Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek nincs rokonság csak a...

Akinek nincs rokonság csak a szülők vesznek ajándékot karácsonyra, és nem állnak olyan fényesen idén, leírnátok mit kapnak a gyerekek (bármilyen életkorú)?

Figyelt kérdés
Elvileg válság van meg mindenkinek milyen rossz ahhoz képest egyszerűen hetek óta azzal szembesülök, hogy mindenki agyon vásárolgatja magát a gyereknek vagy gyerekeinek, nekem ez most nagyon rossz érzés mert mi most nem állunk jól és 5 és 3 éveseim vannak, szerencsére bárminek örülnek nem követelőzős típusok, de azért jó lenne ajándékot is adni nekik nem csak venni egy olyan hasznos holmit ami amúgy is kellene (gondolok itt ruhára, alsóneműre, csizmára) .Nincsenek rokonok se akiktől kérhetnénk ezt azt hogy nem nekem kell megvenni így csak mi maradunk. Szeretném tudni más is van e ilyen helyzetben itt így névtelenül talán jobban felvállalják az emberek. És azt a részét se értem hogy van nem egy ismerősöm akik tudom hogy rosszul állnak még szinte rosszabbul mint mi mégis hatalmas költségekbe verik magukat ajándékozás terén.
2012. dec. 5. 10:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
lemaradt a mondatom vége tehát költségekbe verik magukat hogy a nagy ajándék nagy fa nagy evés meglegyen miközben nem fizetik be a számlákat pl. vagy törlesztéseket.
2012. dec. 5. 10:23
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem első volt, hogy feladjam a számlákat, tehát mindent befizessek!

Minden ez után jöhet csak, mert nem szeretnék január elején ezen idegeskedni.

Nálunk van család, de azért nem visszük túlzásba az ajándékozást, mert közösen veszünk mindent, ajándékot, ételt.

Barátnőm a hitelkártya-keretére vásárolt, muszáj volt neki, mert apuka nem segíti... csak elvétve.

Felesleges szerintem olyan költségbe verni magunkat, ami után meg gondolkodhatunk, fel tudom-e adni az összes csekket január elején...

2012. dec. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 klopusz ***** válasza:

Szia!


Bár nálunk van család, nagyszülők, keresztszülők, de gyakran mi is közösen vásárolunk ajándékot. Megmondják, mennyit szánnak rá én meg kitalálom, mi legyen az ajándék (9 éves fiamnak könyv és Lego, 12 éves lányomnak könyv és "nem fontos" ruhaféle, 15 éves lányomnak könyv és valami sárkányos vagy farkasos dolog, esetleg rajzeszközök).

Milyen neműek a csemetéid?


Az pedig, hogy mindenki ész nélkül költi a sokszor nem létező pénzét és képes adósságba keverni magát az ajándékok miatt, az minden, csak nem normális. Én úgy gondolom, igaz a mondás "addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér". Sajnos sok embernek nincs ideje/enerigiája/türelme a gyerekeihez és a bőséges ajándékkal próbálja meg kárpótolni őket. Pedig az együtt töltött időnél nincs jobb ajándék... Így inkább megveszi a teljesen felesleges 30-40 ezr forintos Lego-t, a legújabb mobiltelefont, játékkonzolt (így a gyereket megint csak leköti a játék ahelyett, hogy játszani, beszélgetni kellene vele).

2012. dec. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én azt tudom javasolni, menj ki börzékre és vegyél használt, szép állapotú játékot. Töredék áron kaphatsz értelmes dolgokat :) Akár társasjáték szerűt, akár épitőkockát stb. Én pl. egy kis ovis táska duplo-t vettem most 1500-ért, és még Micimackó is volt benne :)
2012. dec. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk kis karácsonyfa lesz és még alig van karácsonyfa díszem is, mert még csak 2 éve költöztünk össze párommal, de van egy 1 éves kisfiúnk. Most mondtam páromnak, h idén nem akarok díszeket venni, csak izzót szeretnék, de azt is csak röviden, jövőre meg megint veszek 1-2000 forint értékben, úgy vagyok vele, h majd apródonként össze gyűlik. Mivel mi sem állunk jó anyagilag így mi se veszünk hű de nagy ajándékot. Valami kis apróságot veszünk neki és kész. Különösebb ebédet nem főzök, mert nekünk anyuméknál lesz családi ebéd, azt viszont megbeszéltem velük, h sütök valamit. Mivel nem engedik, h anyagilag beszálljak. Igazából nekünk elég könnyű dolgunk van erről a részről, de másrészről meg nehéz, mivel albérletben lakunk, fával fűtünk és fát is kellene venni. De a családdal megbeszéltük, h csak a gyerekek kapnak ajándékot, most egymás közt nem lesz ajándékozás.
2012. dec. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kifizettünk mindent, nagy bevásárlás kaja, tisztítószerrel... Minden letudva.

Lányunknak nagyon sok játékot vettünk, mi egMásnak nem veszünk a férjemmel, inkább a gyereknek, nekünk boldogság ha a gyerek örűl az áhított játéknak!

Az egyik Mami hoz majd valamit karácaonykor, a másik nem szokott.

Mikulásra is csak azt kapja, amit tőlünk kap.

2012. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nem állunk olyan jól anyagilag,párommal még tanulunk és mellette dolgozunk,de nem panaszkodhatok.Most fizettük ki a számláinkat,és összesen az egész karácsonyra ajándékokkal,fával,díszekkel 40ezer Ftot szánok.Elég nagy a család nekem csupán 2 testvérem,2 mostohatestvérem van,páromnak 2 testvére,van két nagymama és a szüleink,plusz apukám felesége,kisfiunk keresztanya nagyon közeli unokatestvér és a nagynéném.Összesen 18 embert szeretnék megajándékozni,és persze nagyobb értékben a kisfiam fog ajándékot kapni.20 hónapos lesz karácsonykor egy kis szerszám készletet kap fúróval,és Dublot,a többi rokon is dublot vesz,néhány játékot,kisfiam nagyon szeret rajzolni,csavarozni,építeni,így nem nehéz neki ajándékot venni.Páromnak már meg van az ajándéka neki a szülinapja karácsony előtt van így egybe kapja az ajándékát a többieknek kis apróságot veszek kis öcsémnek legót(5éves), a felnőttek fényképes naptárat kapnak,plusz anyukám és apukám még valami hasznosat.Sosem szeretek túl költekezni,de ilyen nagy csalásnál nehéz megoldani kevesebből,és mivel kisfiam első jelentősebb karácsonya lesz így igazi fenyőnk lesz.

2012. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát köszi a válaszokat bár ebből is látszik kinek mi számít kevésnek...nekem a duplo nem lenne a "csak egy kis kevés" kategória:)

De mindegy, elfogadom hogy másnak jobban megy, csak reméltem hogy lesz olyan aki hasonlóan van mint mi. Az egyik válaszolónál vélek felfedezni hasonlóságot.

Nekünk nem lesz 40 ezrünk a karácsonyra...az kevésnek számít???

Köszi a válaszokat azért, börzére megpróbálok eljutni bár nálunk nincs csak a köv. nagyvárosban.

2012. dec. 5. 12:59
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi sem fogunk túl sokat költeni idén karácsonykor, bár nem is lenne miből, mert most költözünk albérletbe. Szerencsére a családnak már novemberben megvettük az ajándékokat, összesen 9000Ft-ért, ebben benne van anyukám, a húgom, nagymamám, és anyósomék. Kisfiamnak is megvettük már, és nagyon jól jártunk, mert a tescoban vettük, amikor volt a játékvásár, így 6000Ft helyett 3000Ft volt, (egy távirányítós autót kap) + nagyon szeret főzőcskézni, és mindig lenyúlja a dobozaimat a szekrényből így veszek neki egy műanyag edény készletet, ami 700Ft-ba kerül. Összesen 3700Ft értékben kap tőlünk. (Most kövezzetek meg, de szerintem tőlünk kapja a legkevesebb értékű ajándékot) Anyu vett neki egy kamiont, amin van több kisebb autó, egy könyvet, és egy kis játék buszt. Dédi vett neki egy nagy doboz építő játékot, egy kis vonatot, és egy 5db-os autó szettet. Anyósomék nem tudom mit vesznek. DE szerintem így is kap éppen elég játékot, felesleges, hogy még mi is mittudoménmit vegyünk neki. Szent este 3-asban ünnepelünk, dédihez megyünk majd 26-án ebédre. Szóval összesen kb 20000Ft-ot költünk majd, mert még kereszt szüleimnek is kell venni valamit, + az ünnepi menü. Mű fenyőnk lesz, díszeink vannak, egyedül égő sort kell vennem.
2012. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát 18embernek ajándékot venni fával,díszekkel szerintem igen 40ezer nem sok már hónapokkal ezelőtt félreraktam,mert tudom,hogy mindig jöhet valami,most pl fiam kruppos lett,gyógyszerek,párásító.De mivel nálunk az a szokás,hogy csak szülinapkor és karácsonykor ajándékozunk úgymond nagyobb ajándékot ami nem egy szelet csoki vagy virág,ezért is tartom fontosnak,hogy minden évben vegyek a családomnak apróságot,a fiam azért kivétel,mert máskor nincs pénzem játékra most ezért kap többet.
2012. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!