védekezést pártolom, és ha felmerül, hogy valakinek nem kívánt terhessége van, akkor megpróbálom támogatni, hogy az életet válassza. Én ennyit tudok tenni.

2012. nov. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki ilyet mond, az egy végtelenül empátiamentes ember.

Én sem vagyok abortusz-rajongó, de tudom, hogy van amikor sajnos szükséges, ez a "kisebb rossz".

Én is az életet támogatom, de azon belül is az emberhez méltó életet. Ha valaki ezt semmilyen úton sem tudja biztosítani, akkor jobb, ha meg sem születik az a kisbaba.

2012. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezzel nem értek egyet. Igyekszem jó anya lenni, és ebbe beletartozik az is, hogy nyitott gondolkodású, empatikus embernek nevelem a fiamat. Ki mástól tanulhatná meg ezt, ha nem tőlem. Soha nem tudhatom mi visz rá valakit az abortuszra, ez magánjellegű probléma, amiben sem okom, sem jogom nincs beleavatkozni. Főleg úgy, hogy nem voltam még ilyen helyzetben, és nem osztom az észt olyan kérdésben, amiről halvány lövésem sincs.
2012. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
baromság
2013. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!