Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány fogatok van? Írnátok...

Hány fogatok van? Írnátok mókás többeseket? Engem némelyik kiborít.

Figyelt kérdés

Mármint a babának... És döbbenten néznek rám, amikor azt mondom, hogy 29. Miért kell a többesszám?

Miket használnak többeszámban az anyukák?

Oké, hogy ettünk, fáj a hasunk, aludtunk, elmegy. De hogy kakiltunk???

És az újdonsült anyuka anyja megszűnik anyának lenni, és csak nagymama lesz? Ismerősömnél ezeket hallom. Amikor terhes lett, a saját anyjának így vette fel a telefont: Szia nagymama! Csak nekem sok ez?


2012. dec. 10. 14:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Mikor születtünk?

Én nem sértődöm meg rajta, csak kuncogok magamban. Nyilván nem rosszindulatból kérdez így valaki. Csak sokszor magas labda.

A szia nagymama szerintem csak kedveskedés a leendő nagyszülőnek.

2012. dec. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az tetszett mikor a fogas kérdés után megkérdezték,míg volt tejem,na és éjszaka szoptok még? :D
2012. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
77%

"Szopisztrájkolunk"

Apuka vajon örül neki? :)

2012. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a szopiztunk a leggázabb... Emlékszel a szomszédokban a doki bácsira? Mindig kérdezte, hogy vagyunk, meggyógyultunk, van még lázunk? Etus meg válaszolt: fáj a torkunk, köhögünk, stb :) Szerintem ez annak a szemében nagyon gáz, akinek nincs még gyereke, bár én sem beszélek így, szerintem nagyon béna és gyermeteg.
2012. dec. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én nem beszélek többesben, de ha a szüleimmel beszélek és a gyerek felé akkor bizony nagyizom őket:

"Nagyi figyelj,neked szól "Gézuka"

szerintem ezzel nincs is semmi baj.

A királyi többes meg akkor fordul elő ha azonos cipőben járókkal társalgunk anyuka gyerek én és a gyerek ,az az ti és mi , innentől ez sem probléma szerintem.Pl Nállatok hogy alakul a szobatisztaság, ez nem csak a gyerekre vonatkozik ,hisz érinti a szülőt is.

2012. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!