Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha választanotok kéne a...

Ha választanotok kéne a férjetek és a gyereketek közt, kit választanátok?

Figyelt kérdés
2012. nov. 27. 16:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
Sosem lehet olyan helyzet, hogy valasztanom kelljen.
2012. nov. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%

Most ez komoly? Remélem sosem kerülök ilyen helyzetbe, de természetesen a gyerekeim.

Hallottam már egyébként sok ellenkező példát, tehát hogy pl. anyukának fontosabb volt a f@sz-(i), a gyerekeket meg nélkülözte inkább, de ezt még akkor sem értettem, amikor nem voltam anya.

2012. nov. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Ez milyen hülye kérdés.

És mégis mit szeretnél, hogy elképzeljünk? "Csak" külön élek valamelyiktől, vagy meghal valamelyik?


Amúgy nem fogok válaszolni.

2012. nov. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
44%
a gyerek mindenekelőtt.
2012. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszolhatatlan...nem akarok belegondolni!
2012. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

Mikor házasodtunk a férjemmel, előtte el kellett járni egy felkészítőre, amit a Pap tartott.

Na egyszer feltette a kérdést, kit mentene ki a férj, illetve a feleség, ha süllyedni a csónak és csak az egyiket mentheti ki, a gyermeket, vagy a párját!

Ki ezt, ki azt mondta.

A Pap szerint a helyes válasz, a férjet/ feleséget kell menteni, neki fogadunk örök hűséget, lehet még másik közös gyermekünk.


Most hogy már van egy gyermekem, a gyermekem menteném, férjem is ezt szeretné, és tudja hogy valahogy boldogúlnánk nélküle.

2012. nov. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
45%
nyugi, a pap is a gyereket mentené, ha csinálhatna. mivel lövete nincs, hogy milyen az, amikor valakinek gyereke van, nem is tud mást mondani. amúgy meg az egész jegyestanácsadás icipicit idejétmúlt már :)
2012. nov. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem lehet kérdés a legjobbférj sem jobb a legrosszab gyereknél.
2012. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen értelemben kellene választani köztük?

Egyiket menthetem csak meg értelemben, vagy hogy egy vitában kinek az oldalára állok?

és a két verzió között azért még van egy csomó minden a skálán.....

A jegyestanácsadáson elhangzottakkal kapcsolatban meg annyit, hogy valóban a férjnek/feleségnek fogadsz örök hűséget, de ha már itt tartunk, akkor szülőként meg kutyakötelességed a gyerekednek gondját viselni és vigyázni rá...

2012. nov. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7. válaszoló! Félig-meddig igaz csak amit Te válaszoltál, ugyanis ha görög katolikus pap tartotta a jegyesoktatást, Neki lehet némi fogalma a saját gyermekekről ugyanis Ők házasodhatnak illetve lehetnek gyermekeik... :) Egyébként nekünk lelkigyakorlaton mondtál el ezt a példát, annyi különbséggel, hogy ott tűzvészről volt szó. Ugyanezt mondta a pap, hogy a férjet/feleséget kell menteni, ugyanis társat egy életre egyet választunk (elméletileg) míg gyermekből születhet több is. Igen, ez így első hallásra elég durván hangzik tény és való, azt mondom van benne némi igazság, de én sem tudnék választani. Egy ilyen helyzetben még kegyetlenebb lenne a dolog...Bármelyikőjüket választanám a másik miatt örökre lelkiismeretfurdalásom lenne, hogy hagytam meghalni. Bár nem tudom a kérdező mégis milyen választásra gondolt. Ha olyanra, hogy kivel szeretnék tovább élni, akkor sem nagyon tudnék választani. Ha tegyük fel muszáj lenne valami okból kifolyólag akkor nyilván egy anya sosem hagyja a gyerekét elveszni, hiszen vállalta, megszülte, nevelte ... stb. ezt nem teheti meg. Így azt mondanám ez esetben a gyermekemet választanám ha nagyon-nagyon muszáj lenne, de egyébként képtelen lennék. Hozzátenném örökre boldogtalan maradnék, a Párom nélkül már elképzelhetetlen lenne az életem.


OFF: Ez egy meglehetősen hülye kérdés, nem is tudom, hogy hogyan gondolod, hogy tudna az ember választani a két legfontosabb ember közül ...

2012. nov. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!