Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket is idegesítene? Lent.

Titeket is idegesítene? Lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hetes. Bármi baja van,vagy tanácstalan vagyok vele kapcsolatban,a párom hívja a nagymamáját,hogy mit kéne tenni. Már olyan szinten idegesít,hogy falnak megyek tőle,mert ha nem úgy cselekszem,akkor a párom összeveszik velem,hogy én már csak tudom és gúnyosan nevet. Példának okáért: teát adok neki minden nap,20 milit reggel,mert nekünk ez vált be hasfájásra és azóta tud rendesen,erőlködés nélkül is kakilni. A kedves mama szerint CSAK és kizárólag köménymagos teát adjunk neki. Mondtam a páromnak,hogy igen,ezt használjuk,csak van benne még kamilla is. De az nem jó -jött a válasz-,mert csak köménymag. Jó,rendben,fújtam kettőt és hagytam a fenébe. Másnap jön,hogy de este is adni kell neki teát,mert a mama azt mondta,hogy akkor kell és különben is,jót tesz neki egy kis folyadék a TEJEN! kívül. Nem győztem elmagyarázni a páromnak,hogy a tej nem csak étel,hanem ital is,mert már megint kezdte a hőzöngését... Azt mondja,hogy lassan már kecsketejet is adhatnánk a babának. Mondtam,hogy nem lehet egy éves kora előtt ilyesmit. Dee,lehet,mert a mama és én honnan veszem,hogy nem. Mondtam,hogy olvastam és ez tény. És kiröhög,hogy ugyanmár,én mindent elhiszek. Ő előbb hisz a mamának,aki 5 gyereket felnevelt,mint az orvosnak.na,erre is tudtam volna mit mondani,de inkább hallgattam. Tornáztatni kell a gyereket,mert kicsit feszes és ez ugyebár nem úgy megy,hogy kacag tőle,mert annyira jó,hanem ordít,de muszáj csinálni,a gyógytornász megmutatta hogyan kell,ugyanezt teszem. Ő meg minden ilyen után úgy néz rám,mintha bántanám a gyereket,kikel magából,hogy a mi időnkben ilyen biztos nem volt,pedig de,akkor is kellett mozgatni,tornáztatni,ebben biztos vagyok. Ezekből a dolgaiból komolyan mondom,hogy nagyon elegem van,de már nem tudom,hogy csak én fújom fel,vagy tényleg jogos a kiakadásom?! Szerintetek?
2012. dec. 4. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Magamat ismerve én már elzavartam volna a nagyanyjához...
2012. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:D ez jó. lehet én is ezt fogom tenni hamarosan,ha nem változtat..
2012. dec. 4. 15:15
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Engem is idegesítene, de az én férjem nem ilyen.

Gondolom a gyerek előtt sem volt ez máshogy, csak most éleződik ki.

2012. dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
azt hiszem te is lehetnél kissé toleránsabb:) nem hiszem, hogy bárki rosszat akarna. Bárcsak nekem is lett volna valaki, aki segít az elején okos tanácsokkal. Üljetek le és mondd el a párodnak, hogy zavar ez a dolog, próbálsz te is toleránsabb lenni és jobban odafigyelni a tanácsokra, de neki is jobban kellene benned bízni.
2012. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én megértem. Sajnos ami régen jó volt ma már lehet hogy pont rossz. Megkéne kérned a párod hogy ne a múltban éljen mert ma már sokkal fejlettebb a tudomàny és nem a mama korában élünk. Ti gyereket ti nevelitek nem a mama. Persze a jó tanácsokal nincs gond de az elavult modszereket ne hagyd. Ezt mond meg mamának is! Párod meg elszakadhatna már a mamától :)
2012. dec. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy én túl toleráns vagyok és előbb megyek el bőgni a fürdőbe,mintsemhogy vitát szítsak a nemtetszésem kifejezésével. Mostanában amúgy is elég érzékeny vagyok,talán ez sem zavarna annyira,ha nem ilyen kedélyállapotban lennék. Régen is ilyen volt,igen,hogy ő tudja mi a jó,de az nem zavart,meg én is más voltam,elvicceltük a vitát is,soha komolyabb veszekedés nem volt. De már nem vagyok olyan,mint voltam,fáradt és kimerült vagyok,na meg ezerszer érzékenyebb és ezért vágnak földhöz ezek a dolgok.
2012. dec. 4. 16:02
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Mondd meg neki, hogy húzza a f@szára a nagyanyját, ha ilyen okosak! Nálunk is próbáltak ilyen hülyeségeket, pl éjszaka nem adjak enni a gyereknek, csak teát vagy vizet adjak neki, és akkor leszokik az éjszakai kelésről. Mondom, hogy lehet régen így volt, de ÉN vagyok a kislány anyja, tehát ÉN/MI döntöm/jük el, hogy mi lesz.

Csapj az asztalra! Mégis csak TE vagy az Anya!!! Ne hallgass a mamára, és csináld úgy, ahogy jónak tartod! Ha bizonytalan vagy, kérdezz a védőnőtől/gyermekorvostól/anyukádtól! Ők azért jobban képben vannak.

2012. dec. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
ez az! Rögtön le kell pontozni azt, aki ellen mer szegülni! IDIÓTÁK!!!!!!!!!
2012. dec. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Küld el a mamához!!!

Állj a sarkadra most, mert ha nem teszed- így marad minden. És pár hónap-év mulva is csak erre fogsz emlékezni a gyereked újszülött korából.... :(

Te vagy az anyja a gyereknek- TE tudod a legjobban, mi a jó neki!!! Ezt jegyezd meg.

egyébként is is bírom, mikor olyanok osztják az eszet, akik tán látták 3x a gyereket 2hónap alattt.....

2012. dec. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyszer, amikor mentek a védőnőhöz, vagy gyerekorvoshoz, vidd magaddal a férjedet, és kérd meg a védőnőt/gyerekorvost, hogy szépen magyarázza el a férjednek ezeket a dolgokat.
2012. dec. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!