Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit éreztek mikor Picibabával...

Mit éreztek mikor Picibabával Kisgyerekkel történik tragédia, haláleset? Legyen az valós, megrendezett (filmben)

Figyelt kérdés

Szerda óta fogalmazom a kérdést- DR. House óta- ami nagyon megviselt. Bábu, csak egy film, de akkor is. Nagyon megviselt, az első dolgom az volt, hogy megnézettem a fiam jól van, édesen alszik-e (nem bírtam lábra állni:()

Most egy videót láttam, "ilyen lehet élőben egy baleset"- hírlevéllel kaptam- remélem rosszul értelmezem, hogy abban is egy Picibaba is az áldozatok között van.

Azóta, hogy megszületett a Fiam, rettentően megvislenek az ilyesmik. Ha a valóságban történik valami az méginkább.

Más is ilyen érzékeny lett a baba érkezésével?(eddig is kiakadtam ezeken, de kevésbé rázott meg)


2009. aug. 22. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy ezzel egyedül!

Engem is rettentően megráz minden ilyesmi!

Pl. Schinder lista c. filmet régebben (amíg még nem voltak meg a gyerekek) többször is megnéztem. Persze akkor is borzasztónak találtam.

Most már képtelen lennék megnézni. Ha belegondolok, mennyi borzalmakon mehettek át ott az emberek... :(

2009. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon rosszul viselem az ilyet... :S

Sajnos nagyon sok filmen kijátsszák ezt a kártyát, de én ilyenkor inkább átkapcsolom a tévét máshová.

2009. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel.Az említett sorozat ismétlés,már láttuk 1* ezt a részt,de a párom azt mondta,hogy ilyenkor legszívesebben kivenné a kiságyból és megölelné az alvó kisfiunkat.Már túl vagyunk a kruppon+hasmenés miatti kiszáradáson...Sztem nálunk ez is közbejátszik abban,hogy érzékenyebbek vagyunk.A múltkor láttam egy honlapot(akikért a gyertyák égnek),na attól majdnem bőgtem.
2009. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én gyermek nélkül is sírok nem is kicsit ha kisgyerekkel,de ha nagyobbal történik baleset is...Múltkor is ez az 1 éves kislány akit elütött az a marha...hát végigsírtam a híreket:S
2009. aug. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válaszoló vagyok.

Tudjátok, mi az érdekes, hogy terhességeim alatt sűrűn olvasgattam az angyalokszülei.hu-t.

Én sem értem, miért olvasgattam a történeteket és sírtam dagadtra a szemeimet. Nem tudom miét, de érdekel, hogy mit élhettek át, hogyan élték meg a tragédiát az édesanyák.

2009. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor voltam totál kész, amikor kiderült, hogy elcseréltek két cseh újszülüttet és ez csak kb 10 hónapos korukban derült ki. Az én lányom is pont annyi idős volt akkor és bár tudtam, hogy ő az enyém, azért elképzeltem, hogy én mit csinálnék, ha velem történt volna. Még most is eszembe jut néha mi lehet vajon velük. Állítólag megvárták az 1 éves kort és visszacserélték őket. Valaki esetleg nem hallott azóta felőlük?

A másik dolog ami még sokszor eszembe jut: Egy 9 hónapos terhes nő egy égő ház ablakában derékig kihajolva megpróbált úgy kiugrani, hogy fejre érkezzen, hogy ha ő meg is hal, a babáját meg tudják menteni. De aztán kihozták a tűzoltók. Ez is igaz történet volt.

Ja és még egy: Szintén igaz történet: Egy "bennszülött faluban" egy majom elrabolt egy babát és az anya szeme láttára kitörte a nyakát.

Szerintem ezek mindenkit megviselnek, akinek gyereke van.

2009. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

"Nagylányom" két és fél éves, a pici 3 hónapos. Kb. egy éve láttam a tv-ben a Titanicot. Még eddig nem láttam végig. Amikor van az a rész, hogy süllyed a hajó és az anyuka mesét olvas a két kis gyereknek, hogy elaludjanak, mire elsüllyed a hajó, negyed óráig visítva sírtam. A férjem már orvoshoz akart vinni. Soha nem felejtem el, borzasztóan fájt. De sírva hallgattam azokat a híreket is, amikor a kisgyerekek hallnak meg az élményfürdőkben.

Vagy amikor valami barom öngyilkos akar lenni a saját szerencsétlen helyzete miatt és magával viszi a halálba a pici gyerekét is (pl. kiugrik vele az emeletről). Azok a gyerekek nem tehetnek róla, hogy ilyen hülyék a felnőttek, hogy nem vigyáznak rájuk, vagy meg akarnak halni. Képzeljétek mit szenvednek, amíg belefulladnak a medencébe! Csomóban van a gyomrom nekem is ezektől a kitalált, vagy megtörtént dolgoktól. Mindig rohanok és ölelgetem, puszilgatom a picurjaimat.

Taduka

2009. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Megint én vagyok. Nem egy éve láttam, hanem most egy hónapja. Rosszul írtam. Bocs. Taduka
2009. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szomorú tragédia,de engem annyira nem érint meg.Egyrészt mert idegen,így közöny,másrészt meg se családcentrikus,sem gyerekszerető fickó nem voltam sosem. És úgy fogom fel,hogy mivel kicsi,még nem szokott bele az életbe,még nem küzdött semmiért,nincsenek viszonyai semmi téren,így olyan nagyon sok veszteni valója nincs,mint egy olyannak aki már megküzdött egy karrierért,lediplomázott, van sok barátja,szerettei, jól érzi magát,vannak tervei,sinen van az élete mert megküzdött érte,és hirtelen minden elveszít,semmivé lesz,mert bekövetkezik egy nemvárt haláleset.Engem ezutóbbi jobban megdöbbent,mint egy életkezdő egyed exitálása. De mondom,minden halál szomorú.
2010. szept. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj nem működsz hibásan. Ez az empátia amit a gyerekszülés után érzünk ez kellene hogy normális legyen. Csak a nagyon sok brutális, totál beteg filmmel úgymond trenírozzuk magunkat a borzalmas brutalitásra és az empátia csökken. Kvazi az egész társadalmunk az érzékletlenségre van kihegyezve. Rengeteg ilyen hír a médiaból, filmek, sorozatok, játékok...szuperhősös sztorik...

Aztán amikor szembesülünk az élet valódi értelmével és a kiszolgáltatottságával akkor igazi traumát élünk át.

Nekem dettó ez volt a gyerekem születése után. Columbo-nál vadabb filmet keptelen voltam megnézni és mindenen (is) elbőgtem magam.

Hormonok. Sosem leszel olyan érzéketlen megint mint a szülés előtt. Örülj ennek.

2021. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!