Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki tudatosan vállal...

Ha valaki tudatosan vállal gyermeket munkaviszony nélkül, az tényleg nem tartozik másra?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Erről a kérdésről jutott most eszembe. A gyest nem az adófizetők pénzéből fizetik? Miért jó direkt úgy tervezni,hogy még azzal a kevéssel is tovább terheljük a kasszát? Nem irigy vagyok,nekem is vannak gyermekeim.

Csak bosszant,hogy hiába dolgozunk,mindig van,akinek nagyobb szüksége van arra a pénzre,mint nekem aki megdolgozik érte.


2012. dec. 1. 12:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
48%
A GYES mindenkinek jár.
2012. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%

Mindig is voltak fölleletlen emberek meg lesznek is.

Én mondjuk az alanyi jogon járó gyest biztos eltörölném és azt is legalább fél év munkához kötném.

Meg a családi pótlék helyet is adókedvezmény lenne, és azt is csak az tudná igénybe venni aki dolgozik.

2012. dec. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem tartozik másra. Az adóból kismillió dolgot fizetnek ki, akár hőböröghetnénk azon is, hogy a láncdohányos tüdőrákos gyógyítását minek fizetik az adónkból (mert az ő adója erre édeskevés lenne), vagy a képviselő úr zsebe miért kapott többet már megint stb... Nálunk az egyetemen nagyon sok anyuka van. Sőt, a legtöbb nemcsak nem dolgozott még, hanem ösztöndíjat is kap a pici(k) után! Én nem ítélem el őket, inkább kisgyermekes családokat támogassanak az adóból, mint újabb utcaátnevezést.
2012. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem pontozok senkit,tényleg érdekelnek a válaszok. Lehet,csak rossz napom van,ezért zavar ennyire.
2012. dec. 1. 12:11
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Én azt gondolom, hogy attól, hogy nem volt még munkaviszonya, ugyanúgy megérdemli a GYES-t. Ugyanis ha munka helyett jó nevelést biztosít a gyerekének, és ezzel a jövőbeli termelést segíti (egy leendő alkalmas, egészséges lelkű, normális munkaerővel), akkor épp olyan hasznos, mint hogyha előtte fél évet kisegít egy trafikban mondjuk, és mindezt utána teszi.


Aki nem dolgozott, annak úgyis jóformán könyöradomány mennyiségű GYES jár.


Most komolyan, ez zavarjon? Engem a sok százmilliós parlamenti kifizetések, autók, benzinek, házak stb. sokkal inkább idegesítenek, mint Mariska GYES-e.

Mindkettő az én adóforintjaimból (is) megy.

2012. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
Csak ne sírjanak utána, hogy mikkor jön a gyes meg a családi mert már csak 500Ft van 3 napra. Aztán engem nem érdekel, hogy nyomorognak utána, vállalják a döntésük következményét.
2012. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
30%

"és ezzel a jövőbeli termelést segíti (egy leendő alkalmas, egészséges lelkű, normális munkaerővel"


Ez igaz csak mi a biztosíték, hogy valaha az életben itthon fog adott fizetni.

2012. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
3. vagyok, közben megkérdeztem a páromat (ő orvosira jár, én védőnőire), hogy nálunk mekkora a terhesek/gyerekesek aránya. Azt mondta, hogy 3.-4. év után megszaporodnak a kismamák, valamint közvetlenül diploma után is, mert ilyenkor a legcélszerűbb gyermeket vállalni, utána rezidens majd szakképzés, amit nem ildomos félbeszakítani, és ha az egész hercehurcát+ minimum 2 év munkaviszonyt ki akarná várni az ember, addigra igencsak 30 felett jár. Sokkal praktikusabb előtte családot alapítani, még azzal együtt is, ha nincs meg a megfelelő munkaviszony.
2012. dec. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Értelmetlen és parttalan dolog ezt forszírozni, hogy "az én adómból".

Ne kapjon GYES-t aki nem dolgozik, lehet...

Viszont akkor ne kezeljék a kövér embereket, aki zabálnak, és azért magas a vérnyomásuk 45 éves korukra, ne segítsék a hajléktalanokat, ne legyen pszichiátriai ellátás az alkoholistáknak, mondván "Ő kereste a bajt, ne az én adómból kezeljék", és még sorolhatnám...


Ne adjunk akkor senkinek semmit a "mi adónkból", mert aki munkanélküli/gyenge/dohányzó/kövér/pszichiátriai kezelt/hajléktalan stb...az nem érdemel még egy minimális segítséget sem "az én adómból".

2012. dec. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
44%

"kövér embereket, aki zabálnak"

Persze van benne igazság de a kövér zabálás mellett dolgozik adót és TB járulékot is fizet.

2012. dec. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!