Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyünkben?

Ti mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Párom 1,5 hónapja elvesztette az állását. Tegnaptól viszont lett új állása ami nagyon jó!

DE! a napi benzinköltség 2500ft mivel messze van! és mivel csak családi meg gyes jött (37000ft) így kb még 1-2 hétig tud menni dolgozni, meg enni utána egy forintunk sem lesz...

És most nem tudjuk mi legyen? Kölcsönkérni nem tudunk kitől,benzin pénzt, fizetést csak jövő hónapban kap így azon gondolkodtunk, hogy amíg tud menni dolgozni addig megy, utána felmond és akkor a maradék 2hétre megkapja a fizetését és akkor megoldottuk ezt a hónapot!...viszont akkor megint nincs munkája...

Persze próbál a cégtől kérni előre benzin pénzt de max 10000ft-ot adnak amivel nem vagyunk kisegítve csak pár napig....

És persze itt a karácsony és csupán arra vágyunk hogy legyen 1 szép fánk, sütemények amiket süthetek, meg finom ételek....

vagy ne foglalkozzunk a karácsonnyal és valahogy kihúzzuk ezt a hónapot? Nem akarom hogy az első hármasban töltött karácsonyról ilyen emlékünk legyen....

Ti felmondanátok? Mit tegyünk? (tudom végig gondolhattuk volna az elején, de nagyon megörültünk hogy ilyen "hamar" talált munkát...)


2012. dec. 6. 11:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem mondanék fel!Gondolkozz már!És utána mi lesz? Oké,hogy jön a karácsony,stb...mi majdnem ebben a szituban vagyunk (bár lenne állása a páromnak),de utána is van élet és akkor miből fogtok megélni?Áldozatokat kell hozni olykor és ez most ilyen helyzet.Húzzátok meg a nadrág szíjjat; vagy tényleg próbáljatok meg kölcsönkérni valakitől.Biztosan van valaki,aki ki tud segíteni egy kicsit.

Gondoljatok a holnapra,mert lesz még sokkal nehezebb is,ha továbbra sem lesz munkája.

Sajnos egyre több család kerül hasonló helyztebe,ahogy mi is. :(

2012. dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem luxus lenne felmondani. Akkor megint nem lenne pénzetek a következő hónapokban. Inkább fogjátok vissza a karácsonyt és próbáljatok meg kölcsönkérni. Ha más nem, akkor karácsonyra a rokonoktól kérjetek pénzt. Biztos akadna valaki, aki adna kölcsön (nagyszülők, testvér, nagyon jó barát). meg kell próbálni mindenféleképp, mert mint már írtam, nagy luxus lenne felmondani ilyen helyzetben.
2012. dec. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem mondanék fel! Inkább lemondok a finom süteményekről, ételekről és a fenyőfáról... Nem a karácsony a legfontosabb most szerintem! Nem az a 2 nap, hanem az, hogy mi lesz veletek később ha felmond... Még az is megdöbbentő, hogy egyáltalán felmerült bennetek a kérdés! Vagy adjatok el valamit amire már nincs szükségetek és lesz belőle egy kis pénz.
2012. dec. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
89%

A munkának örülni kell. Esetleg egy személyi kölcsön? De csak úgy, ha vissza is tudjátok fizetni!

Karácsonyra kérjetek valakitől ingyen fenyőágat, és csak a kicsik kapjanak valamit, ami nagyon olcsó. Bármilyen étel megteszi, csak öltözzetek ki szentestére, kapcsoljátok be a karácsonyi zenét, és csillagszórózzatok. :)

2012. dec. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
90%

Nincs hitelkártyátok, nem tudtok -ba lemenni a bankártyás fizetésnél?

Ha bérletet venne, az nem olcsóbb, vagy ha valakivel össze fogna, és úgy mennének ketten hárman 1 autóval, már olcsóbb az utazás!!


Szerintem dolgozzon, ne mondjon fel, mert lehet így is úg is csak januárban kapja meg a fizetését, meg ki tudja akkor a benzin pénzt kifizetik-e!

Dolgozzon végig, kérje el a benzinpénzt, ha elfogyott kérjen még!

Össze kell húznotok most magatokat, nem a karácsonyra gondolni, hanem annak örülni van munka, és hogy így a jö őre nézve van kilátás!

Nem csak karácaonykor kell jól lakni, hanem utànna is!!! Ha meg felmondd, mit esztek januárban?!!!

Menjetek minél gyakrabban szülőkhöz enni, karácsonyozzatok ott, akkor valahogy kihúzzák ok a hónapban, jövő hónaptól meg csak jobb lesz!!!

2012. dec. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
87%
ha jól keres, jó a munkája, és nem esélyes hogy hamarosan tud ilyen állást találni, akkor inkább valahogy húzzátok ki ezt a rövid időt. A karácsony csak pár nap, viszont az állása akár évekig is tarthat, szerintem inkább azt éri meg megtartani, ha választani kell a kettő közül. Szerezz egy pár fenyőgallyat, tobozt, abból ingyen is lehet hangulatot csinálni. Próbálj meg olcsón sütni-főzni, ha nem is lesz az igazi, azért valamilyen lesz. Aztán januárban megünneplitek rendesen :)
2012. dec. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
76%

Már ne haragudj, de ez akkora hülyeség.

Nyilván ne mondjon fel, de a napi 2500 Ft benzinre elég durva. Majd ha megkapja az első fizetését akkor ingázik (ha olyan sokat keres, hogy megéri), de most a munkahelye közelében kellene valami olcsó szálláslehetőséget néznie és csak az Ünnepekre és hétvégére hazajönni.

2012. dec. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
81%
egy gyerekkel nem lehet így gondolkodi, h akkor két hét múlva felmondok és legalább bejön kétheti fizu karácsonyfára meg sütire, januártól meg lesz, ami lesz. szerintem maradjon, amikor elvállalta is tudta, h milyen messze laktok. hülyét csinálna magából és megbízhatatlannak tűnne (ennek híre is mehet) és újra nem lenne munkája. esetleg nem tud áttérni a tömegközlekedésre és bérletet venni. azt szívesebben támogatja a munkahely, és a napi 2500Ft-nál tuti olcsóbb leosztva. ha normál isőben jön megy, akkor simán megoldható. bár kicsit fárasztóbb, de cserébe akár lehet süti meg karácsonyfa :). amúgy, ha ez az első karácsony hármasban, akkor a baba semmire sem fog emlékezni...
2012. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
87%

Semmiképpen ne mondjon fel! ekkora butaságot még nem hallottam! tessék szépen odaállni a főnök elé,és töredelmesen bevallani,hogy nincs pénzetek bejárni,amíg meg nem kapjátok a fizetést. bízzatok az emberségességében. ha mást nem is,a sajátjából ad kölcsön amíg nem kaptok fizetést. (és itt gondolni kell arra is,hogy mi van,ha nem emberséges és nem ad... hát ilyen helyzetben sajnos csak azt tudjátok mondani,hogy akkor nem tud bejönni dolgozni,írjon ki szabadságot :S)

én a karácsonyt úgy,ahogy van elfelejteném ilyen helyzetben,semmit,de semmit nem költenék miatta pluszban,hiába kiábrándító. bár egy kockamargarin,egy liter tej,meg 3 tojás elég egy családnak sütire,annyit biztosan megvennék. de nem vásárolnék szalocukrot,ajándékot,sőt,még sztem fát sem. (igaz ennyire rossz helyzetben nem vagyunk,de idén én pl.úgy oldom meg a szaloncukrot,hogy táblás csokit veszek,összetördelem kockákra és becsomagolom őket egyesével,így akasztom a fára. így az édesség ára a töredékébe kerül.)

nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültetek,sajnos ez számunkra sem ismeretlen :S sok sikert és kitartást!

(egyébként csak zárójelben kérdezném meg,hogy busszal vagy tömegközlekedéssel nem lenne olcsóbb bejárni? (arra könnyebben is kaphatna támogatást! esetleg egy kolega,aki arrafelé dolgozik,vagy valaki a környezetetekből,akivel kb egyfelé járnak???)

2012. dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
73%

Vegyetek fel hitelt, ha nincs más megoldás. A legnagyobb butaság lenne felmondani azért, amit írtál. Nem is tudom, hogy hogy jut ilyen az eszedbe!!!!!

Vagy a főnökkel őszintén beszélni, hogy ez a helyzet, tudnának -e adni előleget most az egyszer.

2012. dec. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!