Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik fiatalon is vállaltak...

Akik fiatalon is vállaltak Gyermeket, meg később is, valóban könnyebb volt sokminden?

Figyelt kérdés
Mármint fiatalon.

2012. nov. 30. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
szültem 20,23 és 36 évesen.Sokkal könnyebb volt minden 36 évesen.Jobban viseltem a terhességet,a szülést. Sokkal türelmesebb,következetesebb, nyugodtabb vagyok. Nem hinném,h fiatalon könnyebb. Persze a most 16 éves lányom büszke,h fiatal anyukája van,nevelési elveim mások,mint az idősebb szülőknek.
2012. nov. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A nevelési elveidről nyugodtan írhatsz bővebben,mert minden érdekel!:)

Olyan példa is igaz,hogy Valaki 28 és 24 évesen szült,és bár csak 4 év a különbség Ő azt vallja fiatalabban volt minden könnyebb (regenerálódás, éjszakai kelés, nyugodság-lazaság szempontjából is).

Magamból kiindulva is egyre konzervatívabb leszek,ahogy telik fölöttem az idő.

A kérdésemre nem gondoltam,hogy ilyen kevés lesz az érdeklődés,így nagyon köszi,ha válaszolsz még!:)

2012. nov. 30. 22:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet,h csak a tapasztalatlanság miatt,de első gyerekemet mindig kikaptam az ágyból,egyedül nem tudott elaludni, állandóan foglalkoztatni kellett,rengeteg éjszakázás,hullafáradt,kimerült voltam. Másodiknál már sokkal jobb volt a helyzet.És most...ez egy csoda..:) Terhességet végig dolgoztam.Virágkötő-eladó vagyok.12 óra állást simán bírtam,semmi bajom nem volt. Míg az előző kettőnél 3 hónapig hánytam,most csak kivirultam,semmi rosszullét,bár így 14kg hízás volt,előzőekben csak 10.Első szülés után 1 év,második után 2 év,harmadik után 3 hónap kellett,h visszanyerjem eredeti súlyomat (50kg). Pici fiam 4 hónapos. Másfél hónapos kora óta átalussza az éjszakát, eszik alszik,mosolyog.Ameddig éjjel is felkelt,csak megetettem,minimális fénynél,nem pelenkáztam,csak ha bekakilt,ilyenkor nem beszéltem hozzá,így megszokta,az éjszaka alvásra való.3 hónapos korára megduplázta súlyát.Sírni csak az oltásnál hallottuk.Ha bármi baja van csak nyöszörög.Nem igényli az állandó foglalkoztatást,amíg elvan nem zavarom.Már nem tervezünk több babát (anyagiak miatt),de ha megengedhetnénk magunknak 40 éves korig simán bevállalnék még egyet. Ha konkrét kérdésed van,írj nyugodtam...
2012. dec. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia. En a amsik oldalhoz tartozom. Eleg fiatalon szultem, 22 evesen az elsot, es 24 evesen a masodikat. En orulok neki, mert volt elotte munkahelyem, igy ha oda nem is vesznek vissza, mashova meg siman tudok jelentkezni, mert bar meg mindig fiatal leszek, mar van tapasztalatom, es azt sem mondhatjak, h nem vesznek fel, mert lassan ugyis szulni akarok. :-) ez egyreszt jo pont szeintem. Mondhatni eleg fitt vagyok, siman kelek ejjel tobbszor is, itthon jatszok a fiukkal, futok veluk egyutt a jatszoteren ha kell, itthon sutit sutunk, porgunk, stb. A baratnom 36evesen szulte az elsot, ra ket evre a masodikat, es minden nap mikor megyunk setalni, mintha egy idegroncsot latnek. Csunyan hangzik, de ot nagyon megoregitette a gyeekvallalas. Megoszult szinte teljesen, nem jatszik a gyerekeivel, inkabb fegyelmezi oket, mindig azt mondja, h mennyire irigyel, h ennyi folos energiam van. Jo, teny, h ez nem csak a koron mulik, hanem a hozzaallason is, de azert en boldog vagyok, h 40 evesen mehetek majd a fiam erettsegiere. A masik valaszolohoz azet azt hozzafuznem, h szerintem az elso gyereket mindenki elrontja, nalunk is ez volt mint ott, a masodiknal mar megy minden mint a karikacsapas. Bar nem tudok velemenyt alkotni a kesobbi gyerekvallalasrol, en igy azt mondom jobb fiatalon. Kerdezo, te hogy allsz ezzel?
2012. dec. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

22 voltam és sokkal ösztönösebb de parásabb is, mondjuk a lányom nehéz eset. A kisfiammal sem minden fenékig tejfel, van amiben ő jobb de mondjuk őt nem lehet egy napra sem másra bízni, ezért nehéz.

lehet hogy valamivel nem sokkal most 27 évesen nyugodtabb vagyok

2012. dec. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a válaszát!:)

Kedves 4-es!:) Úgy állok ehhez,hogy 24 éves vagyok és valóban érzem,hogy öregszem. Abból meg lassan már télleg kicsúszom,hogy "fiatal Anya" lehessek.Ezzel nem feltétlenül mondom azt,hogy ez baj,de néha mégis úgy érzem.Néha, nem tudom hogy mire várok még...

Köszönöm,hogy meghallgattál!:)

2012. dec. 3. 19:31
 7/8 anonim ***** válasza:

szia :)

én az idősebb kori babavállalásról tudom neked azt írni hogy talán míg fiatalon a test az ami könnyen helyre áll, de a lélek még nem akar nyugodni, addig idősebb korban a test lustább, viszont olyan élettapasztalat van az ember háta mögött amivel sokkal bölcsebben teszi anyai teendőit

szóval előnyök és hátrányok listáját kell készítened :)

2012. dec. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
"de a lélek még nem akar nyugodni" Ezt kifejtenéd bővebben? Bár 24 és 24 éves között is van különbség,tehát az,hogy valaki fiatal is relatív ebből a szempontból.Nagyon szépen köszönöm,hogy írtál priviben is,ott holnap reagálok,mert mára már kidőlök innen!:)
2012. dec. 4. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!