Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki rossz szülés élménye miatt (sem ) akar több gyereket?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm szült pár napja, és szülés után közvetlen még azt írta smsben, hogy kell pár év, mire ezen túljut lelkileg. Két napra rá viszont telefonba azt mondta, hogy végig csinálná akár jövőhónapban is újra., pedig elég nehéz szülése volt.

Nekem nagyon rossz szülésem volt, 18 óra vajúdás után már én könyörögtem a császárért. Halálfélelmem lett, bepánikoltam azon is, hogy biztos oxigén hiányos lesz a baba, mert a doki már 5 órája is látta a haját, tehát közel van. Semmi nyomás inger nélkül még egy órát szenvedtünk, hogy nyomjak, de ugye ingernékül, fáradtan már nem igazán ment, így a dokim belement a császárba. Végülis ez volt a helyes döntés, mert a lányom arccal előre akart kibújni, és elakadt, jó kis torz feje volt anyum szerint, mert ő várt a műtő előtt (szegény zokogott hiába nyugtatták, hogy nem ilyen lesz a baba feje...:) ).

Semmi gond nem lett végül egyikükkel sem, én a császár utáni lábadozást is a vajúdás után mosolyogva csináltam végig.

Itt merült fel bennem, az ismerősöm szava után, hogy nekem is azt mondták a soha többet kijelentésemre, hogy idővel megszépül az emlék és mást fogok mondani.

Sajnos ez 2 év után sincs másképp, gyomoridegem lesz ha rá gondolok, és annak ellenére, hogy ha az anyagiak úgy engedik majd pár év múlva, akkor szeretnék még egy kis tesót a lányomnak, de úgy érzem képtelen vagyok újra ezt átélni. Esetleg ha tudnám, hogy császár lesz, de akkor se biztos...

Más is van így ezzel, vagy tényleg mindenkinek megszépültek az emlékek?


2012. dec. 4. 07:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló élményben volt részem, ezért a következő terhességnél amit jóval később mertem csak vállalni pont a leírtak miatt, olyan orvost kerestem akinek elmeséltem az előzményt, és megbeszéltük, hogy el sem kezdjük a normál szülést, hanem császár lesz.

Sajnos időközben meggondoltam magam, nekifutottam a szülésnek, de mégis csak császár lett belőle.

Nem kellett volna, mert ettől csak még rosszabb lett az összes emlékem.

2012. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2012. dec. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!