Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ilyen értetlen némelyik...

Miért ilyen értetlen némelyik kismama?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy ha terhes valaki, akkor is sokszor az a legnagyobb bajuk hogy meg fognak hízni. Olyankor nem az a fontos szerintem. Nem azt mondom, hogy 50 kilót kell hízni, bár szerintem sok függ a génektől is. De a baba a legfontosabb. Egy ismerős nő fogyókúrázott terhessége alatt, koraszülött lett a gyereke, meg valami baja is volt tőle. Szerencsére már jól van, dehát miért kell felelőtlennek lenni?
2012. szept. 23. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy fontos a suly is egy kicsit is magara ado nonek. es ez nem azt jelenti hogy terhesen fogyokurazni kell, na de nem is kell elengednie magat az embernek es edessegen es pizzan elnie. En inkabb azt a hozzaallast latom,hogy a terhes no ugy van vele hogy nem erdekli hogy mennyit hizik (legyen az 20-30 kilo) mert hogy o terhes es ilyenkor szabad. Na ez is egy nagy tevedes, mert legalabb akkora gondot okozhat mint a masik veglet akit fogyokurazni akar terhesen. meg kell talalni a kozeputat es figyelni az etkezesre es mozogni is.
2012. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak dolgok, amiket az emberek elfogadnak és nem.


Ilyen az öregség, a házasság, a gyermekvállalás..


Nem egy olyan nő van, aki nem "áldozza fel a testét" 40 éves koráig, mert ő fiatal és élni akar.


Én személy szerint attól vagyok kiakadva, hogy némelyik 40 - 50 éves 25 évesnek szeretne kinézni.

2012. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én sem azt mondom, hogy el kell hagynia magát, de a fogyókúra erős nekem egy kicsit.
2012. szept. 23. 14:25
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

èn azt gondolom, hogy amit leírtál extrém dolog, és nagyon ritkán fordul elö.

De bizony a terhes nök majdnem 50%nak diétáznia kell terhesség alatt, mert ilyenkor a cukorbetegségre sokan fogékonyak és ez nagyon veszélyes a magzatra.

A terhesség alatt ugyan úgy kell enni, vagy ha elötte nem volt jó az étkezés akkor diétázni. egy nagysúlyú pl 80-100 kilós nönek pedig egy dekát sem kell híznia ahhoz hogy normál gyereke legyen söt ekkor ha rendesen táplálkozik akkor a terhesség után még könnyebb is lesz.


Vagy is terhesség nem egyenlö a zabálással. Söt...

2012. szept. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mondjuk az,hogy ha valaki konkrétan fogyókúrába kezd a terhessége alatt és mindezt önkényesen,kizárólag az alakja érdekében teszi,az valóban nem helyes,de azért szerencsére elég ritka. De! Kb. minden védőnő csakis a súllyal jön,állandóan szid,ha nem az elvárt ütemben halad a hízás,ha már egy-két kilóval többet mutat a mérlek,szigorú diéátra int. És ez valós,pontosan a cukor miatt,ugyanis a baba megtermel egy bizonyos mennyiségű inzulint,de a méhlepény minden cukrot átenged,és ez káros a babára,mert ekkor neki még több inzulint kell termelnie.Az orvosok is és a védőnők is figyelik a hízás mértékét,az elvárt a 12-15kg hízás az egész terhesség alatt. Ha már ennél többet mutat a mérleg a terhesség alatt,akkor bizony diétára fognak,még akkor is,ha a terheléses cukor eredménye jó lett. Én sajnos 17kg-ot híztam,ami nem feltűnő,mert nagyon vékony voltam,és nagyon magas is vagyok,a védőnőm mégis mindig morgott a súlyom miatt.Szóval a legtöbb nő nem azért diétázik a terhesség alatt,mert fél,hogy egy bálna lesz,hanem,mert muszáj.

39hkm

2012. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek nagyon igaza van. Hozzátenném,tényleg ritka ,hogy valaki fogyókúrázik. Én is vékony kismama vagyok 37 hetesen +6 kg-nál tartok. Sokan meg is lepődnek és volt már olyan ,hogy megkaptam biztos nem eszek eleget.Pedig én aztán mindent eszek amit csak megkívánok és addig amíg belém fér +életemben nem ettem ennyi gyümölcsöt ,mint most. Hogy nem híztam? Nagy százalékban azt mondanám,hogy genetikai/alkalti szerencse, a maradék,hogy problémamentes volt a 9 hónapom,se hányinger ,se rosszullét, se magas vérnyomás stb. ezáltal ugyan olyan életet éltem mint előtte, jöttem -mentem ,tettem vettem, napi 2-3 órát sétáltam stb. Biztos vagyunk így egy jó páran.

A másik tipusba jönnek azok akik hiába figyelnek oda mit esznek , vagy ők is annyit mozognak mégis híznak. Vagy azért mert ágyban kell pihenniük ezáltal esélyük sincs ,hogy ne rakódjanak le a plusz kilók.


Viszont ebben is van az a véglet,hogy nem érdekli mennyit hízik, nem érdekli ,mert ilyen tipus, vagy mert terhesség alatt megengedett. Persze jön ilyenkor az is majd leadom szülés után aztán mégsem.


Igen a baba a legfontosabb, de ez nem a kilók számától függ ,hogy egészséges lesz e hanem attól,hogy ki milyen életet él, mit eszik és legfőképp a génektől függ! Aki sokat hízik annak is ugyan annyi veszélye van ,mint aki nagyon megvonja magától az ételeket. Aki sokat hízik nem hiába lesz diétára fogva. Nagy az esélyük cukorbetegségre, trombózisra, ödémára, nagy súlyú babáik lehetnek amik növelik a császármetszés esélyét és még lehetne sorolni.


És még annyit hozzátennék : a baba mellett fontos az anya egészsége is a terhesség alatt is. Amit veszélyezhet a sok fogyás és a sok hízás is. Mellékesen lehet még gondolni az apákra is! Lehet ,hogy eleinte minden szép és jó, de később vajon ugyan úgy kívánja e a párját, ha nagyon lefogy vagy meghízik vagy elhagyja magát ? Árthat e ez a kapcsolatnak? Lehet ,hogy igen . Márpedig egy gyereknek ha világra jön boldog család a fontos ahol anya és apa együtt élnek és szeretik egymást.

2012. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 16,5 kg híztam a terhesség alatt, nekem nem volt tőle bajom, a cukrom is normális volt és minden eredményem jó lett mindig! De a védőnő állandóan csesztetett, hogy ez sok, nem fogom tudni megszülni stb. Pedig hozzáteszem, nem ettem sokat sosem semmiből, ilyen a genetikám! A pocakom sem volt óriási, nem volt feltűnő ez a súly rajtam! Hű de utáltam a védőnőhöz járni, de kibírtam, az a 10 percet havonta! :-S

2012. szept. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert tényleg a csapból is az folyik, hogy a terhesség alatt nem szabad kettő helyett enni és hogy csakis egészségesen szabad táplálkozni.

Ezzel így egyet is értek, na de hogy ez egy központi téma legyen, azzal már nem!

Nálam is a védőnő is szinte csak ezzel foglalkozott és egyfolytában riogatott, hogy beteg lesz a babám, meg ilyenek, csak mert a 20. hétig szinte semmit sem híztam és utána hipp-hopp felszaladt 14 kg.

Ez így tényleg durván hangzik, na de vékony voltam és a cukrom is alacsony volt, éppenhogy elérte az alsó határt, ezért 2x is mérték.

A nagyobbik fiam amúgy a 41. héten 4 kilóval és 57 centivel született teljesen természetes úton és persze makkegészségesen, nemsokára 6 éves lesz:)

3 évvel a születése után született a kicsi ugyancsak 4 kilóval és vele is ugyanannyit híztam és a cukrom is ugyanolyan extrém alacsony volt.

A plusz kilókból 5 rajtam maradt, de mivel a gyerekek előtt vékony voltam, most sem vagyok túlsúlyos cseppet sem.

2012. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát a védőnők sokszor túlzásba viszik. Múltkor cukrot talált a vizeletembe, mondtam neki hogy előző este szőlőt ettem. 1 hét múlva vittem megint, mondtam gyümijohgurtot ettem este, meg barackot, hát abba is cukor van, mondom akkor mit egyek? Magányos kenyeret?


33+5 vagyok.

2012. szept. 23. 15:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Jaj, ezt a hülyeséget!

A naggyal szinte minden este megettem 1 kg mandarint, mégsem volt soha semmi bajom :)

2012. szept. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!