Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyenek a körülmények az...

Milyenek a körülmények az állami nevelőintézetekben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is bocs, ha rossz a kategória. Arról szeretnék érdeklődni, hogy mi várhat egy olyan gyerekre, aki állami gondozásba kerül?


Az okokat most hagyjuk...


A legjobb az lenne, ha olyan írna, aki már élt hasonló helyen (tehát nem a "hivatalos" infók kellenek, hanem hogy mennyire elviselhető az ott az élet... ).


A válaszokat előre is köszi.



2012. dec. 5. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én nem éltem ott, de egy ismerősöm igen.

Ne tudd meg milyen ember lett belőle...Az anyja 7 évesen dobta el. Az intézetben a nevelők brutálisan bántak velük. Bekerült a rossz társaságba, 10!!! évesen drogozni kezdett. Undorító és felfoghatatlan dolgokba rángatták bele már gyerekként. És mivel rászokott a drogra, belement. Fiatal fiú létére férfiakat elégített ki pénzért, hogy legyen miből megvennie a napi adagot. És ebből az esetből nem egy van. Több intézetest is ismerek, mind szerint borzasztó állapotok vannak.

Nem jártak iskolába, csúsztak le a lejtőn...És a nevelők semmit nem tettek. Könyörgöm, ezt érdemelte az a 7 éves kisfiú? Ezt érdemelte az anyjától? Ma 22 éves és egy roncs. Mentálisan, szellemileg teljesen tönkrement. Paranoiás, viselkedészavaros.


Nem tudom miért kérdezed ezt, de nyilván másabb, ha valaki 16-17 évesen kerül be. Akkor azért már talán van egy személyisége, amit nem lehet ennyire tönkretenni. Azért egy 7 éves kisgyereket szépen taccsra vág egy ilyen "anya".

2012. dec. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Én egy szakmai gyakorlaton pár éve konkrétan találkoztam olyan 5 éves állami gondozott kisfiúval, akit az intézetben valószínűleg megerőszakoltak.
2012. dec. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Szia! Én állami gondozásban élek de ezt ma már gyermekotthonnak hívjuk. Nos nem egyszerű. Gyermekotthontól függ de a fővárosi intézmények színvonala általában jó de a gyerek összetétel vegyes. A beilleszkedés nem mindenkinek egyszerű. Szerencsére nekem mondhatni könnyen ment. Én jól érzem magam, 14 évesen kerültem be, önszántamból. Most 18 éves vagyok. Amikor bekerültem több intézményt is megnéztem, sok embert megkérdeztem. Szerencsére jó helyet választottam. Tapasztalataim szerint a vidéki intézmények színvonala ennyire nem jó de szakmailag ettől még lehetnek jók. Ha a beilleszkedés sikerül és a gyermek minden kötelezettségét teljesíti tehát jár iskolába, betartja a házirendet (egyáltalán nem szigorú) akkor minden rendben lesz.
2013. febr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha még van valami kérdés szívesen válaszolok :)
2013. febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen gyerekek milyen iskolába járnak?
2016. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!