Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyünkben?

Ti mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Párom 1,5 hónapja elvesztette az állását. Tegnaptól viszont lett új állása ami nagyon jó!

DE! a napi benzinköltség 2500ft mivel messze van! és mivel csak családi meg gyes jött (37000ft) így kb még 1-2 hétig tud menni dolgozni, meg enni utána egy forintunk sem lesz...

És most nem tudjuk mi legyen? Kölcsönkérni nem tudunk kitől,benzin pénzt, fizetést csak jövő hónapban kap így azon gondolkodtunk, hogy amíg tud menni dolgozni addig megy, utána felmond és akkor a maradék 2hétre megkapja a fizetését és akkor megoldottuk ezt a hónapot!...viszont akkor megint nincs munkája...

Persze próbál a cégtől kérni előre benzin pénzt de max 10000ft-ot adnak amivel nem vagyunk kisegítve csak pár napig....

És persze itt a karácsony és csupán arra vágyunk hogy legyen 1 szép fánk, sütemények amiket süthetek, meg finom ételek....

vagy ne foglalkozzunk a karácsonnyal és valahogy kihúzzuk ezt a hónapot? Nem akarom hogy az első hármasban töltött karácsonyról ilyen emlékünk legyen....

Ti felmondanátok? Mit tegyünk? (tudom végig gondolhattuk volna az elején, de nagyon megörültünk hogy ilyen "hamar" talált munkát...)


2012. dec. 6. 11:44
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ha nem kéne átszállni, akkor meglenne 600ft-ból és 1 óra alatt az odaút. Még akkor is, ha sok megállója van a busznak.

Amúgy így, hogy mondod a 40km-t, annyira nincs messze, én is ingáztam tömegközlekedéssel 10 éven keresztül.

Továbbra is azt mondom, hogy tegyétek pénzé ami nem kell, vagy adjatok zaciba valamit és húzzátok ki ezt a hónapot. Ne mondjon fel!

2012. dec. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
48%

azért durva dolgokat írsz :(

felmondana azért mert elfogyott a pénzetek, azért ekkora baromságot se hallottam, nem bántani akarlak, de ilyen gondolkodással azért nem csoda, hogy itt tartotok.


én férjem ha kellene, minden reggel begyalogolna a munkahelyére a jobb jövő miatt... és én is megtenném, hóban, fagyban, esőben, jeges úton....


gondolkozzatok már reálisan, ha felmondotok akkor ott fogtok ülni következő hónapban pénz nélkül csak akkor már lehetőség sem lesz arra, hogy hónap elején legyen fizu.


adjatok el mindent amit tudtok!

ha 200E fizuja volt, gondolom van pár dolgotok ami nélkülözhető, pl. számítógép, laptop, telefon, tv, nyomtató, mikro, de akár a kanapét is eladhatjátok, úgy gondolom az étel fontosabb mint a luxuscikkek.


szülők vagytok, szedjétek össze magatokat!

a bicikli meg remek ötlet, holnap már plusz lesz, nyugodtan felteheti a párod a fenekét egy kölcsönkért bringára, túl fogja élni csak erőltesse meg magát a családjáért!

2012. dec. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

akik a a biciklit ajánlják, főleg kedves utolsó! azért megnézném, hogy 40km-t hogy teszel meg kihalt területeken meg autópályán ilyen időben úgy hogy 2műszakban dolgozik 12órát kemény fizikai munkát....

nincsenek luxuscikkeink!!amit akkor keresett pénzt azt félre tettük majd terhességem alatt amíg nem volt munkája abból éltünk...de amúgy tanácsot kértem nem kritikát,bíráskodást!

2012. dec. 7. 11:28
 34/38 anonim ***** válasza:
55%
Hiszen kaptál egy csomó tanácsot... De mintha csak kifogásokat keresnél....
2012. dec. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
81%

a biciklizés baromság, gondolkodjatok már... nyáron még csak-csak (mondjuk megnézném melyik okostojás biciklizne annyit...), de télen???

Be kell költözni a munkahely közelébe.

2012. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszaitokat!

nem kifogásokat keresek, hanem megoldást, olyat ami lehetséges!Tömegközlekedés, bicikli nem jó!

majd eladunk valamit ha tudunk és próbálunk minél nagyobb benzin előleget kérni!aztán a többi majd utána kiderül...

2012. dec. 7. 14:56
 37/38 anonim ***** válasza:

Előleg, eladni valamit, esetleg önkormányzatnál valami gyorssegély? EGy kérdést megérhet.

Bicikli...gondolkodjon már aki írta, 40 km, olyan mintha 12 óra munka mellett 3 naponta megkerülné a Balatont! Két nap múlva meg táppénzen lenne ilyen időben, az tuti.

Tényleg, táppénz? Akkor otthon lenne, nem kéne fizetni bejárást és még pénzt is kapna. Lehet hülye ötlet, de ötlet.

2012. dec. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
"Tényleg, táppénz?" két hét után? Téynleg!!! Valószínű nem kellene többet mennie... :O :-/
2012. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!