Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki tudatosan vállal...

Ha valaki tudatosan vállal gyermeket munkaviszony nélkül, az tényleg nem tartozik másra?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Erről a kérdésről jutott most eszembe. A gyest nem az adófizetők pénzéből fizetik? Miért jó direkt úgy tervezni,hogy még azzal a kevéssel is tovább terheljük a kasszát? Nem irigy vagyok,nekem is vannak gyermekeim.

Csak bosszant,hogy hiába dolgozunk,mindig van,akinek nagyobb szüksége van arra a pénzre,mint nekem aki megdolgozik érte.


2012. dec. 1. 12:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60%

Viszont sokba kerül a kezelése, miután magas vérnyomásos lett, amivel gyakran együtt jár a cukorbetegség, az érelmeszesedés, az ízületi kopások.


De ez csak egy példa volt.

2012. dec. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%

Elszállt az előző válaszom, beírom újra.


7-es:


Semmi garancia. Ez benne van a pakliban.

Mondjuk ha az illető felnőve azt látja, hogy ez egy olyan társadalom, ahol nemcsak az állam, de az emberek is sajnálták azt a havi 20-30 ezret, amit az édesanyja az ő nevelésére kapott, akkor nem biztos, hogy megjön majd a kedve, hogy ugyanezen társadalmat építse.

Ha meg azt látná, hogy állami és emberi szinten is megbecsülték azt a sok fáradságot, energiát, ami az ő felnevelésére a szülei szántak, akkor talán arra a végkövetkeztetésre jutna, hogy ez nem egy olyan szörnyű hely, és talán érdemes itt élni és dolgozni, és kitermelni az előző generáció nyugdíját.


Amíg azonban az állam mellett az egyszerű emberek is egymás kisemmizésére törekednek, sajnálják a GYESt, szociális juttatásokat, az iskolák fenntartását, a pedagógusoktól a fizetést, addig sok jóra ne számítsunk.

2012. dec. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem az nem nagy kérés, hogy félévet dolgozom szülés előtt,valamikor. Az nem egy kivitelezhetetlen dolog. Az adókedvezménnyel is jobban járna mint a családival ha dolgozna.
2012. dec. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó nem félévet kell dolgozni, ha Tgyást illetve GYEDet akarsz kapni. De alapvetően igen megoldható...
2012. dec. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
39%
Igen tudom de nem is arra gondoltam, hanem arra hogy az alanyi jogon járó gyes helyett fél év munkaviszonnyal kellene rendelkeznie. Nem az elmúlt évben hanem szülés előtt bármikor.
2012. dec. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy gondolom járjon a gyes alanyi jogon. Mert aki ne adj isten fiatalon, suli mellett lesz terhes, azért ne maradjon pénz nélkül. Manapság nehéz bejelentett melót is találni. Én 6 évig dolgoztam "feketén" kiskönyvel, még anno mikor volt ilyen. Utána lett bejelentett melóm, így lett gyed-em is.

Szerencsém volt. Sokan dolgoztak azok közül is, akik csak gyest kapnak, csak épp nem jelentették be őket, ilyenkor azért már más a helyzet, nem érdemlik meg, hogy havi 0 ft legyen a bevételük, és pl gyerek nélkül éljék le az életüket.

DE!

Szerintem lehetne két féle GYES: egy ami alanyi jogon jár, ezzel az összeggel ami most van, egy meg amit szintén a munkabéred alapján számolják ki, tehát kereset függő, x %- a akár csak a gyed vagy a TGYÁS. Persze itt meg felmerülhet a kérdés, hogy hogy miért járjon a gyerek 3 éves koráig ennyi pénz, mikor más országban nincs ennyi idő, amit a gyerekkel lehetne tölteni...Jogos is lehetne, ha lehetne hova menni dolgozni, bejelentve, pláne egy kisgyerekes anyának...Magam példáján látom, hogy pl nekem ez kilátástalan, mivel a régi munkahelyem megszűnt a gyed alatt, és mivel nincs aki vigyázna a lányomra, mikor beteg, így valószínűleg sehova nem fogok még pár évig kelleni (bejelentve legalábbis biztos!)

Tehát a lényeg, örülni kell a GYES-nek is, és igen is kell hogy kapja akinek nem jött össze a munka, de erre gyereket, vagy gyerekeket tervezni merész dolog a mai világban. Az már megint más, hogy a kisebbség közül rengetegen ezért szülnek, nekik lehet ennyit se adnék mint ami most van...

2012. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
32%

Most ezért biztos kapok majd, de csak annak adnék pénzt a gyerekre, aki vagy iskola után szült, vagy akár feketén vagy fehéren,de dolgozott előtte.


Nagyon sokan azért szülnek, hogy abból a pénzből éljenek, persze édes kevés bármire, de nem kell dolgozni, lásd pl.:kisebbség.

Nekem 4 gyerekem van, a kicsivel januárig még GYED-en vagyok,de meg sem fordult a fejemben, hogy ne menjek vissza dolgozni, bármelyik gyerekem után is.


Sajnos igen, mi dolgozók fizetjük azokat is, akik előtte egy nap munkaviszonnyal vagy épp 8 általánossal vállalnak gyereket :(

2012. dec. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem például az nagyon idegesít, hogy 17 éves korom óta folyamatosan dolgozom, mint diák dolgozó. Most vagyok 22 éves. Olyan évem is volt, amikor éjjel dolgoztam, nappal meg az egyetemen voltam. És ez nem számít munkának.
2012. dec. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"feketén vagy fehéren,de dolgozott előtte. "


Mhm, végül is ez tök bizonyítható. A feketemunka lényege, hogy nem hivatalos, ergo senki nem tud róla. Csak van. Ráadásul nem kéne népszerűsíteni.

2012. dec. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó!Lehet nem kell népszerűsíteni a fekete munkát, ez tény, de sajnos a mai vállalkozók többsége, akár csak régen, nem jelent be szívesen senkit, mivel nagyon drága lenne. És sajnos Fekete munka mai is van, a semminél jobb, és hiába nincs látszata, nem otthon ült sok jövendőbeli kismama a fenekén és vakargatja, hogy gyereket szülök a gyesért...
2012. dec. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!