Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen háttérrel lettél...

Milyen háttérrel lettél nagycsaládos?

Figyelt kérdés

Mindenetek megvolt, munkahely, saját ház, autó, stb, vagy volt, ami nem volt meg.

Mennyi pénzetek marad a hitel/rezsi kifizetése után, amiből ténylegesen éltek (kaja, ruha, pelenka, stb)


2011. febr. 24. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt meg "minden". Nem voltak anyagi tartalékok, csak lakás és autó hitel. De bevállaltuk... És boldogok vagyunk, hogy megtettük. Igazán "még" nem érezzük, hogy több lenne a kiadás. A nagyokra jár a suli-kedvezmény (50%), meg tankönyv támogatás... Vajas kenyér eddig is volt, egy szelettel jut több. A ruhákat öröklik egymástól. NEM MINDEN PÉNZ KÉRDÉSE. Persze jó lenne, ha lenne... De nagy családot nem "erre" tervez az ember. Szerintem ez "elhivatottság", szemléletmód, nem is tudom minek nevezzem... Nézz körül, szerintem nem a jólétben élő párok vállalnak több gyermeket. Persze ne beszéljünk a kisebbségről, az más téma...
2011. febr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Szinte sosem a kedvező anyagi háttérrel rendelkezők lesznek nagycsaládosok. Gratulálok előző.

Egy kétgyermekes nagycsaládra áhítozó.

2011. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Mi jólétben, kedvező anyagi körülmények közt élünk. 3 kicsi gyerekünk van. Ismerettségi körömben vegyesen vannak, szóval vna, ahol a semmire vállalták a 3. gyereket, azóta rendeződött az anyagi helyzetük és van, ahol rendezett anyagi örülmények közé jött a 3.

Ja és elhivatott se vagyok... Csak szeretem a gyerekeimet, aztán kész. Anyagilag meg belefér, hogy gond nélkül hármat neveljünk fel.

2011. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyünk volt és egy kis lakás hitellel. Viszont nekünk egyszerre jött a 3 gyerek, így mi csak a "ketten vagyunk" és az "öten vagyunk" modellt ismerjük a férjemmel, nem volt választási lehetőségünk. Azért ha ezt előre tudjuk, akkor kicsit nagyobb lakást veszünk. Autónk még nincs, arra most gyűjtünk. A hitelek (mert diákhitelünk is van még) kifizetése után 300.000 Ft körül marad meg, de ez úgy, hogy már én is visszamentem dolgozni. Egyébként huszonévesek vagyunk még, bár ez nem volt kérdés és egyelőre több gyerkőcöt nem tervezünk. Bár ki tudja, még van idő sok mindenre. :-)
2011. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van saját házunk kevés hitellel,de ez volt akkor is mikor még csak egy gyerekünk volt.Autónk is van igaz 14 éves,de a jogosítványainkat és az autót csak pár éve szereztük,a ház elejétől kezdve meg van már,de mindig és folyamatosan újítgatjuk,van még rajta mit csinálni.Így lettünk nagy családosok,de én személy szerint úgy érzem,hogy így is folyamatosan tudunk a házra is fordítani kisebb összegeket,pedig én gyeden vagyok már 4.éve a férjem meg kb 100 körül keres havonta.Én is beijedtem egy kicsit mikor a másodikkal terhes lettem,hogy akkor most pár évre elfelejthetjük azt,hogy bármi új dolgot vegyünk vagy a házunk csinosítására költsünk,de én vagyok a legjobban meglepődve,hogy most is megy,Sőt talán többet is tudunk e céljainkra áldozni,mint amíg csak egy gyerekünk volt.

A ki8adásaink kb 110ezer körül van ez változó.Ezek hitelek,rezsi meg néha van ez az is.Iskolába is járok ez is havi 10ezer.Mint írtam az uram keres 100körül,én max gyedet kapok,és a három családi.Én egy szóval sem panaszkodok,sajnos másnak még ennyi sincs.

2011. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Nagycsalád szerintem 2 szülő és min. 3 gyerek. Ugye?
2011. febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
11.13-as vagyok,ha nekem céloztad a kérdésed,írtam,hogy 3 családi,tehát 3 gyermekünk van.
2011. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
mi a lehető legrosszabb anyagi helyzetben vállaltuk be a harmadikat, a férjemnek nincs állandó munkája, de svájci frank lakáshitelünk az van. de abszolult nem bántuk meg! tökéletesen egyetértek az első hozzászólóval, nálunk is pont így mennek a dolgok.
2011. márc. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
GYES-en vagyok a harmadik gyerekkel. Férjem fizetése nettó 110.000 Ft. Saját családi házunk van, két és fél szobás, hatalmas nappalival és konyhával. Az autónk részletre van, még kb. 3 évig fogjuk fizetni. Szerintem átlagos körülmények közt élünk. A LIDL-ben veszem a pelenkát, a gyerekek szép ruhákban járnak. Legyen az Tesz-veszről, Scamp-ból, turkálóból. Heti egyszer van nagybevásárlás, akkor kb. 10.000 Ft-ot hagyunk a boltban.
2011. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hitelre van a lakás. én gyest kapok. segítségünk nincs. férjem jól keres de mivel a kocsitól a bútorig minden hitelből van,így a fizetéséből kb 70e marad kajára,ruhára,cipőre,programra ,gyógyszerre, stb egy hónapban. ettő függetlenül nagyon szeretnénk 3. babát,remélem hamarosan összejön.


én főállású anya vagyok-leszek

2011. máj. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!