Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magyar állampolgárként,...

Magyar állampolgárként, külföldi lakcimmel (nem eu-s ország) járhatok ausztriába vagy németországba terhesgondozásra?

Figyelt kérdés

2012. szept. 27. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
tehat ezekszerint nem nemetorszagban/ausztriaban elsz? kicsit fejtsd ki jobban. mert pl en eltem nemetorszagban de nem dolgoztam, csak a parom tehat nem volt ottani biztositasom, viszont volt europai biztositasi kartyam es azzal kaptam ugyanugy orvosi ellatast, viszont nemet cimem volt.
2012. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem nagyon kell kifejteni:nem,ebben az esetben nem vagy rá jogosult.Ehhez valami kellene:kinti cím,biztosítás.
2012. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem,bizony. Kéne egy eu-s egészségügyi kártya és egy bejelentett lakcím ezen országok valamelyikében. Az állampolgárság az nem gond,de a többi igen.
2012. szept. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem németország/ausztriában élek, sem magyaro-n. Viszont van magyar állampolgárságom is, de eddig még sohasem éltem állampolgári lehetőségeimmel, tehát se lakcim, sem igazolvány, útlevél, egészségbiztositás stb. De gondokodtam az eu-s biztositásban, ha azzal lehet menni terhesgondozásra, meg ha fedezi a szülést is.Ha jól értettem azzal már elfogadnak? Köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 27. 18:48
 5/8 anonim ***** válasza:
NEM,nem lehet menni!Az EU-s TAJ kártya nem egyenlő a sima TAJ kártyával,ergo nem jogosít fel mindenre.Ráadásul attól,hogy magyar állampolgár vagy,még nem vagy jogosult egészségügyi ellátásra Magyarországon sem(hacsak nem fizeted magad után a TB-t,ami 6390 ft/hó).
2012. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Az elmúlt hetekben érdeklődtünk pont efelől, csak nem akartam ennyire belemenni a részletekben. Szeretném fizetni magam után a tb-t párom után is, természetesen még fogalmunk sincs hogy M.O.-n ez hogyan működik. Ezért vonatkozik kérdésemet arra, hogy ha meglenne minden alapfeltétel( h fizetem a tb-t, ha van eu-s egészségügyi kártya, vagy taj kártya, vagy ezek amik kellenek stb.) akkor lehetséges-e. De azt nem tudom hogy TB-t fizethetek-e annélkül hogy lenne lakcimem M.O.-n... Lehet kicsit rosszul fogalmaztam a kérdésem, de utólag már nem birtam hozzáirni magyarázatot, vagy csak én nem tudom hogyan kell. Köszönöm válaszaitokat!
2012. szept. 28. 11:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Anno terhesen Németországban biztosítás nélkül nem is foglakoztak velem. Még biztosítást is nehéz volt szerezni, mert mivel már terhes voltam, senki nem akart felvállalni. Szó szerint a végén már az asztalt vertük, mire egy biztosító elofagdta a papríjaimat és alkalmazott. Hidd el itt kicsit másképpen mennek a dolgok és komoly összeget kell fizetni. Én pl 600 eurot fizetek havonta!!!!! Nagyon járjál utána, mert drága a szülés és a csecsemőgondozás is!!!
2013. febr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ha Nemetorszagban/Ausztriaban akarsz terhesgondozasra jarni akkor nem kell fizetni Magyarorszagon semmit!Az csak oda vonatkozik Mo-ra..En Skociaban elek es nem fizetjuk a Tb-t otthonra mert felesleges,mert nem ott elunk hiaba vagyunk magyarok!Az Eus egeszsegugyi kartyahoz ugy tudom hogy Europai cim kell,de azert se kell fizetni(legalabbis itt nem,itt csak regisztralni kellett ra a neten).Remelem tudtam segiteni..
2013. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!