Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz szomszédság a gyerekek...

Rossz szomszédság a gyerekek miatt?

Figyelt kérdés

Pár hónapja költöztünk vidékre. A szomszédokkal hamar megbarátkoztunk, különösen az egyik családdal. Náluk 3 gyerek van, nálunk 2 fiú, 8 és 10 évesek. Együtt járnak iskolába az ő kislányukkal,aki 9 éves(a testvérei kisebbek), busszal járnak így hárman. Nagyon jóban voltunk, az anyuka segítőkésznek, barátságosnak mutatkozott. De néhány hét után már átjött panaszkodni, hogy az én fiaim nem akarnak a lányával barátkozni, iskolában nem szólnak hozzá, kerülik. Mondtam neki, hogy hiszen minden lányt kerülnek, a fiúkkal játszanak szívesebben, abban a korban vannak. A nagyobbik fiam mondta nekem, hogy ciki a lányokkal barátkozni, olyan nyávogósak. Gondoltam, ez ebben a korban természetes.

Azután néhány hét múlva a szomszédasszony átjött, jól leszidta a nagyobbik fiamat, nekem meg azt mondta, neveletlen gyerekeim vannak. Megkérdeztem mi a baj, hát a fiam csúfolja az ő lányát, Kényeskének nevezi mások előtt.Mondtam, hogy ezt ne vegye komolyan, gyerekek, de ő azt mondta, neveljem meg a gyerekeimet, mert az ő gyerekei illemtudóan viselkednek, neki nem kell szégyenkezni miattuk.

Hát elbeszélgettem a fiammal erről, azóta nem csúfolja, inkább nem is beszél vele.(Nem kedveli, mert kényesnek és nyávogósnak tartja)

És nemrég pedig megtörtént az az eset, hogy a gyerekek várták a buszt hazafelé az iskolából, ami lerobbant. A kislány hazatelefonált, a szomszédasszony leugrott kocsival a buszmegállóba, és hazahozta a lányát, az én két fiamat pedig otthagyta. Amikor kérdőre vontam,azt mondta, miért segítene ő nekünk, neki 3 gyereke van, neki se segít senki, mindenki oldja meg a problémáját saját maga!Azóta nem köszön, és már minden szomszédnak elsorolta, milyen neveletlenek a gyerekeim. Nem akarok mindenkinek magyarázkodni, de így nagyon hülye helyzet alakult ki. Ráadásul én soha senkivel nem voltam haragban, és úgy gondolom, hogy megfelelően nevelem a gyerekeimet, és nem szeretném, hogy a hátunk mögött szidjon minket, mit tegyek?

Nektek mi a véleményetek?



2012. nov. 21. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz vele, úgyis kibújik a szög a zsákból, hogy ő milyen ember.

Biztos mások is észlelték, hogy kicsit zizzent.

2012. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

sajnos az idióta szomszédok ellen nem tudsz tenni semmit! pláne,ha nem hajlandóak a békülésre vagy a kompromisszumra. sajnos mi is meg vagyunk áldva egy vénasszonnyal,aki mindennek elhord minket, állítja,hogy a kutyáink széttépik a lábtörlőjét (mikor kértem mutasson egyet,amit széttéptek, valamiért nem tudott és az elszállított szemétre hivatkozott,amit amúgy másnap szállítottak!), letapossák a kertjében lévő termést (jelzem, november van és már 1 hónapja felszántották a kertjét!!!). lett cicánk és azt kezdte terjeszteni a faluban,hogy azért hoztuk ezekhez a vérmes kutyákhoz a macskát,hogy megtanuljanak ölni,megérezzék a vér ízét és megöljék az ő csirkéit! ember nem hallott még ilyen hülyeségeket és még egy óráig sorolhatnám (hallgatózik, leskelődik, pletykál rólunk)

le se tojd a szomszéd asszonyt! a fiaid jól meg vannak a lánya nélkül,neked sincs szükséged az asszonyra, hát ne foglalkozz vele, hadd beszéljen,amit akar. a többi szomszéd meg azt hisz el,amit akar! te tudod,hogy jól neveltek a gyerekek (a csúfolódás pedig sztem életkori sajátosság, mind csináltuk 8-10 évesen!) és ez a lényeg! csak légy türelmes,egy idő után megunja!

2012. nov. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon túlreagálta a szomszédasszony a dolgot, elképzelhető, hogy valami más, nem veled kapcsolatos problémája van a háttérben. Olyan, mintha valami mással küzdene, és rajtad csapódik le, itt engedi ki a gőzt.


Azt a részét még megértem, hogy nem örült neki, hogy csúfolták a lányát (azért valljuk be, mindannyiunknak a saját gyereke az első, és akármennyire is életkori sajátosság, ha sír a gyereked, mert "bántják", nem könnyű objektívnek maradni). De ott meg kellett volna állnia az ügynek, hogy beszéltél a fiaddal és nincs több csúfolódás. Még pozitívan is kellene látnia, hogy ilyen hatékony voltál.


Az utána következő részeket nem értem. Igazság szerint én nem vontam volna kérdőre a helyedben, mert ha épp nincs az a nagy barátság, nem elvárható, hogy elhozza a fiaidat is (más kérdés, hogy te vagy én természetes dologként megtettük volna a helyében, kérés nélkül is). De hogy ezért ő miért nem köszön, ott elvesztettem a fonalat.


A lényeg, hogy mindannyian máshogy kezeljük a gyerekek konfliktusait, és ha esetleg más baja is van, sajnálatos, hogy rajtad csapódik le. Én biztos tennék EGYETLEN próbálkozást, hogy tisztázzam vele. Nem beszélném túl, csak elmondanám, hogy sajnálom, hogy megromlott a jó viszony, de próbáljunk nem haragban lenni. Onnantól kezdve maradnék a köszönésnél, nem engedném újra közel magamhoz, de nem indítanék viszont-támadást. Élném mellettük a saját életem, aki ismer és kedvel, nem ül fel a pletykáknak. Aki igen, azért nem kár.

2012. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én sem értem a történetek logikáját. Sajnos a helyzet csak romlik, ha kimegyek az udvarra, és ő kint van, akkor hátat fordít és bemegy, így nehéz vele beszélni. Ha kint játszanak a gyerekeim, akkor azt mondja az övéinek: na gyertek be, mert kint vannak ezek a hülyék! És a gyerekeim panaszkodnak, most már a kislány csúfolja őket az iskolában. Nem jó így, nekik most kell beilleszkedni egy új közösségbe, ez így megnehezíti a dolgokat. Nem tudom, mit tanácsoljak nekik, mert ők sem akarják hagyni magukat, de azt mondtam, ne szóljanak hozzá, kerüljék el, de sajnos ők inkább vitába szállnak vele.

A másik iskolában nem volt semmi ilyen gondjuk, jó a magatartásuk 4-es, mert fiúk, elevenek, mozgékonyak, beszédesek,de semmi magatartási probléma nem volt velük.Most meg tegnap a kisebbik azzal jött haza, hogy kapott egy beírást, mert a szünetben összeverekedett egy másik fiúval, aki a szomszéd kislánnyal együtt csúfolta.Azt mondta, a lány csak azért nem kapott, mert lány, de legközelebb ő is kap, mert nagyon utálja!

Hát ilyennek sem láttam még a fiamat. Félek, ebből csak rossz fog kisülni!

2012. nov. 23. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!