Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhességi táppénz alatt be...

Terhességi táppénz alatt be mehetek e pár napot dolgozni?

Figyelt kérdés
Elméletileg veszélyeztetett terhes vagyok és ha ki írnak táp pénzre de mondjuk pár órára be mennék dolgozni az törvénytelen-e?
2012. nov. 30. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem mehetsz be.
2012. nov. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem mehetsz be.


Az "elméletileg" mit jelent? Mert ha valóban jól vagy, akkor a doki lezárja a táppénzedet és mehetsz vissza rendesen dolgozni.

2012. nov. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogy törvénytelen-e?!Nem kicsit!Olyan bírságot vernek Rád,és a munkáltatódra,hogy ihaj!És mi az,hogy elméletileg?Úgy érted,csak papíron?Mert akkor a dokid is megütheti a bokáját...szóval egy regiment embert bajba sodor(hat)sz.
2012. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Nyilván a törvény szerint nem.

Én a 22. héttől voltam táppénzen, mert a doki ágynyugalmat írt elő (eléggé lenn volt a Baba feje, és görcsölgettem néha). Épp év vége volt, egy csomó munka, a helyettesem be se tanult, fogalma se volt semmiről (más kérdés, hogy a főnököm hibája volt, mert hiába mondtam, hogy vegyen fel helyettem valakit, már akkor amikor még ott vagyok, hogy tudjon beletanulni, mert sosem lehet tudni, én meddig bírom). A kollégáimmal nem akartam kiszúrni (3-an voltunk, nagyon jó kapcsolatban), ezért januárban 3-4 alkalommal bementem kb. 2 órára, és segítettem a papírmunkában. Mondjuk középület, szóval gyorsan lehettem volna egy látogató, aki pl. újságot olvas. (A főnököm egyszer mondta, hogy köszönöm. Szóval azért csináltam, mert szeretem a hivatásomat.)

2012. nov. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

az "elméletileg" azt jelenti hogy 5-6 hetes terhes vagyok és most jöttem ki a kórházból(vérzéssel kerültem be) úgy hogy nem kamu.a dokinak semmi baja nem lesz.a záró jelentésen ott áll hogy veszélyeztetett de azt nem tudom még mivel hétfőn megyek a házi orvosomhoz hogy ki írnak e táp pénzre vagy mehetek,és azért érdekelt hogy ha ki írnak és be megyek néha pár órára besegíteni ami nem nagyon ártana a babának sem hogy lehet e ebből baja nekem vagy a főnöknek.

2012. nov. 30. 21:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Amit a 4. írt elég félrevezető. Az egy dolog, hogy a munkahelyeden nem buksz le, de nemhogy dolgozni, hanem sehova nem lehet menni táppénz alatt. Ráírják a táppénzes papírra, hogy kijárhat pl. reggel 8-10 között. Akkor leszaladhatsz a sarki boltba kenyérért és ennyi. Ezen kívül orvoshoz lehet menni. Kimehetnek a bejelentett lakcímedre az ellenőrök. Az más kérdés, hogy elég kevés rá az esély. Főleg az olyanoknál szoktak ellenőrzést tartani, akit feljelent a munkáltató, hogy nem jogosan van táppénzen.
2012. dec. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem mehetsz be. Pár órára sem. De még csak nyaralni sem mehetsz táppénz alatt. Szóval vagy táppénzen vagy, vagy dolgozol. De szerintem ezzel ne játsz, főleg ha már kórházban is voltál vérzés miatt.
2012. dec. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért ne mehetne sehova táppénz alatt?

Én veszélyes terülten dolgozom,doki automatikusan kiirt amikor megtudtam hogy terhes vagyok. De mentem mindenhova,terhesség nem egyenlő a betegséggel.

A terhességi táppénz annyit takar hogy munkára nem alkalmas.

(Párom volt mútve nemrég,itthon volt 2 hónapig,hr-esnél direkt rákérdeztünk hogy jogilag mennyire mehet el itthonról,és azt ondták,hogy ha egy wellnesközpontban a gyógyviztől hamarabb gyógyul,felőleük ott is süttetheti a hasát)

2012. dec. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. A 8-assal értek egyet. Igaz ugyan, hogy tényleg volt olyan a papíron, hogy kijárhat ettől eddig. Na de hogy nem lehet sehova menni? Nem börtönben vagyok, hogy ne mehessek sehova (könyvtárba, barátnőhöz, Párom szüleihez stb.)? Itt vidéken meg nincs minden sarkon bolt, be kell menjek a központba, 2 km, fél óra séta.

Nem beteg voltam, csak nem bírtam a munkatempót és a főnökömmel is zűrössé vált a viszony a babavárás miatt. Ez a napi stressz okozta a görcsöket, ami táppénz alatt (+ magnézium szedése mellett) meg is szűnt.

2012. dec. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs igazatok, nem lehet menni sehova a törvény szerint, de azt csináltok, amit akartok. (amúgy aki nem beteg, hanem a munkahelye nem alkalmas a terhesség alatt, annak nem táppénzre kell menni, hanem a munkáltató kellene, hogy más munkakört adjon, vagy felmentse a munkavégzés alól, ha ilyet nem tud adni, de mindegy)
2012. dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!