Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg felelőtlenség lenne...

Tényleg felelőtlenség lenne így megtartani?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy terhes vagyok és arra gondoltam , megtartanám a babát, mert nagyon régóta szeretnék már. A párom azt mondta anno, amikor szóba jött a téma, hogy neki még kell egy kis idő (nem sok, max 1 év). És persze az anyagiak is eléggé akadályozzák a gyerekvállalást.

Én 25 éves vagyok, 3 éve dolgozom, de nem keresek sokat. Párom fél éve dolgozik a jelenlegi munkahelyén, ő 27 éves. Kettőnk összes bevétele kb havi 170-180 ezer forint. Még a szüleimnél lakunk, de tavasszal költözünk, igaz, csak albérletbe, ami rezsivel együtt havonta 70-80 ezer Ft terhet jelent majd. Tudom, hogy egy kisbaba nagy felelősség és hogy rengeteg kiadással jár és hogy albérletben gyereket nevelni nem a legjobb megoldás, de nagyon szeretném megtartani. Viszont mindenki azt mondja, hogy baromi felelőtlenség lenne tőlünk. Párom rám bízta a döntést. A szüleim mellettem állnak, bárhogy is döntök-bár anyagilag ők sem tudnak majd segíteni. Párom anyja szerint ne tartsuk meg, mondjuk ő engem eleve nem kedvel túlzottan. Az induláshoz meglennének a szükséges dolgok (ruhák, pelenka, babakocsi, talán még kiságy is), de sajnos ez még csak a legkisebb :(

Nem tudom mi lenne a legjobb döntés. Mármint azt tudom, hogy nekem mi lenne a legjobb, de nem szeretném, ha a gyerekemnek nehéz körülmények között kellene felnőnie.


2012. dec. 19. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Egy év múlva sokkal jobb lenne?


Én megtartanám! Mindenképpen, mert ez az egy év szerintem nem sokat számít, és anyósod véleménye sem...

2012. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha mondjuk ebből a párod keres 100-at, és te kapni fogsz GYEDet és családi pótlékot, ami legyen 60 ezer, és az albérlet elvesz 80-at, akkor a maradék 80-ból meg tudnátok-e élni hárman? /Szerintem nem./ Ha akarjátok a kisbabát, maradjatok otthon.
2012. dec. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Ne érdekeljen, tartsátok meg azt a kis picit, aki kiválasztott most titeket szüleinek. Nincs nagyobb boldogság az életben, mint tudni, hogy van valaki, akinek Te jelented a világmindenséget, számít rád, és önzetlenül, feltétel nélkül szeret. Abból a pénzből ki tudtok jönni, és ha a tökéletes alkalomra várna mindenki, vajmi kevés gyermek születne. Boldogan várd ezt a kis csillagot, aki meglásd bearanyozza az életeteket! :)


Egy 7 hós baba anyukája, aki 25 éves..:)

2012. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Nekem ebben a kérdésben az ütötte meg a szememet, hogy a párod rád bízta a döntést, mintha ezt csak és kizárólag a te felelősséged lenne eldönteni. Nekem egy ilyen mondat a férjem szájából baromi rosszul esne...

Nem csak neked kell eldönteni!! De amúgy én megtartanám, egy év nem a világ tök mindegy hogy most vagy egy év múlva, és amúgy is ha nagyon szeretnéd akkor meg fogod bánni, ha most nem vállalod.

2012. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Egy év alatt nem tudtok sok dolgon változtatni. Én megtartanám. Viszont nekem is furcsa, hogy a párodnak mindegy, rajtad múlik. Később, ha a baba miatt anyagi gondotok lesz, tuti a fejedhez fogja vágni, hogy te akartad a gyereket. Erre azért készülj fel.
2012. dec. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ilyen helyzetben nem kérdés,hogy az ember megtartsa vagy ne.Mert szerintem egyértelmű,hogy nem veteted el a gyereked csak mert azt mondják felelőtlenség.mert oké biztos van olyan helyzet amikor nincs m,ás választás bár számomra csak az a helyzet ha én is meg a baba életét is veszélyeztetnél a terhesség,de úgy gondolom Ő nem egy tárgy,hogy hát most nem futja rá annyira ahogy terveztük ezért,inkább majd a legközelebbi alkalomkor vállalom be.Már havi 180ezerből megtud élni egy 3 fős család,főleg,hogy te fogsz gyedet is kapni ami pluszba jön,szerintem önzőség lenne elvetetni,és butaság lenne azokra hallgatni akik szerint felelőtlen vagy hogy nem vársz még 10 évet,még lehet jobb lesz,de lehet,hogy nem.
2012. dec. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem itt azért az anyagiakon túlmutató dolgokat is mérlegelni kell, pl, hogy mióta vagy együtt a pároddal, milyen a kapcsolatotok, erről nem írtál, pedig ez szerintem sokkal fontosabb, mint az anyagiak.Tényleg érdekes, hogy rád bízta a döntést a párod, szerintem üljetek le megbeszélni az egészet, mérlegeljétek, hogy most akkor hogy is álltok, tudtok-e esetleg minden hónapban félretenni egy keveset az albérletbe költözés után. Azt is beszéljétek meg, hogy várhatóak-e pozitív változások anyagiak terén az elkövetkezendő években, és mindezek mellett Ketten döntsétek el, hogy megtartsátok-e a babát, vagy sem.

(Én megtartanám, mert képtelen lennék elvenni egy kis életet, de ez az én magánvéleményem, nem ítélem el azt, aki bizonyos okok miatt mégsem így cselekszik)

Remélem sikerül megoldást találnotok!

2012. dec. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
3. vagyok, most miért kellett lepontozni?? Mert nem ölném meg?? Hát büszkék lehettek magatokra, valószínűleg ha anno anyukátok morfondírozott volna megtartson-e titeket, nem biztos hogy szemétkednétek..!
2012. dec. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Mindenki le lett pontozva, aki nem azt írta, hogy "öld meg a gyereked!". Ilyen korcs értékrenddel rendelkező egyedtől megtiszteltetés a lepontozás és sértés lenne a helyeslő felpontozása :))

Kérdező, tartsd meg a kicsit, nem kérdés. Viszont alakítsátok a jövőtöket, tanuljatok, vállaljatok magán pénzkereseti lehetőséget, (otthoni magántanítás, gyerekfelügyelet, idősápolás, szórólapozás) tök mindegy mi, de ne várjátok, hogy magától jobb lesz a helyzet.

Tegyetek érte és boldog babavárást kívánok!

2012. dec. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Akármennyire is szeretnétek összeköltözni, mégis anyagilag sokkal jobban jönnétek ki, ha maradtok valamelyikőtök szüleinél. Pontosabban úgy kijöttök. Albérletben és ennél kevesebb pénzből (mert ha megszületik a baba, csak a gyed marad), nagyon keservesnek látom ugyanezt.
2012. dec. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!