Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire túl kell...

Tényleg ennyire túl kell fújni, ha nem jön a baba?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van már,hogy a családban, környezetemben már-már utálni kell azt,akinek elsőre jött a baba!

Én elhiszem,hogy rossz nagyon ha nem jön, na de hogy ilyenkor már azt a szót sem lehet,kiejteni,hogy gyerek, mert örülni a másik gyerekének!

Mindenhol az van,hogy tekintettel kell arra lenni, akinek nem akar jönni. De az miért nem ilyen elterjedt,hogy annak is örüljünk már akinek összejött. Mert ő öröme kb. akkora, mint a másik bánata!


2012. dec. 3. 09:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Ezt igazán akkor tudnád megérteni, ha te próbálkoznal es neked nem jönne.....
2012. dec. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Hány éves vagy? Még a kifejezést sem használod jól: nem túlfújni, hanem felfújni lehet egy ügyet/dolgot.

A tapintat sem erősséged: ha valami ne sikerül, az szomorúságot okoz, a siker örömöt. Ezen mit is kellene magyarázni?

2012. dec. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6 évet vártunk a kislányunkra. A környezetem tudta is, hogy kezelésekre járunk, de ilyet, amit Te írsz soha nem tapasztaltam. Senki nem titkolta előttem, ha terhes lett, örültem is neki. Nekem attól nem lett volna jobb, ha neki sincs. Soha senki nem volt rám tekintettel, de nem is volt rá szükség.
2012. dec. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Túlfújni-felfújni! Attól függ,hogy hol él az ember lánya. Nálunk így használják! Egyébként 30 vagyok, ami mellékes jelenleg.

Szóval akkor, ha valaki nem évekig próbálkozik, akkor az már ne merjen örülni a gyerekének, terhességének, mert biztos lesz a környezetében, akit megbánt!

A kérdés egyébként azért került kiírásra, mert a tesóméknál nem jön a baba. Igaz, még csak pár hónapja, de már tragédia van belőle. Hétvégén ebédnél édesanyám feltett egy kérdést, ami félreérthető volt és azt hitte a sógornőm,hogy a gyerekkel kapcsolatos. Szabályosan megfagyott a levegő. Mindenkinek rossz hangulata lett, még utána is, amikor már tisztázódott a kérdés.

Na én itt csesztem fel magam. Az oké,hogy hozzánk szinte alig jönnek,ha jön is,akkor csak a bátyám kicsit babázni, de hogy egy-egy mondatára figyelni kelljen a családnak, nekem ez már nem fér bele.

Ahogy az sem,hogy ismerősöm titkolta,hogy terhes, mert a legjobb barátnőjének egy éve nem sikerül és nem akarta bántani, de közben meg bele volt bolondulva,hogy nem kürtölheti világgá az örömét.

2012. dec. 3. 09:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a sógornőd és az egyik ismerősöd ilyen, még nem kell azt gondolni, hogy minden más babára vágyó nő is így viselkedik. Meggyőződésem, hogy intelligencia kérdése és sajnálom, ha ezzel megbántom a családodat.
2012. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lehet, nem tudom,hogy mennyire intelligencia kérdése!

De itt az oldalon is volt már olyan, hogy egy kérdésnél,ami arra vonatkozott,hogy kinek mennyi idő alatt sikerült a baba, lepontozódott,aki írta elsőre!

Komolyan nem hittem el,hogy van ilyen nő, aki ezt lepontozza!

2012. dec. 3. 09:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia.Én Értelek .Nekem is van egy barátnőm és elég rég nincs baba pedig (FIATAL)Én meg a 3-dik babát várom, és olyan kellemetlen volt meg mondani mert láttam rajta,hogy szomorú.És aztán mikor beszélgettünk akkor mindig az mondta,hogy ,nekem is kell egy baba.Én meg nyugi majd jön (mert mit mondjak)?
2012. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több olyan ismerősöm van, aki halogatta a dolgot a karrierépítés miatt, és most nem jön nekik 35-40 évesen. És igen, sajnos személyes sértésnek veszik ha valaki teherbe mer esni, mintha csakis azért tenné hogy őket bosszantsa.


Van ellenpélda is: egy nagyon jó barátnőm nem sokkal a szülésem után vetélt el, több éves próbálkozás után. Mégsem távolodtunk el, szeret a lányommal lenni. Őszintén örül neki, hogy nekünk sikerült. Ilyen is van :-)

2012. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is tapasztaltam már azt, amit írtál, de szerencsére az ellenkezőjét is.

Pl. munkatársak között, az egyik már nem áll szóba velünk, mert nekünk sikerült a második baba, neki pedig csak 1 lehetett. Azóta levegőnek néz, mint minden más kollégát, akinek több gyermeke van.

Viszont van olyan kolléganőm is, aki évek óta próbálkozik az első babával, orvosok tucatjánál járt, mégsem jön. Viszont kitörő örömmel fogadta mindkét gyermekem érkezését, ő az első, aki meg szeretné fogni, babusgatja.

Ez szerintem intelligencia és toleranciafüggő.

2012. dec. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem is intelligencia kérdése – érzelmi intelligenciáé persze –, hogy ki hogyan tud reagálni más örömére, és mennyire tud felülemelkedni azon, hogy neki nincs, ami másnak van. Értem, hogy borzasztó lehet, ha már nagyon vágynak rá, és nem sikerül elsőre, de azért a pár hónap próbálkozás azért nem kéne, hogy ennyire megviseljen valakit.


Ezt szerintem bármire ki lehet terjeszteni egyébként, és lehet, hogy az a gond, hogy az így gondolkozó emberek ahhoz szoktak hozzá, hogy ők mindent megkapnak, ha akarnak, pl. ha a szomszédnak szuper tévéje van, ő beszalad a boltba, megveszi, és így kezelik ezt a témát is, vagyis sokáig nem kell a gyerek, majd egyszer csak de, és akkor hiszti, hogy miért nem kapom meg rögtön.


Kérem, aki normális e témában, ne vegye magára a szavaimat! :)

2012. dec. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!