Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak a nők gyereket...

Miért vállalnak a nők gyereket, ha utána a férfinak kell őket eltartania egyedül?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan esetet látok, ahol a nő úgy szül gyereket, hogy előtte nem volt munkája, így a szülés után csak a GYES-t és a családi pótlékot kapja. Tehát a férfi (jobb esetben, ha neki van munkája) fogja őket eltartani, ami a mai fizetésekből elég kivitelezhetetlen. Egyes nőknél azt veszem észre, azért csinálják ezt, hogy ők kivonhassák magukat a napi megélhetési problémák alól, és a férfira hárítják annak minden terhét. Van egy ismerősöm, ahol a nő se a szülés előtt pár évvel, se utána nem dolgozott, még amikor a gyerek 3 éves elmúlt, akkor sem. A férfi éjjel-nappal dolgozott, ők meg strandra jártak, játszótérre, stb. A nő akkor sem ment el dolgozni, amikor lett volna hova. Olyan ismerős is van, ahol a nő uzsorástól akart kölcsönt felvenni, holott nyilván nem ő fizette volna azt vissza, hiszen nincs neki miből, és ezt a terhet is a férje nyakába rakta volna. És ilyen nőkből látok 20 éveseket, és idősebb, érett nőket is. Ők ilyenkor arra nem gondolnak, mi lesz, ha a férfivel valami történik? Hogy tudnak nyugodtan, boldogan élni, miközben bármi közbejöhet, és kihasználják azt, akit szeretnek (elvileg)? Tudom, nem mindenki ilyen szerencsére, de aki ilyen, az hogy? Véleményekre lennék csak kíváncsi, hogy más ezt miként látja, ill. Ti is ismertek-e ilyeneket.

2012. nov. 16. 15:17
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
57%
Az a balfas, aki bedől az ilyen nőknek! Én nem tennék ilyet egy férfival se. A nuniszag elbódítja őket, az a baj.
2012. nov. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%

Elég sok olyan családot látok mifelénk, ahol van gyerek, a férj dolgozik, a feleség meg vagy nem, vagy alkalmi munkákat vállal. Nálunk és a környező településeken kevés a munkalehetőség, pláne nőknek nehéz találni valamit, ha meg már gyerek is van, még nehezebb.

Olyanokat viszont nem ismerek, ahol a gyerekvállalás kizárólag a nő önző döntése lett volna. Ez egy közös döntés szokott lenni, amit a férfi legalább annyira akar, legalábbis normális esetben.

2012. nov. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
19%

Na hát én úgy lezavarnám az ilyen nőt, h a lába nem érné a földet.

Előtte még össze is rugdosnám.

2012. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Csak az elmúlt napok kérdéseiből pár példa. Azt gondolom elég buta az a férfi aki ezt hagyja.



http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__36..

2012. nov. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt teljesen megértem azt amit írsz és engem is dühít. Amikor szinte semmit sem dolgozott még valaki és gyereket szül. Apucitól átköltözött egy másik palihoz aki tartja. Szülnek 1-1,5 éven belül, aztán sírnak amikor kirakják őket, mert jaj a babát nem tudom hova tenni, mi lesz velünk. 2 év múlva meg már a következőnek szül.... Ismerek nem egy ilyet. Nem tudom mennyire befolyásolja ezt az hogy inkább vidéki ismerősök. Eszükbe sincs tovább gondolni az életet, a szülők közeli gyárba járnak be, nekik sincsenek terveik.

Másrészt, az hogy valaki teljesen önállóan tudjon bevállalni gyereket az nagy luxus ma Magyarországon. Ahhoz hogy az ember házhoz jusson bizony kell a két kereset. Nehéz a megfelelő embert megtalálni ahhoz, hogy családot alapítson az ember. De a legtöbben nem is fordítanak erre nagy figyelmet. Vannak egyedi esetek, de szerintem legtöbbször tudhatja az ember mit várhat a másiktól akár válás után is. Nem kell szülni fél éves ismeretség után, vagy azért hogy megtartson valaki egy pasit, sőt a nyomorra sem kell szülni.

2012. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Itt a pasik is ugyanolyan felelőtlenek és buták, ha egy olyan nőnek csinálnak gyereket, aki életében nem dolgozott vagy nem is akar dolgozni, és ezzel vállalnak egy életre szolgaságot. Aki férfi létére ennyire hülye és primitív, az meg is érdemli.
2012. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaz, hogy mindkét fél hibás ilyenkor, csak a legtöbb esetben mégis a nőre marad a gyerek. Sajnos ezt be kell kalkulálni szülés előtt. És csak megbízható férfinak szülni.
2012. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
60%
Hát igen utolsó kivéve a "véletlenül" becsúszott babák esetén.
2012. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy a nők??? Talán megszállja őket a szentlélek, vagy mi?

Ha a pasi nem akar gyereket, akkor védekezik. Akkor is, ha a nő nyaggatja meg zsarolja. Aki nem, az viselje a következményeket.


Amúgy a válasz: ezek a nők szeretnek otthon lenni, gyereket nevelni, jó esetben takarítani, főzni. Ők ezt élvezik, nem akarnak dolgozni. Ha találnak hozzá egy balekot, azonnal kihasználják.

2012. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Saját véleményem szerint egy tényleg véletlen becsúszott babát akkor kell vállalni ha mindkettő akarja. Ha "véletlen" az a véletlen akkor pedig nincs miről beszélnünk, hogy mit kellene csinálni, mert ott agya sincs az illetőnek
2012. nov. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!