Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tanítjátok a gyerekeket...

Hogyan tanítjátok a gyerekeket rajzolni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Különösebben sehogy.

Rajzolgatok, ő meg próbálja lemásolni.

Sok mindent az Anna-Peti könyvekből tanult meg lerajzolni (nagyon egyszerű kis rajzokkal vannak ábrázolva a figurák).

2012. dec. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kb. 15 hós korukban kezdett el nekik rajzolgatni a bébiszitter. Én korainak találtam volna, de észrevettem, mennyire élvezik. Persze egyszerű pálcikaemberek készültek, napocska, ilyesmi. Aztán megfogták, nézegették a ceruzákat, rajzeszközöket, szigorú felügyelet mellett, nehogy szájukba vegyék vagy a szemüket kinyomják vele... Aztán kb. másfél éves korukban, mikor jött a nyár, kint rajzoltunk sokat az udvaron nagydarab krétákkal, amiket könnyen meg tudtak fognak. Körberajzoltuk a kezünket, azt nagyon bírták, meg én rajzolgattam virágokat, stb. Ők egyszerűen vonalakat húztak, firkáltak, ez így elég is volt próbálkozásnak meg szórakozásnak. Lényeg, hogy ráérezzenek, szokják a kréta fogását, állagát. Most két évesek lesznek, és elnagyolt színezőkbe firkálnak nagyobb zsírkrétákkal. Nem baj, ha pontos a színezés (hogy is lenne még ilyenkor), hagyom, hadd csinálják, ahogy nekik tetszik. Néha nem is érnek a papírhoz, a kréták színében gyönyörködnek, meg ki-be pakolják őket a dobozból. Szóval én igazából nem tanítom őket rajzolni, csak könnyítem a témával való ismerkedést. Mi itt tartunk.
2012. dec. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kb 11 hónapos volt mikor vettem neki ceruzát papírt,mert addig levette a ceruzát az asztalról és elkezdett firkálni,úgy gondoltam akkor eljött az ideje,hogy legyen saját rajzkészlete,és rajzol is rengeteget nem mutattam neki hogy fogja de szabályosan tartja a ceruzát,nagyon ügyes kézügyessége van már 5-6 hónapos kora óta. Szoktunk neki mi is rajzolni,van amikor "kiszínezi" a rajzokat,most lesz 2
2012. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
bocsánat elküldte,most lesz 20 hónapos,festeni is nagyon szeret.
2012. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!