Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS,1 hónapja vagyok bejelentv...

SOS,1 hónapja vagyok bejelentve az új melóhelyemre, ha szeretnék elmenni terhességi táppénzre (nem viselem túl jól), akkor mennyi jár?

Figyelt kérdés
(előtte alkalmi munkavállaló voltam, ill. májusig voltam fizu nélküli szabin, Gyesen)

2012. okt. 29. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem az a kérdés, hogy mennyit kapsz, hanem az, hogy nem érdemesebb-e kibírni valahogy a két hónapot, ami hátra van a próbaidőből.

Ugyanis 90 napig indoklás nélkül bármikor felmondhatnak, és a terhesség sem véd....

2012. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát családtagnál dolgozom, váratlan lehetőség volt...tud a babáról, nem fog elküldeni
2012. okt. 29. 11:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Elvileg annyi időre mehetsz táppénzre amennyit dolgoztál. Ha 1 hónapot, akkor 1 hónapra. Az nem sok pénz.
2012. okt. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát az valóban nem :/ de 1 hónap táppénz után ha nem is kapok semmit, azért továbbra is maradhatok biztosított a cégnél? csak hogy kapjak tgyás-t, meg gyedet?
2012. okt. 29. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Ennyire már nem vagyok otthon a témában sajnos. Viszont tgyást és gyedet akkor kaphatsz, ha megvan a megfelelő számú ledolgozott napod. Gyed is csak addig jár, amennyi ideig dolgoztál. Tehát ha csak 1 évet dolgoztál, akkor csak 1 évig kapod, utána gyes jön.
2012. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyed-re akkor vagy jogosult, ha a szülést megelőző két évben legalább 1 évet dolgoztál. Ez a gyerkőc két éves koráig jár. Utána kapod a gyes-t három éves koráig. Én legalábbis a legújabb jogszabályok szerint így tudom....
2012. okt. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetbe kerültem. 4 hónapos munkaviszonnyal mentem el táppénzre, előtte volt ugyan munkahelyem, de a 2 munkahelyem között több, mint 30 napos idő telt el, így elvileg csak 4 hónapra jár a táppénz, viszont már a terhesség elejétől betegállományban vagyok, veszélyeztetett terhesség miatt. A munkahelyemen szerencsére segítőkészek voltak, és kaptam egy olyan infót, hogy továbbra is kaphatom az ellátást, ha az OEP-nél kérvényezem, hogy továbbra is járjon, méltányosságra hivatkozva, ebben az esetben kivizsgálják az esetet, gondolom orvosi papírok kellenek majd hozzá (én is csak most fogom intézni, a teljes utat még nem ismerem). Érdemes utána kérdezni neked is az OEP-nél.
2012. okt. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. okt. 31. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!