Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg felelőtlenség albérlet...

Tényleg felelőtlenség albérletbe szülni gyerekeket?

Figyelt kérdés

2. babámat várom, kisfiam 2 éves.

Játszótéri anyuka beszólt, hogy felelőtlenek vagyunk így bevállalni.

Nekem jó állásom van, 35 éves vagyok.

Párom egyetemista, 5. éves hallgató, 33 éves.

Albérletben azért lakunk, mert egyik nagyszülői részről sem hajlandóak odaadni az örökségünket, amiből tudnánk venni lakást.

Hitelt nem tudunk felvenni a gyedemre, egyetemre.

Aki mondta, annak az az egy gyerek is sok, mindig csak panaszkodik rá és hogy már megbánta azt az egyet is. Mindenhova hordja, csak ne neki kelljen vele foglalkoznia, tanítania.

Mi a véleményetek?


2010. dec. 15. 13:09
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Max gyedet kapok, párom is dolgozik napi 8 órában.
2010. dec. 15. 13:10
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább csak egy kérdésem van: komolyan érdekel ennek a kedves anyukának a véleménye?????
2010. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%

Nem egészen.


A másik anyukát most ne minősitsük mert felesleges.


Kevés mai 30-as van akinek saját hitelmentes lakása van úgyhogy a lakáshitel svájci fr. alapon kb. ugyanakkora rizikó mint egy főbérlő szimpátiája.


Biztos jövedelemre nyugodtan vállalhattok babát. Ez az én véleményem.


Egy szolgálati lakásban élő lassan kétgyermekes anyuka.

2010. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%

ne foglalkozz másokkal, elég nagy szellemi sötétségre vall a játszótéri anyukánál ez a felfogás.

Csak a szűklátókörű és begyepesedett embereknek életcélja hogy legyen egy lakásuk.

2010. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Volt lakásom férjem és egy fiam, aztán elváltam a lakást eladtuk és visszafizettük a hiteleket, semmi sem maradt.

megismertem mostani párom és albérletbe várjuk a babánkat. Szóval 2 gyerekkel leszünk albérletben, de gyűjtünk saját házra, csak az önerőt kell összeszedni.

Attól, hogy albérletben lakok nem érzem magam kevesebbnek, mint az aki sajátban lakik.

2010. dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez akkora butaság. Csak az lehet felelősségteljes szülő, aki lakással rendelkezik? Nagyon soknak jelzálog van a lakásán, mert lakáshitele van több millió forint 20 évre. Úgyhogy egyik sem jobb a másiknál. Ma nagyon kevés fiatal tudja úgy kezdeni az életét, hogy lakástulajdonos. Ha mindenki így gondolkodna, alig születnének gyerekek.

Semmivel sincs jobb helyzetben az, akinek hitel van a lakásán, mint az, aki albérletben él. Az albérletet is be lehet rendezni szép otthonosra és hosszú távra szól a legtöbb, az már más kérdés, hogy inkább az albérletre szánt pénzt fizetem lakáshitelként, hiszen az majd egyszer a sajátom lesz.

De nem vagytok felelőtlenek, az az anyuka buta egy kicsit.

2010. dec. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
Irigy rád az anyuka valami miatt. Amúgy ha Tied a lakás és nem fizeted a gázt, villanyt, akkor is kikapcsolják, szóval sokra nem jutsz vele. Ha hitelből van, akkor meg mehetnétek az utcára. Amúgy nekem is van kisbabám és amúgy nem rosszul kereső férjem, de albérletben élünk. Nekünk sincs kezdőtőkénk és háznézésre, felújításra sincs se időnk, se pénzünk a 3 hónapos baba mellett. De lesz lakásunk előbb-utóbb, ahogy nektek is.
2010. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Csak kicsit felidegesítettem magam, mert tulajdonképpen ezt anyummal üzente, mégcsak a szemembe sem merte mondani.

Való igaz,hogy én nem hordom a gyereket minden felé havi 40-50 e ft-ért, mert nem azért vagyok vele itthon, hogy lepasszoljam.

De ettől is ki van akadva, hogy én nem hordom zene bölcsibe, úszni, játszóházakba-akadályozom a fejlődésébe szerinte.

2010. dec. 15. 13:31
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

Semmi gond nincs azzal,hogy albérletben éltek,és oda vállaltok gyereket(mi szerencsések vagyunk,hitel,és tehermentes a házunk,2 gyerekünk van).Amivel gondom van,az ez-az általad írt-mondat:"Albérletben azért lakunk, mert egyik nagyszülői részről sem hajlandóak odaadni az örökségünket, amiből tudnánk venni lakást."

Ki nem hajlandó odaadni?A nagyszülők?Vagy a szülők?Mindegy is,szerintem nem szép dolog erre hajazni.Nagyon kevés embernek van örökségből lakása,háza,mégsem fúj ezért a felmenőire.Szerintem próbáljatok meg saját magatok boldogulni.

2010. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok:még annyit,hogy amikor az anyai nagymamám meghalt(idén nyáron)nekem eszembe se jutott,hogy onnan bármit is várjak...amit maga után hagyott(ház,ingóságok)egyértelmű,hogy anyukámat illeti.Ha szükségem lenne rá SE várnám el,hogy rajtam segítsen vele.
2010. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!