Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hós körüli tejérzékeny...

14 hós körüli tejérzékeny babátoknak kb. mi a napi étrendje? Még nem tudjuk pontosan, hogy tejfehérje vagy laktóz, esetleg tojás érzékenyek vagyunk e.

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Te is az vagy,vagy csak a babád?
2010. márc. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok az, sőt senki a családból.
2010. márc. 31. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most egy éves. Még nem voltunk allergiavizsgálaton, jövő hónapban lesz, de igen valószínű, hogy tejfehérje, tojás, és szójaallergiája is van. Így aztán sajnos elég szegényes az étrendünk. Reggel még tápszer (lassan már csak rizstej, mert már úgysem elég neki a tápszer, azonnal reggelizni akar). Aztán kenyér virslivel, lekvárral, margarinnal,ilyesmikkel. Sajnos a felvágottak is kilőve, a kenőmájasra is allergiás lett. Így a reggelik azok nagyjából ennyiből állnak :( Aztán délelőtt gyümölcsöt eszik, önmagában vagy teljes kiőrlésű gabonával. Ebédre főzelékeket, durumtésztával, krumplival, rizzsel, zöldségekkel és szárnyasokkal. Délután sinlacot kap valamilyen gyümölccsel keverve, este pedig tápi. Sajnos nem túl sok mindent tudok neki adni. Nálatok mi a menü?
2010. márc. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hat, nalunk is kb. hasonlo. Mar nem nagyon tudok mit kitalalni. Reggel meg este nalunk is tapszer van meg. Majd mi is reggelizunk, kenyer vagy vizes zsemle, vajjal es valami felvagottal, amit ehet. Delelott gyumolcs. Ebedre szinten hus valami korettel, vagy neha veszek neki uveges baby etelt. Uzsonnara vettem neki tejmentes pepet vagy HA pepet eszik gyumolccsel keverve. Az esti tapszer elott megeszik neha meg egy fel zsemlet vagy bio babakekszet. Ismered a gesztenyemarcit? Olyan mint a turorudi csak gesztenye van benne. Kisfiam szereti. Meg rizspudingot szoktam neki venni az tejmentes. Illetve a fozeleket rizstejszinnel vagy rozstejszinnel keverem, az is tejmentes. Hat...nem konnyu.
2010. ápr. 1. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!