Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem estek túlzásba...

Csak szerintem estek túlzásba az új szomszédaink?

Figyelt kérdés
Panelből költöztek ki kertes házba. Azóta zavarják őket az utcában lakók macskái, kutyái és tegnap szóltak, hogy szerintük nem kellene etetnünk a madarakat, mert fertőzésveszélyesek. Ők azzal érvelnek, hogy van egy 4 hónapos gyerekük és ezek az állatok mennyi veszélyt jelentenek számára. Nekünk is van 2 gyerkőcünk, de a megfelelő higiénia betartásával soha semmi problémánk nem volt a felsorolt állatokkal.
2012. dec. 1. 07:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen madarakat? A galambokat tényleg nem kellene, azok valóban fertőzés veszélyesek. De mit jelent az etetes? Raktak ki nekik télire, vagy szórjatok a morzsákat az utcán?
2012. dec. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

> Ők azzal érvelnek, hogy van egy 4 hónapos gyerekük és

> ezek az állatok mennyi veszélyt jelentenek számára.

Ez egy kicsit szerintem is túlzás.

A szomszéd kutyája/macskája például miféle veszélyt jelent a gyerekre?

2012. dec. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlzás. Gondolom nem galambot etettek, hanem tettetek ki madáretetőt.

Mondd meg nekik nyugodtan, hogy az egész világ veszélyes, és két lehetőség van: vagy sterilszobában nevelik azt a gyereket, és ezzel bebiztosítják, hogy gyenge és beteges legyen egész életében, vagy hagyják, hogy a szervezete megismerje a körülötte lévő világot, és kellően felvértezze magát.

Gondolom első gyerekük, az elsővel én is túl aggályos voltam, aztán kb. 4-5 hónapos korában rájöttem, hogy nem lehet burokban nevelni.

2012. dec. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyik munkatársam ilyen szomszéd..Mindig elmeséli, hogy a szomszéd hajnalban locsol nyáron és ettől ők nem tudnak aludni.



Szerintem próbáld meg elkerülni, mert megmagyarázni úgysem tudod neki viszont a kertedben meg azt csinálsz amit akarsz semmi köze nincs hozzá, hogy van-e madáretetőd...

2012. dec. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Azért tud nagyon bosszantó és fertőző is lenni a szomszéd macskája.

Hozzánk évekig járt a szomszéd 2 macskája sza@rni, folyamatosan nálunk intézték a dolgukat. Mi dolgozni jártunk, nem zavarta őket senki. A saját kertjükben nem volt nyugtuk, mert a 3 gyerek zavarta őket.

A végén már ott tartottam, hogy hangosan kiabáltam, ha valamelyiket elkapom, kinyírom. Mármint a macskát, nem a gyereket:)

Aztán megszületett a legkisebb lányom is, mászott volna a füvünkben, ha nem lett volna tele macskaürülék nyomokkal.

Hiába szóltunk a szomszédnak, állítólag bent végezték a dolgukat a lakásban.

Aztán elkezdtem visszadobálni hozzájuk a kakát, hogy kapjanak már észbe:)

Az lett a történet vége, hogy mindkét macska eltűnt. Az egyik kimúlt, a másik elszökött:)

Mi pl szerettünk volna kirakni madáretetőt, de a két rusnya macska miatt nem jöttek a madarak.


Most tele van madárral a kertünk, az ereszen üldögélnek, és csupa madárkaki a teraszunk:))

A kertes élet már csak ilyen!

2012. dec. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szomszéd kutyája/macskája milyen veszélyt jelent a gyerekre?

A kutya talán semmit, ha nem tud átbújni a kerítésen. De a macska??? Hát a mi szomszédunk macskája hozzánk jár át sz.rni! Ha a gyerek belenyúl és aztán a szeméhez, akár meg is vakulhat! Gondolom ti is hallottátok már ezt! De sajnos a macskákkal nem lehet mit csinálni, nem köthetik meg őket.

Amúgy persze, kicsit túlzásba estek a szülők. Biztos első gyerek, majd hozzászoknak a vidéki élethez :)

2012. dec. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!