Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok működik a közös...

Mara Acoma kérdése:

Nálatok működik a közös kassza? Nincs vita belőle?

Figyelt kérdés

Nekem 2 gyerek van, a páromnak 1. Én jelenleg itthon vagyok mert nincs munka, babaruhákat árulok, abból kb 20-30ezret keresek havonta. A párom átlag 120-140ezret. Saját lakás, kocsi nincs, tehát csak a rezsi van és a kaja, ruházkodás.

Amikor megjön a fizuja, rögtön átutalom az én számlámra, mert az enyém netes és onnan fizetek, utalok ingyen mindent. Levenni keveset szoktam, mert inkább kártyával fizetek. Ha van plusz maszek pénz a páromnak, mindig hazaadja, ez 20-30ezer szintén, tehát egész jó. Mindketten cigizünk, de más költséges kiadás nincs.


Az a legnagyobb gond, hogy a párom egyszerűen nem fogja fel, mi mennyibe kerül... Mindig venni akar valamit. Új telefon, monitor, tévé, most a kocsikat nézegeti. Nem érti meg, hogy egyszerűen nincs rá pénz, szinte fillérre pontosan ki van számolva, mire megint a fizu jön és akkor velem veszekszik, hogy sokat költök. Ha elkezdem magyarázni, mi mennyibe kerül, mennyi megy el kajára, cigire stb. azt vágja hozzám, hogy ,,persze a nők mindent ki tudnak magyarázni,,.

Mit tegyek? Tiszta ideg vagyok ilyenkor.


2012. dec. 10. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Gyűjtése össze a számlákat, a blokkok át es mutasd meg neki.
2012. dec. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem is rakd össze a csekkeket, számlákat, blokkokat, vezesd egy-két hónapig és mutasd meg neki.

Ugyan akkor az én véleményem szerint az általad leírt összegből, ami kb 160e forint, valamennyit tényleg félre lehet tenni minden hónapban. Azt hó elején tedd félre mondjuk egy tízest, és tényleg csak akkor nyúlj hozzá, ha ég a ház.

2012. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
3 gyerek mellet? 1 középsulis, a másik kettő ált.isk. A rezsi télen fűtéssel 80ezer forint kb. Sulis kaja 12ezer, ruha+sulis cuccok kb 15ezer. 107ezernél tartok és még nem ettünk semmit. A cigit külön keresetből veszem, ezt nem számolom bele, de így kb 50ezer marad váratlan kiadásra, 5 embernek kajára. Ebből hogy lehet eltenni 10ezret??
2012. dec. 10. 10:54
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha csak azt nézem, hogy az egyik gyerek beteg, kapásból -6-8 ezer gyógyszerre, plusz eü dolgok,tisztítószerek stb. Családit egyéb okokból nem kapunk, ezt nem részletezem.
2012. dec. 10. 10:56
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Az én férjem sem tudja mi mennyibe kerül és mi a pénz értéke. Mondjuk ő üzleti/befektetési céllal költi a pénzt, de sajnos hasznunk még nem volt belőle. Mondtam is neki, hogy itt a vége, nem vagyook hajlandó erre többet áldozni.

Nálunk volt olyan is, hogy ő kezelte a pénzt. Hát nem is maradt a hónap közepére semmi! Esetleg ha van egy kis megtakarításotok, akkor csináljátok azt, hogy hónap elején bevásároltok és a továbbiakban odaadod neki az összes pénzt, fizessen ki belőle mindent. Hátha így megérti, hogy nem jut mindenre.

2012. dec. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Nagyon ügyes az, aki ennyi pénzből még félre is tesz, minden elismerésem annak. Szerintem ez baromi kevés, mi hárman elköltünk kajára 50 ezret egy hónapban, pedig nem zabálunk, nincs csokika, nem biopiacon vásárolunk… mondjuk fontosnak tartom, hogy legyen itthon gyümölcs, hogy egyen a gyerek.


Node, a lényegi kérdésedre: én arra jöttem rá a saját és a barátnőim tapasztalata alapján, hogy a legtöbb férfi nem akar tudomást venni arról, ha nincs pénz dolgokra, nyilván ez a szabadságuktól megfosztás érzését kelti bennük. Illetve sokan úgy gondolkodnak, hogy nem kell „vésztartalék”, hó elején, ha ott a pénz, költsük el, aztán lesz valahogy. Nagyon fura, mert nem ostoba emberek azok, akiknél ezt tapasztaltam… a nők pedig biztonságra törekvőt, illetve realisták, így látják, mi mennyi, és nem bírják a „majd lesz valahogy” érzést.

Szóval e két szemlélet máshol is összecsap, de természetesen vannak fokozatok azért. Nálunk a férjem kifejezetten utál a számlákkal foglalkozni, de szembesíteni kell vele időnként, hogy attól még, hgoy én kezelem azokat, léteznek. :) Viszont nemrég épp olyan szituba kerültünk, amiről már egy éve mondtam, hogy nem lesz jó, nem engedhetjük meg magunknak egyelőre, de ő nem hitte el – csak akkor fogta fel, milyen gáz van, mikor már benne voltunk. Hogy ez miért van, nem tudom, de azt gondolom, néha szembesülniük kell azzal, hogy tényleg igaza van a nőknek, és akkor talán legközelebb megfogadják a tanácsot.

Van olyan barátnőm, akinek a férje viszont annyira elszállt (mert neki kocsi kell!), hogy a csaj végül súlyos beget lett a sok idegeskedéstől. Akkor aztán összekapta magát kicsit a pasi.


Én arra jutottam (persze lehet, hogy nincs igazam), hogy minden férfit 18 évesen ki kéne hajítani a nagyvilágba egyedül, jöjjenek rá, hogy a dolgok hogyan működnek, tanulják meg, hogy a vécépapír nem a vécében terem, hanem valaki meg kell, hogy vegye, és oda kell, hogy rakja. :)

2012. dec. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na igen, itt is ez a baj. Sosem kezelt pénzt, nem vezetett háztartást. Anyucitól rögtön feleség, válás utáni nap pedig már költözés össze. Egyszerűen nem bírja felérni ésszel, milyen idegbeteg vagyok néha, amikor jön ezekkel a vásárlási szándékokkal. Én egy bugyit nem vettem mióta együtt vagyunk, anya és mama vesz nekem minden ruhát szüli-névnapra ünnepekre stb.
2012. dec. 10. 11:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden elismerésem, hogy ennyi pénzből megtudtok élni!!! (Én nem tudom hogy oldanám meg).

A párodnak meg összkéne tennie a két kezét hogy ilyen nő van melette aki mindent megold helyette és nem neki kell vele foglalkozni és idegeskedni!!

Én azt csinálnám, hogy amikor mgjön a fizu akkor nagybevásárlás (de tényleg olyan hogy csak pékcuccot kellejen venni hóközben) együtt, hogy lássa hogy mit veszel és mennyiért. Utána a kezébe nyomnám a csekkeket (és esetleg egy listát hogy mit kell fizetni nehogy vmi kimaradjon) és közölném hogy akkor most az e hónapot te intézed.

2012. dec. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os valaszado nagyon ratappintottal a lenyegre. Nyomtam is neked egy zold kezecsket. :) Akinek nem inge ne vegye magara termeszetesen de az en ferjem pont ebbe a kategoriaba tartozik. Es ami meg rosszabb ha nincs a szamlan eleg penz akkor sebaj mert van hitelkartya. Nem tudom ot leallitani. Mult pont Karacsony korul kaptam egy hatalmas bonuszt amivel betomtuk a hitelkartyakat. Na ez nem tartott sokaig mert az iden a karacsonyi bonuszom ismet erre megy el. A ket kezem teszem ossze, hogy legalabb ez fedezi de jolenne mar mondjuk egy kicsit felujjitani a konyhat is vagy hamarabb visszafizetni a haz hitelt de nem megy. Nem letszuksegleti dolgokat vesz, hanem o is autot, mit tudom en milyen cd lejatszot a kocsiba, kabel nelkuli hifi jo eg tudja mit... es meg sorolhatnam. Az autot is tavaly febraurban vette maganak akkor volt 3 eves a kocsi tehat nem regi de mar o is nezeget kocsikat megint. Bezzeg nekem jo a 10 eves ford focus eszembe sem jutna lecserelni. Megelni megelunk es a gyerkunknek is tudunk felretenni es ha neki nem lennenek ezek a vad dolgai sokkal egyszerubb lenne. Imadom ot mar 10 eve csak kezd egy kicsit sok lenni. Szamara sem letezik az a kijelentes, hogy nincs penz es gazdalkodni kell.
2012. dec. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!