Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Próbaidő és táppénz alatt...

Próbaidő és táppénz alatt kirughatják a kismamákat?

Figyelt kérdés
A következő a gondom.12 hetes kismama vagyok holnap lesz a 12. heti uh+ vizsgálatom. A munkáltatónak korábban bejelentettem a baba érkezését mire ők azt javasolták,hogy január 2.től vetessem magam terhességi táppénzre nem fognak kirúgni.Még próbaidős vagyok. A holnapi vizsgálatra nem akartak elengedni és a főnök kompromisszumra se volt hajlandó annyit mondott halasszam én el a vizsgálatot. Ma elmentem háziorvoshoz hogy terhességi táppénzre vetetem magam (nem engedtek volna el holnap) és ezt megírtam a főnöknek, mire ő visszaírt, hogy ez esetben postázzák a papírjaimat.
2012. dec. 13. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy tudom, hogy próbaidő alatt kirúghatnak.
2012. dec. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Bizony ki, próbaidő alatt simán kirúghatnak, még indokolniuk sem kell, és az sem számít, hogy bejelentetted a terhességedet.


Várhattál volna a bejelentéssel, amíg letelik a próbaidő.

2012. dec. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Kirúghat próbaidő alatt, igen. Meseszerűnek tűnt, amit leírtál. Átvertek.
2012. dec. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

próbaidő alatt még indokolnia sem kell, hogy miért nem kíván tovább veled dolgozni

ilyenkor még nem vagy védett, simán kirúghat

2012. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Hat ezt elszurtad.... Próbaidő alatt nincs semmiféle védelem.
2012. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat igen,én is arra a megállapításra jutottam,hogy a próbaidő mindent felülír. Sajnos nem önszántamból jelentettem be rájöttek ugyanis egyik reggel rosszul lettem rákérdeztek,tagadtam elzavartak tesztet csinálni...és olyankor már mit kamuzzon az ember...:( nem is az bosszant annyira hogy kirugtak,hanem az hogy ilyen alattomos módon egyértelmű hogy erre pucoltak. tudták jól hogy a vizsgálatra úgyis elmegyek,ha nem ma rúgnak ki akkor holnap...:( arról mit tudtok,hogy ilyenkor még mennyi ideig érvényes a TB én úgy tudom 1 vagy 2 hónapig
2012. dec. 13. 11:02
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
45 napig jó a TB. Ilyet nem is hallottam még, hogy elküldtek tesztet csinálni. Nekem gyanús, hogy ez törvényellenes. De nem tehetsz semmit. Itt mondhattál volna nemet. Ez egészen hihetetlen sztori...
2012. dec. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj kérdező, butaságot csináltál. Elzavartak tesztelni? Nincs ilyenhez joguk. Az eredményt számon kérni meg pláne. Lehetett volna sima gyomorrontásod vagy vírusos hasmenéses-hányós betegséged is. Az meg, h bejelentetted a próbaidő lejárta előtt...miért nem álltál a sarkadra ? Már nemcsak saját magadat, hanem a babád érdekeit is nézned kell! Ne haragudj, buta voltál, átvertek.
2012. dec. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Jaj mennyi ilyen van, szegény kismamik:( Miért nem tájékozódtok előtte?
2012. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondja már meg a kedves notórius lepontozó hölgy, hogy mi kivetni valót talál abban, hogy ilyen ügyekben előre kellene tájékozódni? Mint pl. most itt a gyak.hu-n. utólag.
2012. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!