Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládos Anyukák! Nálatok...

Nagycsaládos Anyukák! Nálatok is csak a tankönyvekre vonatkozik az ingyenesség? Fizetni kell a munkafüzetekért?

Figyelt kérdés
4 gyerkőcöt nevelünk, ebből 2 iskolás, 2 pedig 3 év alatti. A suliba azt mondták, hogy a könyvekért nem kell fizetni, de a munkafüzetekért teljes árat, ami persze majdnem uannyi, mint a könyvek...:-(
2009. aug. 18. 17:45
 1/6 anonim válasza:

én ugyan nem vagyok anyuka, hanem diák :) de vannak olyan osztálytársaim, akiknek 2-3 testvére van és nekik a munkafüzet is ingyen volt, csak a nyelvkönyveket+munkafüzetet kellett külön megvenni (angol és spanyol, de az is elég drága)

de szerintem ez sulinként változik

de remélem segítettem azért:)

2009. aug. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert a tankönyveket év végén az iskola visszakéri (ugyanis ezek a könyvtár tulajdonában állnak), és a következő tanévben újra odaadja más rászorulónak, a munkafüzetekbe azonban írni kell, így azokat nem adhatják csak kölcsönbe, meg kell vetetni.
2009. aug. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

A többi szülőnek meg meg kell venni a tankönyveket is, munkafüzeteket is!


Vagyis akkor nektek kb. 50%-os a kedvezmény, ami bizony nem kevés!!!


A tankönyveket még az iskolai könyvtárban fel tudják használni, de a munkafüzetbe dolgozni kell, azzal mit kezdjen az iskola? (Amúgy a legtöbb tankönyvben is vannak feladatok, meg a tanár kéri, hogy ezt+ezt alá kell húzni, meg kell jelölni.)

2009. aug. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves utolsó! Nagycsaládos Anyukákat kérdeztem!

Azért nem értem, hogy ez most nálunk mi, mert tavaly be kellett fizetni mindent, és pár nap múlva elkönyvelték és visszaadták a pénzt. Ezek szerint akkor ez biztos valami újítás megint...

Eddig nem kellett visszaadnunk a tankönyveket, mert nem könyvtáriak voltak.

2009. aug. 18. 22:55
 5/6 anonim ***** válasza:
És a könyvtári könyveket nem szabad összefirkálni, megrongálni, mert abban az esetben évvégén ki kell fizetni az árát! (Jegyzetelésekkel nem veszik vissza.)
2009. aug. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig új könyveket adtak és a munka füzetekért sem kellett fizetni. Szerintem illetékes helyen érdeklődj utána hogy a törvény szerint kell-e fizetni. A munka füzet is bele tartozik a tankönyvekbe. A támogatást az állam adja nem az iskola. Neked ugyebár le kell adnod egy papírt az iskolába ami után fogja meg kapni az iskola az államtól a pénzt. Na most ha te a munka füzetekért fizetsz, akkor vajon az iskola arra nem kap pénzt az államtól?
2009. aug. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!