Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munka mellett hogy oldjátok...

Munka mellett hogy oldjátok meg a gyerekek "dolgait"?

Figyelt kérdés

Még van másfél évem gyed alatt, két gyerekem van. Egyenlőre el sem tudom képzelni, hogy ha dolgozni megyek, hogy lesznek oviba eljuttatva, meg hazahozva, vagy az, ha később akárhova vinni kell őket napközben. A házimunka nem aggaszt, azt csak megcsinálja valamikor az ember, de velük annyira szeretnék ott lenni mindig. Jó lenne elindítani őket reggel, és otthon lenni, amikor hazaérnek majd a suliból. Erre úgy vágyom, de ha dolgoznom kell majd, akkor minderről lemondhatok??

Meg lehetne oldani mindent, van két segítőkész nagymama, de én nem is szeretnék rájuk hagyatkozni, jó lenne, ha én lennék ott.


Van erre megoldás? Létezik ilyen rugalmas munkaidő? Ti hogy tudjátok megoldani?


2012. dec. 2. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen rugalmas munkaidô biztos létezik, csak én még nem találtam rá:-)) Nálunk én viszem minden reggel bölcsibe és a család hozza haza. Ha én járnék érte, akkor tényleg semmire nem lenne idônk, max a hazabuszozásra, aztán már jöhetne a vacsora, fürdés, lefekvés. Így, hogy a család hozza haza, van ideje még játszani. Szeretnék ilyen munkaidôt, meg több fizetést, meg....aztán belelóg a kezem a bilibe és felébredek. Örülök, hogy legalább munkám van.
2012. dec. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan ez nálunk is. Én viszem reggel, anyukám hozza el délután, így legalább látják egymást minden nap és van ideje még játszani. Én este beesek érte és hazaviszem, vacsorakészítés/evés és gyakorlatilag vége is a napnak, jön a fürdés és alvás. Szerintem még mindig jobb, mintha a bölcsiben ő lenne az utolsó minden nap:-(
2012. dec. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem rugalmas a munkaidőm, ezért nem ecsetelem, nyilván nekem könnyű ebből a szempontól.

A többi ismerősömön, akik „rendes” munkaidőben dolgoznak (azért tettem idézőjelbe, mert szerinem igen sok ember meg tudná csinálni a munkáját pár órával kevesebb időben is, csak a munkáltatók miatt kell bent ülnie sokat) azt csinálják, hogy pl. az apuka viszi reggel a gyereket oviba/iskolába, az anyuka pedig megy értük.És igen, sokaknál a nagyszülő megy a gyerekért, hogy ha már nincs is a szüleivel délután, legalább legyen egy kis élete az ovi/isi után is otthon.


De totál megértem a problémád, és úgy tapasztaltam, az óvoda még hagyján, de pl. az iskolában negyed 5-től nálunk összevont napközi van, márpedig számos szülő fél 5-5 előtt nem ér oda. Namármost én nem szívesen hagynék egy elsőst ilyen napköziben. Arról nem is beszélve, hogy így a hétköznapokon a vacsi-fürdés-alvás témakörben ki is merül a családi együttlét.

Ugyanakkor a kényszer nagy úr sajnos.

2012. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

közben eszembe jutott, hogy annak idején a tesóimmal nagyon szerettünk a nagyszüleinkkel lenni suli után, meg a nagynénénkkel is.

Még barátkoznom kell a dologgal.

2012. dec. 4. 00:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Az azért jó, hogy nagyszülők vannak és nem bébiszittert kell megfizetni.
2012. dec. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!