Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 héttel szülés után nem...

5 héttel szülés után nem nyílhat már ki a gátseb?

Figyelt kérdés
3 öltésem volt. Már nincs bent egy varrat sem. Elkezdenék tornászni, amiben van lábemelés is. Nem nyílhat szét tőle, ugye?
2012. dec. 17. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én azért a lábemelős gyakorlatokat még lehet, hogy mellőzném. Ha belegondolsz, a gyermekágyi időszak is 6 hét.. addig a nemi életet és a kádban fürdést sem szokták javasolni (jó ezeket inkább a fertőzés elkerülése végett). Vagyis tornázz szerintem nyugodtan, de a terpesztős, nehéz gyakorlatokat még annyira inkább ne pár hétig.
2012. dec. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. Ha erővel széthúzzák akkor igen, de egyébként nem.
2012. dec. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semennyire nem nyílik.

Mondjuk én a lábemelős tornával még várnék egy hónapot kb.

2012. dec. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És amúgy, ha szétnyílik az fáj? Akkor még kímélem magam egy hetet, aztán fokozatosan elkezdek újra tornászni.
2012. dec. 18. 07:56
 5/5 anonim ***** válasza:

3 vagyok

A legutolsó szülésemnél nekem is 3 öltés volt, a harmadik napon kivetettem, mert nem akartam varratokkal haza menni a kórházból. MOndta a doki, hogy guggolásokat ne végezzek. Nem végeztem, de egy öltés kinyílt. Kicsit fájt, kicsit vérzett, de nem volt vészes. Inkább kétségbe estem, hogy most "mi lesz?", de a dokim megnyugtatott, hogy majd összeforr, semmi gond. Hát most lett a legjobb, eddig mindig szűkre varrtak, úgyhogy én örültem neki. (Főleg, mert több baba egyelőre nincs tervben)

De 5 héttel utána ez már nem történik meg semmiképp. Inkább csak az a kérdés, hogy amíg belül nem alakultál vissza teljesen, addig érdemes-e a gátat terhelni.

De ha fittnek érzed magad minden szempontból, akkor tornázz. Csak figyelj oda, ha bármi kellemetlent érzel, akkor állj le.

2012. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!