Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Emelt családi pótlék és gyes...

Emelt családi pótlék és gyes laktóz és tejfehérje érzékeny gyerekre igényelheti a párom, ha én a kicsivel még GYED-et kapok?

Figyelt kérdés
Azt tudom, ha van szakorvosi vélemény és igazolás az emelt családi pótlék igényelhető. Viszont a gyermek 10 éves koráig járhat GYES is. Én dupla TB ellátást nem kaphatok ( 14 hós a kicsi, GYED-et kapok) viszont nem tudom, hogy a férjem vagy nagyszülő ,megigényelheti-e a gyest. Eléggé drágák a tejfehérje mentes ételek, azért próbálok minden lehetőségnek utánajárni. Ha valaki hasonló helyzetben van, vagy szakmabeli, kérem jelezze!
2012. dec. 11. 21:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaphattok egyszerre GYED-et és GYES-t. Ha a kicsivel lejár a GYED-ed, akkor szerintem kaphatod majd a GYES-t újra a nagyobb gyerek 10 éves koráig.
2012. dec. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi, ezzel tisztában vagyok, ezért kérdeztem, hogy apa vagy nagyszülő, nem veheti-e igénybe? Ők nem kapnak Gyed-et. A GYED-et pedig az én korábbi TB alapként is szereplő béremből számolták, egy ember nem kaphat egyszerre két TB ellátást, de külön.külön?
2012. dec. 11. 21:43
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt írtam, hogy nem kaphattok, nem azt, hogy nem kaphatsz. Akkor mindenki más is így csinálná, akinek pl. van egy 1 és egy 2 éves gyereke.
2012. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
tudom-tudom, de gyes mellett csak időkorláttal lehet dolgozni..., így dolgozó apa kilőve:) meg egy háztartásban élnek.... köszi azért, lehet megtalálom a kiskaput... mindig van, csak sajnos a nagyok találják meg és nem én..:(
2012. dec. 11. 22:03
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert. Nehogy azt hidd, hogy sajnálom Tőled.
2012. dec. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszi, nem gondoltam,hogy sajnálnád, csak hátha.... sokan mikor a második babával lesznek terhesek hamar ráíratják a nagyszülőre a GYES-t ők meg elmennek táppénzre, így a TP is több mint a gyes és eddig ez működött legalább is tavaly még igen. Na ha valamire jutottam megosztom Veled.
2012. dec. 11. 22:33
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyazon gyerek utan nem lehet kétféle ellátást igénybe venni.
2012. dec. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
két különböző gyerekről van szó, a nagyobbik akire szeretnék GYESt igényelni, lehet hogy ez nem volt egyértelműen benne a kérdésemben
2012. dec. 12. 07:53
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet akkor sem.
2012. dec. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem vehetitek így igénybe, mert ezek az ellátások nem a gyerekre járnak, tehát nem gyerekenként, hanem a fizetés pótlására.

Tehát, ha te lemondassz a gyedről akkor igénybe veheti apuka vagy a nagyszülő a gyest, de ennek ugye nem lenne értelme, mert a gyed magasabb összegű.

2012. dec. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!