Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért készítenek a szülők 2-3...

Miért készítenek a szülők 2-3 éves gyereknek iwiw-es adatlapot?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 13:15
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
mert büszkék rá. bár szerintem is felesleges.
2009. aug. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
A kisfiamnak akkor készítettem, mikor egy hónapos volt. A nagyszülők messze laknak, sok barátunk is, és felvették ismerősnek. Oda teszem a fényképeket, videókat, és nem a saját profilomba. Ez sztem nem gáz, hanem aranyos.
2009. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

hat ezert amint az elottem levo irja.:)


Bar en nem tartom jo dolognak, izlesek es pofonok:)

2009. aug. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Talán mert nincsenek tisztában az internetes nyilvánosság hátrányaival.
2009. aug. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

Nekem 2 gyerekem van: nemcsak nekik NEM készítettem iwiw-profilt, de magamnak sem! :]


Szerintem a legnagyobb hülyeség kitenni a személyes adatainkat (nevet, lakcímet, irányítószámot, telefonszámot) és a családunk és magunk személyes fotóit a netre!


Én nem tartom normálisnak, ha mindenkinek/bárkinek kiteszem, mikor és hol nyaraltam, kik a barátaim, kik a rokonaim, milyen a lakásom (a fotókon ez remekül látszik), milyen autóm van, stb.


Ha a gyerekeim fotóit szeretném kitenni a netre, hogy a távolban élő nagyszülők, vagy rokonaim megnézhessék, arra vannak remek (jelszóval védhető!) ingyenes weboldalak. Ezzel a gyerekeimet is védem, hiszen egy kisbaba/kisgyerek még nem tud tiltakozna vagy beleegyezni, hol és mire használják fel a fotóit!


Úgy látom, azt is kevesen tudják, hogy pl. a Munkáltatók manapság már rendszeresen rákeresnek a náluk jelentkezők iwiw-oldalaira és onnan is tájékozódnak : hogyan él, kik a barátai? (A hányós-bulizós képek kifejezetten jót tesznek a munkakeresésnél.)...


Szóval : az iwiw és a hasonló portálok azért lettek létrehozva, hogy "bizonyos hivataloknak" könnyebb legyen utánanézni némelyek személyes és adatainak.

Kihasználják ezt a jó kis lehetőséget a Munkáltatók is és még ki tudja kik...

2009. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Köszi, tudtam, h lepontoztok.

Vajon ki használná fel a gyermekem képeit, és mire???

A munkáltatója majd jót nevet, ha lesz még akkor is iwiw, és megnézi, h de cuki gyerek volt. Sztem. Tényleg nem kérdeztem meg a fiam, aki egyébként egy éves, h feltehetem-e az állatkertben készült képeket róla, biztos, ha nagy lesz, állatira fog haragudni érte, és feljelent, h visszaéltem az adatival:(

Lakcímem nincs kint, telszámom ismerősöknek, és egyetlen egy képen sem hányok, vagy egyéb illetlen dolgot nem csinálok. Nem képzeled, h jelszóval fogom védeni a gyermekem képeit? Nem a leendő trónörökös ez a gyerek, csak egy aranyos kisrác, sehol sincs meztelenül...

Úgy érzem, ez ismét egy olyan téma, amin túlgörcsölnek...

Ezt is pontozzátok le:D

2009. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Higgadj már le kedves, úgy csinálsz, mintha a te személyed ellen szólna a kérdés. :)) a pontozás meg ki a jó fittyfenét érdekel?

mit össze lehet ezen kattogni... na mindegy.

1. egyáltalán nem kötelező ott megadni bármilyen adatot.

2. nem kötelező feltenni képet, videót bármit

3.(ahhoz képest, hogy nem vagy ott regelve, elég jól ki vagy kupálva a témából) :)

4. én sem csinálnék a gyerkőcnek adatlapot amúgy, ezt megoldanám magánúton, vagy privát webelérhetőségen, ahogy írta az előző

2009. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Persze, bocsi közben lenyugodtam, de tényleg annyira tájékozott az előző hozzászóló, persze, h magamra vettem, süt a szavaiból, h milyen felelőtlen szülő vagyok, h kiteszem ennek a gyermekem.

Nagyon sok főiskolás barátomnak is van gyerek, és kitesszük a képeket, örülünk, ha látunk újakat, hiszen nem tudunk találkozni, h lássuk élőben a picúrokat, és egymást.

Sőt, msn-en, vagy e-mailben még szólunk is egymásnak, h nézd meg, új képek vannak...

A nagypapáék örülök, h megtanulták az iwiwet, nem kell nekik se jelszó, semmi, és ahhoz képest, h 50 évesek elmúltak, mindig kérdezik, h mikor rakok fel képet.

Ez ez egyszerű módja annak, h ne csak félévente lássák a fiamat. Soha eszembe sem jutott, h bárki ezekkel visszaélne, hisz minek kellene nekik a fiam, amint éppen egyedül fogja a kanalat?

2009. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Kolléganőm unokája akkor "kapott " iwiw-et, mikor hazavitték a kórházból.

Na az biztos, hogy én a gyerekemnek nem csinálok. ki tudja milyen perverz állat nézegetné szegénykémet.....

2009. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen perverz állat nézegetné szegénykédet? Úgy értem, amiről nem tudsz, az nem fáj. Ennyi erővel az utcára ne vidd a gyerekedet, mert lehet, hogy egy pedofil ott gyűjt emlékképeket az esti recskához.

Az én fiamnak csináltam iwiwes adatlapot, mert szerintem ebben nincs semmi rossz. Amúgy meg már volt ilyen kérdés, akkor is hasonló válaszok voltak. Még egyetlen olyan gyerekről sem hallottam, akinek kára származott volna abból, hogy felkerült a képe az iwiw-re. Amúgy szerintem erre a kérdésre nincs igazán jó válasz, mert senki nem tud arra mit mondani, hogy miért. Azért, mert csak. Szerintem aranyos dolog. Nem tudom miért kell ezt leszólni. Ha valaki nem akar csinálni, az ne csináljon, de nem tudom, miért baj az, ha valaki csinál.

2009. aug. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!