Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az normális, hogy elegem van...

Az normális, hogy elegem van már a háztartásból és nagyon unom?

Figyelt kérdés

Mást se csinálok hónapok óta, csak porszívózom, felmosok, vásároki, főzök, mosok, teregetek, leszáradt ruhát elteszek, mosogatok. Közben játszóterezünk mindennap egy picit. Tudom, hogy más munka mellett csinálja ezt, de neki ott a munka mellette,nekem meg csak ez van. Nem panaszkodásból vagy hisztiből írom, habár hangozhat így is, hanem nem értem magam. Normális vagyok?

Lehet, az a bajom, hogy mást nem csinálok mellette, nem járok sehova. Csak az a baj, hogy nincs is hova mennem. A mozi nem érdekel, a barátaim meg nemigen érnek rám. Szerintetek?


2009. aug. 18. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor érzem ezt:) Vannak házimunkák, amiket örömmel megcsinálok, de van,amit hetekig halogatok. Ha van energiám, akkor este elpakolom nagyjából a lakást, kb. 90 nm. 3 gyerekem van, egy pici és 2 nagyobb, a nagyok tudnak elég nagy felfordulást csinálni, elpakolni igazán szépen még nem. Szórakozni mi sem járunk, havonta egy-egy kirándulás a családdal, esetleg havi egy óra beszélgetés a barátnőmmel, mikor a gyerekek apával vannak. Több egyelőre nincs.

Kitartást:)

2009. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Pont az előbb tört ki belőlem is, a kislányom alszi, addig elmosogattam, kimostam, kiteregettem, és most itt a vasalnivaló, és ez így megy minden nap.

Délelőtt séta, ebéd, mosás, vasalás, takarítás.


Már én is teljesen besokalltam, pedit a hétvégi takarításban mindig segít a férjem is, de a napi az én reszortom, ő dolgozik.

3an vagyunk, de nem tudom másnál, hogy van, én naponta mosok. A vasalást utálom a legjobban.


Szerintem te is csak elfáradtál, ahogy én is, aki nincs benne, csak hisztisnek gondol, mindenk azt hiszi, hogy a kismamáknak milyen jó, mert egésznap csak otthon vannak, nincs mit csinálniuk, amíg munka mellett csináltam, sose fárasztott ki ennyire, mondjuk akkor azért nem kellett naponta felmosnom, porszívóznom.


Kitartás Neked is!

Lesz ez még így se! :P :)


11 hós kislány anyukája

2009. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűen neked is hiányzik kicsit az az élet,amit éltél,míg dolgoztál,kicsit változatosabb volt,és persze az hogy néha kicsit pihenj,lazíts,hogy ne csak abból álljon a nap,mikor mit kell főzni stb.

Nem vagy egyedül.De tényleg nem lesz könnyebb ha dolgozni fogunk.Kicsit nehezebb és másabb,de én is nagyon várom.Ettől még imádjuk a babánkat,csak néha szükségünk van másra is,nemcsak a monoton házimunkára.Ez most olyan talán mint egy mókuskerék,főleg,ha nincsenek barátok,de hidd el változik minden majd.És ne add fel,keresd továbbra is a barátokat,egyszer csak ráér valaki,meg apával ha tudsz keress programokat,hármasban nagy sétákat,szabadban való kirándulás,kajálás stb.Ha ki tudnál többet mozdulni,Te is jobban éreznéd magad.

2009. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam 16hós és most 29hetes vagyok.Nekem is egyre fárasztóbb a házimunka és azt mondom még munka melett csináltam én sem fáradtam el ennyire a gyerek minden erőnket követeli,de megéri!!
2009. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, jó lenne, ha tudnál valami egyéb elfoglaltságot szervezni magadnak, amikor más vigyáz a picire :)
2009. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mióta vagy otthon? Nekem ez az ötödik éve hogy otthon vagyok, közben egy évet dolgoztam. Rohadtul elegem van hogy nap mint nap ugyan az a program tudom mit érzel. Sajnos jelenleg nincs más választásom mert nem találok munkát. Állítólag ez a dolgunk, csak már igencsak idegtépő az állandó takarítás meg hogy mit főzzek. Különben is utálok főzni.

Viszont amikor dolgoztam a két gyerek mellett, nagyon vágytam arra hogy otthon lehessek és mindent meg tudjak csinálni kényelmesen és a gyerekkel is tudjak játszani meg tanulni. Lényeg, hogy számomra hosszú távon egyik sem nyerő. A gyerekeknek jobb, hogy mindig otthon vagyok csak közben én meg savanyodok.

Tényleg az segíthet ha kicsit ki mozdulsz otthonról. Kell hogy legyen egy két barátnő akivel szívesen elmennél kicsit csavarogni, vásárolni.

2009. aug. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!