Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok szülés után?

Miért nem fogyok szülés után?

Figyelt kérdés

6 hónapja szültem, a szülés után szépen egy hónap alatt mentek le a kilok és a korábbi súlyomhoz képest maradt fent 4 kg.

De az elmúlt 3 hónapban semmit nem fogytam.

Először azt hittem a szoptatás miatt nem fogyok vagy tart vissza vizet a szervezetem, de egy hónapja elment a tejem, nem szoptatok (amíg szoptattam, akkor se fogytamvagy híztam tőle ) és így se mozdul semerre a mérleg. Mióta nem szoptatok, azaz egy hónapja heti 5x tornázom, 1500 kalóriás étrendet tartok, semmi cukor, liszt, főleg saláták csirkével és reggel zabkása de semmi változás. Régebben ha egy hétig pl vizsgák miatt elhanyagoltam az evést már fogytam is 2 kilot, alig tudtam visszaszedni, kifejezetten sovány voltam.

Mi lehet az oka?


2012. dec. 8. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hormonális változás,érdemes megnézetni.
2012. dec. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
elkullogok akkor a háziorvoshoz beutalóért, aki már most tudom, hogy elküld, mert ráérek még fogyni stb. nem is a sietséggel van a baj, de ha hónapok óta valaki diétázik és sokat mozog, olyan nincs, hogy ne fogyjon semmit sem.
2012. dec. 10. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Segíteni nem tudok, de ugyanez a gond. Annyi, hogy a fiam másfél éves már. Kíváncsian várom az ötleteket.
2012. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

többen mondták, hogy pajzsmirigy és kérdezték, hogy voltam-e picit depressziós a szülés után, mert hogy az is arra utal.

nem tudom, de nézetek egy vérképet, mert lényegében éhezik a szervezetem az 1500 kcal minusz mozgás után és mégsem fogyok. jó 4 kg nem a világvége, de azért ez nem normális...

Nálad mennyi a plusz és mióta nem fogsz?

2012. dec. 11. 19:50
 5/5 A kérdező kommentje:

újabb egy hónap telt el és nem fogytam semmit, viszont megnézett egy természetgyógyász és szerinte enyhe pajzsmirigy gyulladásom van, aminek következtében alulműködik. Állítólag ez a kismamák 10-20 %ánál így van csak sokan elhanyagolják, hogy úgysem lesz már a régi az alakjuk... pedig ha durvább akkor hormonálisan, ha enyhébb akkor alternatív módszerekkel meggyógyítható

Én most egy hónapig mindennap masszírozom itthon a reflexológiás pontokat a talpamon és infraszaunázom, elvileg egy hónap alatt javulnia kell.

Majd megírom mi volt

2013. jan. 4. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!